Soutěž: Poznejte Tappiho web i svět

Rubrika: VD tipy

Fanoušci dětských knih o vikingovi Tappim a jeho přátelích, pozor! 8. října byla spuštěna nová webová stránka Tappiho svět na adrese Tappi.cz. Pro děti je na webu připravena zábavná online hra. Rodiče, učitelé či knihovníci ocení kromě informací o knihách také množství materiálů ke stažení.

Poznej svět přátelského vikinga Tappiho a zahraj si s jeho neposedným kamarádem, sobíkem Chichotkem. Tappiho svět je místo pro všechny malé i velké čtenáře a milovníky pohádkových dobrodružství.

Už jste se svými dětmi přečetli knihy o veselém vikingovi Tappim a jeho rošťáckém kamarádovi Chichotkovi? A chcete se s nimi bavit dál i po dočtení? Právě pro vás a vaše děti je určena nová stránka Tappi.cz. Najdete na ní hry a hrátky ke stažení — pexeso, omalovánku, luštění či recept — a také online hru se sobíkem Chichotkem. Pro ty, kdo knihy ještě neznají, je připravena info stránka s ukázkami i možností nákupu.

„Zvlášť bych chtěla upozornit na Chichotkovu překážkovou dráhu. Tahle zábavná online hříčka prověří postřeh a procvičí trpělivost dětí i dospělých,“ říká Eva Sedláčková, vedoucí redaktorka literatury pro děti a mládež nakladatelství Host, které knihy o Tappim vydává.

Tappi.cz_banner

V češtině letos vyšly už dva díly série Tappiho příhody pro čtenáře od šesti let: Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa a novinka Tappiho putování po Šumících mořích. Před Vánoci ještě vyjde kniha ze série pro nejmladší děti Tappi a první sníh. Autorem příběhů je polský spisovatel Marcin Mortka, o ilustrace se postarala Marta Kurczewska. Vydává nakladatelství Host.

Mortka_Tappi_potah01.inddTappi-ze-sumiciho-lesatappi-a-snih

Teď si s Tappim můžete i zasoutěžit

Nejnovější příhody Tappiho a jeho kamarádů ode dneška můžete vyhrát v další jednoduché soutěži. Stačí v tomto článku najít odpověď na jednoduchou soutěžní otázku. Pokud se vás bude držet štěstí při tipování, možná právě vy budete jedním ze 3 výherců knihy Tappiho putování po Šumících mořích.

Soutěžit můžete až do 22. října 2015. Jako obvykle vyhrává správná odpověď s přesným nebo nejbližším vyšším tipem.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Až odsoutěžíte, můžete si zkrátit čekání na vyhlášení výsledků třeba přímo v Tappiho světě 😉

Tappi.cz_logo

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist