Seriál na pokračování: Anna a Antonín – díl druhý

Rubrika: VD tipy

V prvním dílu jsme zachytili nezaměstnanou Annu, maminku dvou malých dětí, jak opakovaně bez valných výsledků brouzdá v internetových nabídkách práce. Ne a ne najít něco seriózního, co by navíc umožňovalo pružnou úpravu pracovní doby. V jejím snažení ji zastihl také její manžel Antonín.

Začal vtipkovat, že v počítači se přece žádná práce neschovává, že to chce změnu přístupu. Před Annou bylo několik možností. Mohla pokračovat dál v internetovém hledání, nebo začít naopak s osobním oslovováním. Také se mohla obrátit na Antonína, ať se jí po práci zeptá u něj ve firmě, když je tak chytrý. Nebo se mohla rozhodnout napřímit síly k výsledku a začít kombinovat různé metody hledání. Poslední zmíněnou variantu jste před pár dny odhlasovali a poslali jste Annu dál…

gamebook_A+Ač.2

Pomozte vybrat, jak se má Anna zachovat?

 • Nenechat si do toho od Antonína pořád mluvit. Vždyť po ní dnes nikdo z firem, které navštívila, životopis vidět nechtěl. Nikoho stejně momentálně nesháněli. Večer si stáhne z webu vzor a zkonzultuje ho po telefonu s kamarádkou Gábinou.
 •  Nechat si poradit. Navrhnout Antonínovi, že si večerní „druhou směnu“ s dětmi rozdělí napůl a pak by jí mohl s vypracováním životopisu pomoci.
 • Hned druhý den se vypravit na úřad práce a poprosit o pomoc se zhotovením životopisu svou zprostředkovatelku.

 

Hlasovat můžete do: 28. 6. 2015 (24:00)

Na další pokračování dle Vašeho gusta se těšte příští středu 1. 7. 2015.


Máte-li osobní vzkaz či radu pro Annu nebo Antonína, pište na:
anna@centrum-kaspar.cz
antonin@centrum-kaspar.cz

 

971190_370353106410079_959679563_nTento seriál pro Vás připravuje Centrum Kašpar, které vzniklo v roce 2005 ve snaze podpořit rodiče malých dětí při jejich návratu na trh práce formou vzdělávání a poradenství. Dnes pomáhá oběma stranám trhu práce porozumět vzájemným očekáváním, cílům a potřebám a zhodnotit je v oboustrannou výhodu. Těm, kdo práci hledají, i těm, kdo práci nabízí, chce umožnit práci bez zbytečného stresu, s dostatkem času na seberealizaci v osobní a rodinné sféře. Organizace usiluje o to, aby rozdílnost (v potřebách, postojích, věku či pohlaví) nepředstavovala na trhu práce hendikep, ale zdroj příležitosti k dalšímu rozvoji.

Napsal/a: Jana Benešová

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Marci55

  supr

 • Anonymní

  Děkujeme za vaše hlasy. Momentálně vede varianta č. 2, nechat si poradit.
  Ve středu vyjde třetí díl a na závěr, po skončení celého seriálu, jehož vývoj určíte Vy, příběh zfilmujeme. Osobně se tedy setkáte s hlavní aktérkou příběhu.
  Děkujeme za podporu.
  Jana

 • Anonymní

  Děkujeme, už by mělo být vše v pořádku. Těšíme se na vaše komentáře a hlasování. Jak se má tentokrát Anna zachovat?
  Jana Benešová

 • Jarmuschka

  Nevím, jestli se blbě koukám, ale nějak nevidím „interaktivní“ možnost hlasování…
  😯

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist