Kde nakupujete oblečení pro děti?

Rubrika: Rozhovory

Obchody na nás chrlí nepřeberné množství dětského oblečení všemožných světových značek. Mnohdy také za ceny, které se pomalu rovnají cenám za oblečení pro dospělé. Co třeba zůstat u osvědčených českých výrobců, jejichž produkty jsou, co se týká kvality, možná i výhodnější?

Všude se mluví o tom, jak je nutné podporovat české prodejce. Jenže musím říci, že realita mi až tak nepřijde. Zahraničními výrobky se to všude jen hemží a bohužel i rodiče mnohdy dávají přednost zahraničnímu oblečení pro své děti před neméně kvalitními českými výrobky.

Jsem proto také velmi ráda, že jsme na VD měli možnost představit prodejce výhradně českého oblečení, internetový obchod Bílé slůně. Jak jistě víte, dva z těchto českých produktů pro vás otestovala v našem projektu Testování na dětech i Nuninka.

Mě zajímalo, jak se člověk dostane vlastně k nápadu na prodej českého oblečení, v čem vidí jeho přednosti a co je v oblasti českého oblečení nového. Obrátila jsem se tedy na majitelku internetového obchodu Bílé slůně, paní Zdeňku Novákovou a požádala ji o kratší rozhovor.

1. Paní Nováková, obchod Bílé Slůně provozujete od roku 2009. Co vedlo k jeho vzniku?

Byla jsem na rodičovské dovolené s druhým dítětem a hledala něco, co bych mohla dělat z domova. Když jsem přemýšlela, co by to mohlo být, napadl mne internetový prodej. Volba prodeje dětského oblečení od českých výrobců pak už byla jednoduchá. Mám ráda české výrobky a připadalo mi, že sehnat oblečení pro děti, které je od českých výrobců, není tak jednoduché.

2. Proč zrovna „Bílé slůně“?

Název Bílé Slůně jsme vybrali proto, že je to podle nás symbol něčeho výjimečného a zároveň dětského.

LogoHoriz3968x680px

3. Prodáváte dětské oblečení. Na jaké věkové kategorie se v nabídce zaměřujete?

Ze začátku jsme nabízeli zboží pro děti od 0 do cca 6-ti let. Pak nám však postupně začaly vyrůstat děti maminek, které u nás pravidelně nakupovaly, a množily se žádosti o rozšíření velikostí. Proto dnes najdete v naší nabídce oblečení do velikosti 146, což je přibližně do 9-10-ti let.

4. Zaměřujete se na produkty českých výrobců. Pociťujete nedostatek českého zboží v nabídce obchodů? A jaká je vůbec poptávka po českém zboží pro děti?

Když jsme s prodejem začínali, nedostatečnou nabídku českého zboží jsem pociťovala. Od té doby se sice situace zlepšila, ale stále ten, kdo opravdu chce nakoupit české zboží pro děti, stráví sháněním více času. Řekla bych, že poptávka po českém zboží pro děti postupně roste. Myslím si, že to souvisí s tím, že rodiče mají stále více informací a hlavně pro děti se snaží nakupovat zboží, které je bezpečné a kvalitní, což české zboží je.

Poptávka po bio oblečení stále roste

5. V nabídce máte i produkty z bio bavlny a bambusu. V čem vidíte jejich přednost?

Produktybio bavlny a bambusu máme v nabídce od začátku. Tyto produkty vyhledávají zejména rodiče dětí s citlivější pletí či kožními problémy. Bio bavlna a bambus jsou materiály, které nedráždí pokožku dítěte. Jsou vhodné i pro alergiky či děti s atopickým ekzémem. Bambusové vlákno má navíc několik mimořádných vlastností: je odolné proti plísním a bakteriím, má 4x větší schopnost absorpce než bavlna, je velmi prodyšné, má výborné termoregulační vlastnosti, což znamená, že v zimě hřeje a v létě chladí. Také na omak je materiál z bambusového vlákna velmi příjemný.

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na to, že se při pěstování bio bavlny a bambusu nepoužívají chemikálie, takže výroba těchto materiálů je šetrná k přírodě.

6. Je po takových výrobcích poptávka? Obecně panuje názor, že produkty „bio“ se řadí mezi dražší…

Řekla bych, že celkově poptávka po bio oblečení roste. Tento trend je, alespoň v našem obchodě, bio_puncochace_bile_slunezpůsobený zejména velmi rychle rostoucí poptávkou po zboží z bambusu a to hlavně punčochovém zboží, které je mezi rodiči stále více oblíbené. ¨

Obecně máme zkušenost, že pokud rodiče jednou vyzkouší pro své dítě punčocháče nebo ponožky z bambusu, většinou se k němu rádi vracejí.

Co se týká cenové hladiny, snažíme se od začátku vybírat výrobky, které jsou cenově v rámci své kategorie cenově přijatelné.

Navíc tím, jak celkově roste nabídka těchto produktů na trhu, jejich cena postupně klesá.

7. S jakými výrobci v oblasti zboží z biobavlny a bambusu spolupracujete? Jde rovněž o české výrobce?

Spolupracujeme výhradně s českými výrobci, což platí i pro zboží z bio bavlny a bambusu. V současné době nabízíme toto zboží od firmy Trepon, Farmers, Uzlík a mazlík, Kateřina Štefková a T-tomi accessories.

8. Podle jakých kritérií vybíráte zboží do obchodu?

Prvním kritériem je výroba v České republice, dále se snažíme vybírat zboží, které je kvalitní a zároveň cenově dostupné. Roli při výběru hrají i osobní zkušenosti, protože kvalitu zboží mnohdy ověřujeme přímo na našich dětech.

Nabídka zimního oblečení i věrnostní slevy

9. Máme tady chladnější období roku, blíží se zima. Co chystáte v nabídce pro své zákazníky?

Nabídka zimního oblečení je bohatá. termo_vlocka_slune

Zákazníci u nás můžou nakoupit například teplé termopunčocháče, oblíbené jsou také různé druhy zateplených kalhot, máme širokou škálu krásných pletených i flísových čepic.

Pro nejmenší jsme letos mimo jiné nově zařadili do sortimentu oblečení z velmi příjemného a teplého materiálu s názvem Lama.

10. Co nabízíte tzv. věrným zákazníkům. Máte zavedené nějaké bonusy či slevový systém? V čem se vyplatí nakupovat zrovna u vás?

Zákazníci, kteří u nás opakovaně nakupují, mají možnost získat stálé slevy v rámci věrnostního programu. Zákazníky, kteří si nechávají zasílat informační e-maily, nebo ty, kteří navštěvují naše facebookové stránky, odměňujeme každý měsíc speciální slevou na vybrané produkty ve výši minimálně 30%.

Kromě toho při speciálních příležitostech, jako jsou například Vánoce, Den dětí, či výročí narozenin Bílého Slůněte, přidáváme k objednanému zboží drobné dárky.

Úspěchem to nekončí

11. Váš obchod funguje 5 let. To je doba, kdy je možné i určité bilancování. Co se vám za tu dobu povedlo, s čím jste spokojeni. A je něco, co vás naopak zklamalo?

Těší nás, že se k nám hodně zákazníků vrací a jsou u nás spokojeni. Za velký úspěch považujeme, že se nám podařilo najít několik spolehlivých výrobců kvalitního zboží, se kterými máme velmi dobré vztahy. Naopak spolupráce s některými jinými dodavateli pro nás byla zklamáním. Bohužel je stále ještě sortiment, který bychom rádi zařadili do naší nabídky, ale nedaří se nám pro toto zboží najít českého výrobce.

12. Říká se, že by se „nemělo usnout na vavřínech“. Jak se na to, v souvislosti s obchodem, díváte vy? Je nějaká novinka, kterou byste chtěli do budoucna přichystat pro své zákazníky?

Na zkvalitňování našich služeb pracujeme stále. Takovou největší novinkou, kterou právě intenzivně připravujeme, jsou vylepšené internetové stránky, díky kterým bude nákup u nás ještě pohodlnější. Spuštění nových stránek plánujeme na leden 2015.

Paní Novákové velice děkuji za její čas a obchodu Bílé slůně pak přeji mnoho spokojených zákazníků.

Nepřehlédněte

Testování dětské zimní čepice s velkou bambulí
Tričko s obrázkem

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Dobrý den, pokud za sebe mohu doporučit, tak vyzkoušejte i http://www.s-fashion.cz, nakoupila jsem tam velmi mnoho krásných kousků do našeho šatníku. Kde nakupujete vy?

 • Marci55

  Na internetovém obchodě Bílé slůně jsem taky nakoupila a spokojenost. Půjdu do toho zase.

 • Anonymní

  Já nakupuji v second handu,ale jen věci,který jsou nepoužité. Občas zajdu aj na výměnu věcí,které pořádáme s kámoškama raz za čas.

 • Jarmuschka

  Mám desetileté děti, ale velikosti potřebujeme už tak 164 i větší (prý odpovídá věku 13/14 let) – o botách nemluvě.
  Kolikrát se nám stane, že co holkám sedí velikostně, má motiv pro starší (a nelíbí se). A co by se jim líbilo designově, to je malé.
  Boty už kupujeme pomalu jen v dámském…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist