Hana Zagorová ví, kdy odejde ze scény

Rubrika: Rozhovory

Konec prázdnin se blíží nejen školákům, ale také umělcům. Na své „pracoviště“, tedy na pódium, se po dvou měsících lenošení vrací například i devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová. Už v pondělí 10. září vystoupí na své stálé scéně, kterou našla v pražském Divadle Kalich.

Toto divadlo hraje v životě slavné zpěvačky opravdu významnou roli. Jeho jeviště se totiž stalo dějištěm Hančina návratu k herectví, které původně vystudovala na JAMU, ale pak dala přednost zpěvu. Až po několika desetiletích přijala divadelní roli, a to právě v Kalichu, konkrétně postavu bláznivé prostitutky Elizabeth v muzikálu Vašo Patejdla Jack Rozparovač.

Co pro vás role Elizabeth v muzikálu Jack Rozparovač znamená?

Moc krásné vzpomínky na senzační představení, které má úspěch také ve světě. Doufám, že se časem zase vrátí do Prahy.

Předčil váš návrat na divadelní jeviště vaše očekávání?

Na jednu stranu jsem z něj měla obavy, to přiznávám, na druhou stranu jsem se těšila na kolektivní práci, protože na ni ze sólové pěvecké dráhy nejsem moc zvyklá. A můžu vám odpovědět jednoznačně, že to opravdu naprosto předčilo mé očekávání.

Proč nakonec herectví ve vaší kariéře nehrálo větší roli?

Protože jsem fatalistka. Ve třetím ročníku na JAMU jsem onemocněla a musela jsem na rok přerušit studia. Půl roku jsem byla ve špitálu, druhý půl rok jsem se nudila, a tak jsem začala natáčet písničky pro ostravský rozhlas. K tomu se přidaly nabídky z televize, takže má pěvecká kariéra začala samovolně, já se o ni nijak zvlášť nesnažila, osud si to tak sám usmyslel. Když jsem pak přišla do Prahy, měla jsem možnost vystupovat v divadle, ale já se nechtěla vázat. A osud to opět tak zařídil, že jsem najednou byla pátá ve Slavíku, za čas první… na herectví už nezbýval čas.

Zažila jste někdy pocit, že se musíte k tomu, abyste vyrazila do divadla, přemlouvat?

To opravdu ne. Vzpomínám si, že jsem jako mladá holka slyšela jednou skuhrat starší kolegyni – herečku, která si těsně před tím, než vylezla na jeviště, stěžovala: sakra, mně se tam dneska tak nechce. Přestože jsem k ní jinak obdivně vzhlížela, slíbila jsem si tenkrát, že tohle já u sebe nedopustím. Kdybych někdy měla pocit, že se mi na jeviště nebo pódium nechce, okamžitě s tím skončím. To by si přeci diváci nezasloužili.

Věříme, že taková chvíle je ještě daleko před námi. Prozraďte nám proto na závěr, na co se můžeme těšit 10. září v Kalichu.

Na koncertní program s kapelou, ve kterém zazní ty největší hity. A jako hosta jsem si pozvala Petra Rezka!

Informace o jednotlivých představeních, včetně rezervace vstupenek, najdete na stránkách Divadla Kalich.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist