Recenze: A-Ž půjdeš do školy – Pro kluky, co se neztratí

Rubrika: VD tipy

Nakladatelství Albatros vydalo v březnu 2016 knihu A-Ž půjdeš do školy. Její autorkou je Michaela Fišarová, ilustrace doplnila Aneta Žabková. Kniha je vydána ve dvou variantách – zvlášť pro kluky, a zvlášť pro holky, co se neztratí.


Jedná se o třetí knihu Michaely Fišarové, která se zároveň živí jako učitelka a herečka. Její prvotinou byla v roce 2012 Nikolina cesta. U nás byl hlavním recenzentem 5 letý Tadeášek, takže my máme Knihu A-Ž půjdeš do školy – Pro kluky, co se neztratí. Kniha seznamuje budoucí školáky, nebo vlastně i ty, kteří právě zasedli do školních lavic, s jednotlivými písmenky naší abecedy. A nejen to. Snaží se dětem vtipnou formou a srozumitelně příblížit nejen to, co je ve škole čeká, ale také je seznámit s prostředím.
Každému písmenku je přiřazeno slovo, které souvisí právě se školou. Takže A jako AKTOVKA, B jako BAČKORKA, C jako CVIČEBNÍ ÚBOR a tak dále. Ke každému slovíčku je také napsán krátký příběh, který dítě s danou věcí seznámí, a řekne mu, k čemu slouží. Například P jako POZNÁMKA.

„Jsem poznámka. Hloupé je, že mě nikdo nemá rád. Nebudeš mě mít rád ani ty a ještě o něco míň mě nebude mít ráda tvoje maminka nebo tatínek. Poznámku většinou dostaneš, když zlobíš. To pak paní učitelka vezme tvůj NOTÝSEK a zapíše do něj, že ses třeba popral se spolužákem, nebo jsi polil podlahu vodou anebo třeba někomu snědl svačinu. Taky tam může napsat, že jsi nepřinesl úkol, povídáš si s kamarádem a nedáváš pozor, když paní učitelka něco vysvětluje, prskáš na kamarády vodu z kohoutku nebo posíláš papírové vlaštovky z okna. Poznámka je ZPRÁVA RODIČŮM, že něco není v pořádku. Ale nezoufej, když ji dostaneš …“

2 1 roundcube.web4ce.cz

My jsme se rozhodli, že knihu budeme číst postupně. Každý den si přečteme jednu kapitolu, seznámíme se s jedním písmenkem. Někdy to ani není každý den, nějakému písmenku se věnujeme i víckrát. Nebo třeba si opakujeme ta písmenka, která už známe. Tadeáška příští rok čeká zápis do školy, tak se mu to bude hodit. Spolu s Tadeáškem knihu čte také starší bráška Tomášek, který vždy má nějaké ty zajímavé postřehy ze školy. Nebo také může některé věci ukázat v reálu. Třeba takový Rozvrh hodin, Sešit, Učebnici, Gumu apod. Já sama knihu hodnotím velmi pozitivně. Děti se naučí rozpoznávat jednotlivá písmenka a seznámí se s tím, co je ve škole čeká.  Text je srozumitelný a s lehkostí dětem vše přiblíží a přitom je nenudí. Musím také vyzdvihnout ilustrace. Ty jsou přímo báječné.
a-z pujdeš do školy kluciMoc tedy děkujeme za možnost s knihou pracovat.

 

Knihu A-Ž půjdeš do školy vydalo nakladatelství Albatros a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Konec zlobení

Na pulty knihkupectví se dostává novinka z pera autorky Zuzany Pospíšilové s názvem Konec zlobení. Kniha, bohatě doplněná zajímavými

Čtu dál →

Recenze. Tvoříme hry pro děti a s dětmi

Hrajete rádi hry? Dnešní nabídka her je v obchodech obrovská. Můžete koupit opravdu cokoliv a některé hry nabízejí i

Čtu dál →

Recenze: Velká kniha lidových obyčejů a nápadů

Je docela škoda, že lidové zvyky pomalu zanikají. Přitom jde o naše svátky a lidové obyčeje, které pomalu upadají

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist