PVD: Vánoční poděkování

Rubrika: VD tipy

Vánoce jsou pro děti především dobou, kdy se těší na dárečky, jež přinese Ježíšek. Je to i doba děkování a já bych ráda využila možnosti a tak trochu zbilancovala uplynulé týdny v naší VD školičce…

Začátkem října tohoto roku odstartoval projekt Předškolákem s VD. Hned ze začátku se do něj zapojily děti i maminky s velkým nadšením a tak jsem velice ráda, že dnes máme třídu plnou šikovných dětí ve věku od 2,5 do 6 let.

Tvořivost

Myslím, že všechny děti jsou stejné, co se týká nějakého vyrábění. Jejich nadšení pro výrobu všeho možného a využívání jejich fantazie je úžasným darem, který bohužel někdy nám, dospělým schází.

Proto bych touto cestou i velmi ráda poděkovala partnerovi, eshopu Activáček, že se s velkým nadšením zapojil do VD projektu a nabízí dětem možnosti tvořit z krásných materiálů a ukázat i ostatním, co všechno dokáže dětská fantazie.

Hned na podzim děti tvořily z modelovací hmoty a drátků. Jejich výtvory byly plné nadšení a krásy. Ostatně, podívat se můžete sami! V prvním článku se můžete podívat, jak šlo tvoření Viktorkovi a Magdalence, ve druhém shlédnete, co vytvořil Honzík, Kristýnka, Kačenka, Mareček a Tadeášek.

bami6img_4054-500x375

I nyní, v zimě, se děti mohli vyřádit a vytvořit třeba nějakou pěknou vánoční dekoraci. A že jim to skutečně šlo! K výrobě dostaly keramickou hlínu a vánoční razítka.
U Ježečků se podařilo zhotovit nádherné dekorace, které rozhodně stojí za shlédnutí!

jezecek8jezecek9

A ani ostatní děti nezahálely a tvořily a tvořily. Honzík využil tiskátka k ozdobení kornoutků na adventní kalendář do školky. Milánek se setřičkou zase zapojil do tvoření celou rodinu. Anežka s Vítkem malovaly a tiskaly a vytvořily například krásné svícínky na Vánoce. Tadeáš se zase podílel na výrobě nádherného vánočního stromečku!

kyller7zzabicka5

Fotografie s tvoření si můžete prohlédnout ve speciální fotogalerii.


Podporujeme čtenářství

Jsem rovněž velice ráda, že v rámci podpory čtenářství u těch nejmenších, se podařila spolupráce s nakladatelstvím Fragment, které se stalo jedním z partnerů projektu Předškolákem s VD.

Díky nakladatelství tak děti mohly testovat pro ostatní. A to považuji za velice přínosné – kdo jiný může nejlépe posoudit knížku pro děti, než samotné děti:-)

Touto cestou bych také velice ráda poděkovala nakladatelství Fragment za vánoční dárečky, které dětem, jako formu poděkování, poskytlo.

dracekkrtek_puzzlelidove_piankomravencimysky

stenevelka_kniha_pohadekberuskazlata_kniha

Kromě knížek nakladatelství Fragment poskytuje dětem i časopis Předškolák, který je určen dětem předškolního věku.

Každé číslo je zaměřené na nějakou aktivitu, činnost, dovednosti a schopnosti. Děti už otestovaly podzimní číslo – výsledky si samozřejmě můžete přečíst a prohlédnout i zde na VD (první článek, druhý článek). Nyní mají v rukou zimní číslo – na výsledky testování a aktivit se můžete zatím těšit:-)

Výsledky aktivit s časopisem Předškolákem jsou rovněž na VD ke shlédnutí ve speciální fotogalerii.


Odborné rady k nezaplacení

I děti mohou mít své dny plné starostí a tak trochu zlobení.

Co se týká jejich výchově a chování nám v projektu radí paní ředitelka mezinárodní školky a jesliček Nestlinque, Klára Markuciová.

V rámci její poradny jste si mohly přečíst Proč děti zlobí, mohly jste si také přečíst, jaký je rozdíl u školek s Montessori tématikou. Další články pro vás samozřejmě chystáme i v příštím roce a touto cestou paní Kláře Markuciové velice děkuji!

Skolka-13Skolka-5


Na závěr chci samozřejmě poděkovat všem dětem, které se do projektu zapojily, a moc se těším na spolupráci i v nadcházejícím roce. Jsem velice ráda, že tvoří a provádějí aktivity a další činmosti s obrovským elánem a nadšením, které jim, doufám, vydrží i nadále:-)

A rovněž děkuji vám všem, kteří články z projektu Předškolákem s VD čtete a s dětmi tak sdílíte jejich nadšení.

Krásné Vánoce všem!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist