Keramické talíře Disney – nebezpečný výrobek

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí

Krátkce před vánočními svátky byl seznam nebezpečných výrobků doplněn o další položku – keramické talíře s oblíbenými postavičkami.
Podívejte se, zda je také nemáte náhodou doma!

Jedná se o keramické talíře DISNEY s celoplošným dekorem s těmito motivy:

 • Medvídek Pú:
  – Art. No. 180207 – talíř mělký
 • Mickey Mouse:
  – Art. No. 180207 – talíř mělký
  – Art. No. 180208 – talíř hluboký
 • Toto dětské nádobí bylo vyrobeno v Číně pro firmu STOR SL, C/Malaga 11, 28003 Madrid – Španělsko.
  Dovozcem do EU je QX-IMPEX kft, Megyery út 59, 7623, Pécs-Maďarsko.
  Oficiálním distributorem do ČR a SR je fa Harlequin s.r.o., Žatevná 10, 841 02 Bratislava.
  Distributorem v ČR je fa U.T.C., spol. s r.o., Komerční zóna, Průhonice-Čestlice, Obchodní ulice 110, 251 70, IČ 43 000 550.

  Na základě chemických rozborů tohoto keramického nádobí bylo zjištěno, že z celoplošných barevných dekorů s dětskými motivy „Mickey Mouse“ a „Medvídek Pú“, které jsou umístěny na funkční ploše talířů a přicházejí do styku s potravinami, se uvolňuje olovo v množství převyšujícím povolený hygienický limit až 3,5 krát.
  Rizikem pro spotřebitele je fakt, že uvolňující se olovo může ulpívat na pokrmu a spolu s ním může být následně konzumováno.

  Distributor těchto výrobků je povinen uvedené výrobky okamžitě stáhnout z trhu a těm, kdo uvedené zboží vlastní nebo drží, umožnit je vrátit zpět výrobci či distributorovi na jejich náklady.

  Napsal/a: jarmuschka

  Toto taky stojí za přečtení!

  Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

  Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

  Čtu dál →

  Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

  Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

  Čtu dál →

  Jak vybrat postel do dětského pokoje?

  Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

  Čtu dál →

  Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

  • Anonymní

   tak to je sila muj syn je dostal k svatku v unoru 2009 takze se porad vesele prodavaji ted sem mu na to nandala obed a ted to tu ctu tak sem mu to zase ryche vzala chudak je zklamanej a zrovna takovy krasny talire to jsou ale blbci ty vyrobci

  • Anonymní

   zajímalo by mě kolik by takový talíř s medvídkem Púem stál

  • Martina 2

   Tak včera jsem přesně tyto talíře s motivem Medvídka Pú viděla prodávat v Praze v Hypernově, tak mám o stažení z prodeje „trochu“ pochybnosti.

  • VlaďkaJ.

   Čaute holky, my máme talíře čistě bílé, malý z nich jí taky, nejdou snadno rozbít, (malý pořád bouchá lžičkou, občas nějaký spadne, ale nejsou plastové, akorát jsou o něco větší než klasické talíře). Nemusím řešit, jestli je to vhodné pro děti a malý se bez obrázku obejde, stejně jich má všude plno. Koupila jsem je kus za asi 60Kč, v TESCU.
   Třeba se inspirujete.
   Je to fakt hrozné, že se pro děti vyrábějí závadné věci. V dnešní době nemá cenu kupovat krásné, hlavně aby ta věc byla kvalitní.

  • Martina 2

   Tak to je teda výborné. Po aféře s melaninem putovalo umělohmotné nádobí do koše a koupila jsem keramické s Garfieldem. A hele, je to ta samá firma, stejný talíř jen jiný motiv, tak já už fakt nevím, z čeho bude malá jíst. Asi z ničeho, co má jakýkoliv obrázek!

  Co na to říkáte?

  Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

  Sdílet
  Sdílet
  TOPlist