Jak jsem začal své děti hlídat přes mobil

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí

Když jsem měl děti ve školním věku, chtěl jsem, aby měly svobodu, ale zároveň jsem chtěl vědět, jestli jsou v pořádku, a nikde se netoulají. A právě v tu chvíli mě napadlo udělat aplikaci na hlídání dětí.

Vím, že někomu to může připadat neetické a nemorální hlídat své děti pomocí mobilu. Stará dobrá metoda „běž si hrát a v 5 ať jsi doma“ je skvělá a jistě funguje. Nicméně mým cílem bylo mít jistotu a možnost zjistit, kde děti zrovna jsou, když je nemůžeme najít.

Co by měla aplikace umět?

SMS, když se ztratí dítě

Jak se říká, pojištěnému se nic nestane. Čas od času se objeví zpráva, že někdo nabízel dětem svezení autem nebo že se dítě někam zatoulalo. Nedovedu si představit ten pocit rodičů v té chvíli. Jak ale hledat ztracené dítě, když nevím, kde je? Právě pro tyto případy by měla posloužit SMS, která mi přijde na telefon, když dítě opustí určitou oblast. V aplikaci si jednoduše nastavím, kam dítě může a kam už ne, a když bude v „zakázané oblasti“, dostanu výstrahu přímo na mobil. K tomu všemu vím, kde právě je mé dítě pomocí GPS souřadnic.

hlidani2

Zprávy s dětmi zdarma

Jako bonus umožňuje aplikace posílání zpráv s dětmi zdarma. Když mi děti píšou, že dorazily do školy, do kroužku nebo k babičce, neplatíme za SMS zprávy.

Nakonec se mi nápad podařilo dotáhnout do konce a aplikace na hlídání dětí je na světě. Můžete si ji stáhnout zdarma na www.rodicevpohode.com a vyzkoušet.

Jak hlídat své děti přes mobil?

hlidaniAbyste mohli své děti hlídat přes mobil, potřebujete alespoň 1 chytrý telefon, který bude mít u sebe vaše dítě. Nemusí být drahý, lze jej pořídit už za 846 Kč (https://www.alza.cz/yarvik-novo-compact-3-5-d501779.htm). Obdržené zprávy můžete sledovat i na webu na počítači. Pokud však chcete SMS zprávy dostávat do mobilu, je potřeba mít také smartphone.

Nastavení je velice jednoduché a intuitivní, pokud však máte nějaký dotaz, rád vám s instalací poradím. Věřím, že aplikace vám přinese klid na duši a spokojený rodinný život.

Napsal/a: Martin Hill

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Stránky rodičevpohodě neexistují…kde prosím najdu nějakou takovou aplikaci? děkuji

 • Tak díky, už jsem si je tam našla a objednala, alespoň budu klidnější 🙂

 • Koupíš kvalitnější okolo dvou tisíc, já je brala dětem na 1obchod.com

 • Kolik to tak stojí? to není špatná věc, moje děti jezdí přes celé Brno do školy a často o ně mám strach

 • Já jsem koupila oboum dětem hodinky s gps lokátorem, bydlíme ve velkém městě a nevím kdy se kde můžou zatoulat

 • Jarmuschka

  No, my to máme tak, že já vím přesně rozvrh holek – jak školní, tak odpolední (jsem u nás doma vrchní logistik). A cestou ze školy se holky za mnou stavují v práci (doplnit pití, doplnit svačinku, „obrat“ mamínku o peníze). Po kroužkách pak jdou buď za mnou nebo za manželem. Z toho jsem dřív bývala lehce nesvá, ale už jsem si zvykla – když se holky neobjeví včas, choť volá.
  Když choť nestihá, holky dorazí za mnou.
  A takhle se postupnými kroky aklimatizujeme všichni.

 • Marinada

  Bojím se jako každý rodič o své dítě, ale snažím se pokud možno neomezovat jeho svobodu. Takže tohle by pro mě nebylo. Ale už mám za sebou taky podobný (2-denní) pokus (přes Android Lost se dá zdarma zjistit spousta věcí), ale nakonec jsem si to v sobě vyřešila a touto cestou nechci jít.

 • gabulka73
  gabulka73

  to jsou věci

 • bezva

 • Jarmuschka

  …telefon uvedený v odkazu koupit nelze – „prodej skončil“…
  😯

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist