Zdraví, sport i zdravý životní styl

Rubrika: PC a internet

Jasně, stručně, seriózně a odborně o zdravém životním stylu, medicíně a sportu. Tak by se dal do jedné věty shrnout obsah informačního serveru Sportvital, který bychom vám dnes rádi představili.

Informační portál www.sportvital.cz poskytuje informace z oblasti zdraví, sportu a zdravého životního stylu. Díky dobrému odbornému zázemí publikuje výhradně články z věrohodných a ověřených zdrojů tak, aby se čtenáři mohli spolehnout na pravdivost a důvěryhodnost zde publikovaných informací.

sportvital

Stránky jsou rozděleny do tří samostatných sekcí, které spolu tématicky někdy více, někdy méně souvisí.

  1. Sportvital – Zdraví má nyní dvanáct rubrik zaměřených např. na výživu, nadváhu, diety, civilizační choroby, dětské nemoci, novinky v medicíně, informace o výživových doplňcích a množství dalších témat, která jsou denně doplňována. Protože množství lékařských informací je nepřeberné, jsou témata zpracovávána na základě ohlasu čtenářů.
    Zdravotní sekci připravuje MUDr. Libor Vítek, profesor lékařské chemie a biochemie na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Odborník v oblasti výzkumu oxidačního stresu, nemocí jater a zdravé výživy. Pracuje na IV. Interní klinice a na Ústavu klinické biochemie a laboratorní diagnostiky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

  2. Sportvital – Sport nyní ve svých jedenácti rubrikách přibližuje problematiku sportovního talentu, tréninku v několika sportovních odvětvích a podrobněji se zabývá tenisem. Nevíte, jaký sport je nejvhodnější pro Vaše dítě? Odpověď najdete právě zde. Množství rubrik je otevřené a je doplňováno o stále nová témata. V této sekci je dáván prostor lidem z praxe, ale i autorům odborných publikací, jsou zde přinášena praktická cvičení i tréninkové metody.
    Sportovní část připravuje Mgr. Jan Taussig, který 15 let působil jako trenér v I.ČLTK Praha, kde pracoval s nadějnými juniory ve Středisku vrcholového tenisu a Sportovním centru mládeže. Byl dlouholetým členem Trenérské rady ČTS a vedl reprezentační týmy do 16 a 18 let.

  3. Sportvital – Diagnostika představuje společnou činnost obou autorů v praxi. V současnosti je dokončován výzkumný projekt grantově podporovaný Školskou správou Městské části Prahy 5, který je zaměřen na analýzu stavu výživy žáků základních škol ve vztahu k jejich pohybovým aktivitám. Analýza tělesné konstituce (somatotypu) je prováděna i na individuální bázi.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist