Už je ten stres tady

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nevím, jestli to dopadá na všechny stejně, ale já jsem na tom tak každý rok. Vánoce – moje nejoblíbenější svátky v roce. Letos budou, ale o něco krásnější, jelikož se nám loni 22.11.2004 narodil malý Tomášek. Doma měl už staršího, devítiletého brášku

Teprve teď jsem ale poznala, jak dokonale vyzrát na stres.
Není nad vycházku!
Náš mozek potřebuje přísun čerstvého kyslíku. Ačkoli tvoří jen zhruba 2% naší tělesné váhy, spotřebuje cca 40% vdechnutého kyslíku. To vysvětluje, proč jsme po dlouhém sezení v uzavřených místnostech tak unavení a nepozorní.
Pokuste se přinejmenším jednou denně svůj mozek provětrat. Při sportu se nám mozek mnohem lépe okysličuje a získává novou energii. Tím docílíme toho,že naše pamět začne trvale dosahovat lepších výsledků.

Bystří po zelenině!
K lepší paměti se můžeme regulérně projíst. Zeleně zbarvená zelenina, např.: brokolice, salát, zahradní bylinky zlepšují využití vdechnutého kyslíku, protože obsahují listovou zeleň chlorofyl, která váže kyslík.
Důležitou látku pro mozek mají v sobě rajčata. Proto si udělejte občes zeleninový salát.
Hodně taky zabírá pití vody, alespoň dva litry denně, vhodná je například jablečná štáva, která dodává mozku přesně ty látky, které potřebuje.

Užitečné procvičení mozku:
Sepište si na lístek seznam s nákupem a naučte se ho nazpamět.
Počítejte z hlavy – nesahejte hned po kalkulačce, když něco potřebujete spočítat.
Luštěte křížovky – náročnější hry nás udržují duševně fit.

Sama z vlastní zkušenosti vím, že všechno tak nejde, ale opravdu, pokud si všechno rozvrhnete dopředu, tak budete mít krásné vánoce.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Tak mě vánoce zas až tak abnormálně nerozčilují. To si myslím, že moji kluci mě vytočí během normálního dne během roku mnohem víc a častějc. Úklid už hooooodně let neřeším. U nás nemá smysl. Nemáme nějaký stálý nepořádek, ale než okřiknu kluky, že po sobě mají uklidit, je tu menší chaos.
  Co mě na vánocích asi stresuje nejvíc, je výběr dárků. Ale to, vzhledem ke stavu mé peněženky, netrvá dlouho. Ono je důležité se s tím vnitřně vyrovnat a myslet hlavně na to, že dárky se budou líbit, cukroví bude chutnat, sejdeme se vespolek s rodinou a hlavně, že jsme zdraví.

 • Anonymní

  Já si myslím že stres je hrůza hlavně před vánočnímí svátky.

 • quendolina
  quendolina

  Anonymní ze 14:03 mi mluví z duše. Taky mi připadá nejhektičtější ten týden těsně před vánocemi, protože i když mám seznamy plné úkolů po dnech už měsíc dopředu, stejně to nestíhám – vždy do toho vleze třeba dětská vánoční besídka nebo nečekaná návštěva. Nezbývá nic jiného než úkoly odsunout na další den. A když už není kam (štědrý den za dveřmi) je třeba něco vypustit. A taky je pravda, že uklízet dopředu moc nemá smysl, tím myslím ten běžný úklid.Vidím to o víkendu, když jsou všichni doma, v pátek uklidím a v neděli je to u nás jak po výbuchu a můžu začít nanovo. Takže já už to beru s rezervou. Co se nestihne, to nebude a komu to vadí ať to udělá. Vždyť jde hlavně o pohodu, ne?

 • Anonymní

  Já mám stres většinou až tak týden před vánoci, protože to se na mě kupí spousta věcí, dokupuji dárky, dodělávám poslední cukroví, úklid (při svých dětech a manželovi si nedokážu představit úklid 14 dní předem, na tož měsíc), do toho jěště poslední nutné nákupy v skoro vykoupených supermarketech, děti i manžel doma, no katastrofa. Každý rok se to vždycky snažím nějak naplánovat, ale pokaždé to je úplně jinak. Nejlepší odreagování je pak pro mě večerní procházka, to na mě pak opravdu dýchá ta vánoční atmostféra. Další den je to opět všechno nanovo,ale potom pohled do dětských rozzářených očiček, když stojí u stromečku, mi vhání slzy do očí a pak si teprve říkám, že to všechno za to stojí.

 • Dnes to u nsá bude také veselejš, protože vloni ještě naše malá pod stromečkem spala ve vajíčku, letos už snad bude běhat, možná i 1.roku (v pátek) uteče, protože krůčky pilně trénuje. Stres mám většinou vždy, když se má dít něco neobvyklého…takže asi ani na vánoce, jejich přípravu na ně, neprožiju v klidu :o) pořád si teď říkám, co budu péct, abych to nespálila,abych koupila všem pěkné dárky a jen abych měla vše potřebné nakoupeno atd atd…Je toho moc…tak uvidíme…

 • Ahoj Nikelko.
  Já mám vánoce taky moc ráda. To co tu píšeš jsem nějak nepochopila. Myslím si,že stres má každý před svátkama a to k tomu patří. Nevím,jak si všechno navrhuješ dopředu ty,ale myslím,že by to u mě nefungovalo. Nikdy mi nevychází to,co si předem naplánuju….
  A taky si myslím,že by nepomohlo počítání z hlavy,křížovky atak..Je to jen můj názor,tak se nezlob..
  Můžeš napsat radu,jakým způsobem si to rozvrháváš,já si to totiž nedovedu představit..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist