Usmějte se, prosím!

Rubrika: Co se jinam nevešlo

To, že smích léčí, jsme slyšeli asi všichni. Každý se rád směje. A vždycky se najde nějaký důvod se usmát…

Smích je psychologickou reakcí na nějaký podnět. Jde o hlasitý projev, kterým dáváme najevo, že se nám třeba něco líbí, že jsme z něčeho nadšeni.

Nad dětský smích není

Nutno přiznat, že dětskému smíchu se nic nevyrovná. U dětí můžeme pozorovat absolutní spontánnost a otevřenost, se kterou dávají najevo své emoce. My dospělí se kontrolujeme, ale děti jsou naším pravým opakem.

Všimli jste si někdy, že i když máte někdy špatnou náladu, tak smích, který uslyšíte z okolí, vám dokáže tuhle nepříjemnou náladu najednou zlepšit? A co teprve, když uslyšíte dětský smích. Špatná nálada je ta tam.

Světový den úsměvu

Dnes, 5. 10., slavíme oficiálně Světový den úsměvu. Poprvé byl vyhlášen  v roce 1999 (vždy je to první pátek v říjnu). Podnětem byla malůvka naprosto jednoduchého usmívajícícho se obličeje, kterou dostal za úkol vytvořit Harvey Ball k povzbuzení morálky v jedné firmě. Byl to vlastně takový první smajlík. Autor byl podnikavý, založil Smile Corporation a byl vyhlášen Den úsměvu.

Motto nadace: „Udělej jednu laskavost – pomoz někomu k úsměvu!“

Pokud se zaměříme přímo na smajlíky, tak oficiálně je jejich autorem vysokoškolský profesor Scott Fahlman. 19. září 1982 napsal svým kolegům prvního smajlíka s tím, že takto se bude označovat vše mínění jako vtip. A první smajlík byl na světě:-)

Veselé smajlíky

Velký smích :-)) 

Když velký smích ještě více stupňujeme :-)))))

Klasika úsměvu 🙂

Smějeme se 😀

Smajlík samozřejmě neznamená jen smích a úsměv. Pomocí těchto emotikonů můžeme vyjadřovat i smutek apod.

Citáty k úsměvu

„Úsměv trvá chvilku, ale někdy se na něj vzpomíná celý život.“

„Sex – největší legrace bez smíchu.“
Woody Allen

„Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.“
Seneca

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“
Jan Werich

 

Smích léčí a nic to nestojí

Lékař léčí, příroda uzdravuje. A tohle rčení platí i v případě smíchu. Smích podporuje zvýšení hladiny hormonu štěstí, zapojuje do činnosti celou řadu svalů a dokonce je i jakýmsi lékem na bolest, resp. snižuje pocit bolesti. I když to asi žádná novinka nebude – je obecně známé, že dobře naladění lidé, šťastní a spokojení (a tudíž i smějící se) užívají například méně léků proti bolestem apod. Smích uvolňuje napětí, snižuje agresivitu a zcela odstraňuje násilí. Smích také zvyšuje imunitu těla a napomáhá i uvolnění třeba při zkouškách.

Smích působí oboustranně. Nejenže má příznivý vliv na osobu, která se směje, ale působí podobně i na lidi okolo této osoby.

Americký lékař James Walsh napsal ve své knize:
Zdraví osoby je úměrné kvantitě jejího smíchu

Dočetla jsem se, že lidé se smějí stále méně. Děti se prý smějí i více jak tři sta krát denně, zatímco dospělí asi jen patnáctkrát. No, není to škoda?

Pojďte se učit smát!

Víte například, že existuje škola smíchu, tzv. smíchologie? Jde o jakési workshopy pro všechny, kteří se chtějí stát třeba instruktory jógy smíchu. A pozor, nejde jen tak o nějaké kurzíky, jsou totiž certifikované. A cože se tam naučíte? Především smíchocviky a aktivity navozující smích. Podle mě, milé dámy, skvělý nápad!

Takže milí čtenáři – hned teď se usmějte! A pokud vám to nejde, zkuste se podívat na následující video, zcela určitě vám vykouzlí úsměv na tváři…

Nepřehlédněte

Sponzorovaná diskuze ke Dni úsměvu na VD

Úsměvné fotoalbum ve Fotogalerii

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist