UFO nebo thajská lucerna?

Rubrika: Co se jinam nevešlo

V posledních týdnech se v České republice výrazně zvýšil počet nahlášených pozorování UFO. Může se jednat skutečně o návštěvníky z jiných planet či dimenzí nebo je vysvětlení mnohem jednodušší a své UFO si může vypustit každý sám třeba na zahradě?

Osobně se přikláním ke druhé variantě. Provozuji internetový obchod Thajskélucerny.cz a myslím si, že minimálně 90% pozorovaných a mně známých případů jsou opravdu thajské lucerny neboli lampiony přání. Společným znakem všech těchto pozorování je totiž bezhlučný pomalý průlet malého tělesa, které svítí oranžovou případně žlutou barvou. A přesně tento zážitek si můžete dopřát, když sami thajskou lucernu popsanou svými přáními vypustíte.

Nyní novinka, již brzo velký hit!
Thajské lucerny jsou novinkou na našem trhu a spousta lidí o nich nikdy neslyšelo. To se však velmi rychle mění. Zážitek spojený s vypuštěním thajské lucerny je totiž natolik kouzelný, že téměř každý, kdo se vypouštění zúčastní, má potřebu podělit se o něj se svými blízkými. A tak se stalo, že v Německu se thajské lucerny staly hitem loňských Vánoc a přelomu roku a u nás se dá to samé čekat již v roce letošním.

Co to je thajská lucerna?
Thajské lucerny jsou vlastně malé horkovzdušné balóny. Po zapálení hořáku a vypuštění do nebe vytvoří lucerna nezapomenutelný okouzlující efekt, který je nejen naprosto bezhlučný, ale i originálnější a při dodržení všech zásad také bezpečnější než ohňostroje. Thajská lucerna může vyletět až do výšky 500 m a protože je světlo z těchto létajících luceren vidět na kilometry daleko, neznalý člověk je snadno může považovat za UFO.

Jak bezpečně vypustit lucernu?
Jelikož po zapálení hořáku a nahřátí vzduchu vyletí thajská lucerna dosti vysoko a na zem se vrátí, až zcela dohoří, není potřeba se obávat podpálení sousedova baráku nebo blízkého lesa. Je však potřeba dodržet pokyny přiložené ke každé lucerně, nevypouštět lucerny za deště, silného větru nebo v těsné blízkosti vysokých budov či stromů. Zakázané je vypouštění v blízkosti letišť, ale jinak stačí, když najdete alespoň jednoho parťáka a můžete vyrazit vstříc novým zážitkům!

Myslíme na životní prostředí
Všechny naše lucerny jsou vyrobeny z materiálů, které jsou naprosto šetrné k životnímu prostředí. Po vyhasnutí hořáku se vzduch v lampionu ochladí a ten klesne zpět na zem. Papír z lampionu se během několika dnů sám rozloží a na místě dopadu zůstane jen bambusový rám.

Jak vypouštění probíhá
V galerii na adrese http://picasaweb.google.cz/prichystalovi/ThajskeLucerny?feat=directlink si můžete prohlédnou krátké video a pár fotek, abyste si dovedli představit, jak se thajské lucerny zapalují a vypouští. A pokud se chcete podívat na vypouštění ve velkém, stačí si přehrát následující video z festivalu Yi Peng.

Kolik takový zážitek stojí?
Thajské lucerny se prodávají na serveru ThajskéLucerny.cz v cenách od 79 do 139 Kč v závislosti na počtu odebraných kusů. A jelikož je k ceně potřeba přičíst ještě poštovné, většina lidí objednává výhodné balení pěti kusů. Zkuste sami přinést thajskou lucernu na nějakou oslavu nebo večírek! Stanete se středem pozornosti, uděláte svým blízkým opravdovou radost a ještě dlouho se o tom bude povídat. To mi věřte! A třeba i vaši sousedi uvidí na obloze UFO…

Napsal/a: Láďa

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Anonymní

  Jak oznámila TV Nova 15.7.2010, lampiony zapálily u Kladna les a hasiči měli celý den co dělat. Není to prý ojedinělý případ. Je to kolem 11 minuty : http://archiv.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-15-7-2010.html?s=0

 • Můžeme čekat a taky se nemusíme dočkat. Stejně jako někdo čeká na ufouny. 🙂

 • Anonymní

  KPUFO.CZ: Lucerny jsou humus, projděte se po lese, kde ty zbytky visí ze stromů, totální hnus. Můžeme jenom čekat, až to něco zapálí. http://www.kpufo.cz/portal/view.php?cisloclanku=2009051301

 • Horempádem

  Láďo, hezká reklama 😀

  Pokud se budu soustředit na lucerny samotné, tak je to pěkná záležitost. Jen s tou bezpečností bych byla opatrnější. V tebou nabízených ukázkách vypouštění luceren, mi to až tak bezpečné nepřipadalo. Samozřejmě pokud dodržíš zásady, tak ti asi v rukách nevzplane, jako některým lidem v ukázkách. Pokud jich není vypouštěno tisíce, tak samozřejmě jeden od druhého nechytí a nezřítí se k zemi. Tam už bych pochybovala, že to nemůže způsobit požár na sousedovic baráku 🙂 Ale to je v celku jedno. Vypadá to hezky, ale silvestrovskou oslavu bych tímto nepovažovala za bezpečnější.

  Co se týká UFO, které údajně bylo pozorováno, je možné, že se jednalo o tyto lampiony. I já jsem něco podobného pozorovala, ještě než se to objevilo v tisku. Jenže takovýmto věcem nepřikládám důležitost, protože bych bych byla každému pro smích 😀 Proudění vzduchu ve výškách je složitá záležitost. I já jsem si tehdy povšimla, že mraky jdou jiným směrem, než ono světlo. Druhak o něčem , co je osvíceno plamenem, bych předpokládala, že se bude měnit intenzita světla. U této věci na obloze jsem to nepozorovala, světlo bylo stále stejné. Jenže já sama to nepovažuju za UFO, tak to ani nebudu vyvracet. Tak přeji všem příjemné pozorování noční oblohy :-)))

 • Lucerny opravdu létají po větru, ale myslím sí, že ve výšce 300 m nemusí vítr proudit úplně stejně jako dole na zemi.

 • Peťka

  Zajímavý článek a docela aktuální.
  Jelikož někdo z mojí rodiny také viděl v poslední době „něco“, letícího, oranžového. Ovšem letělo to proti směru větru, ve výšce 300m. Mám tedy dotaz. Lucerny létají předpokládám po větru?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist