Scrapbooking – znáte vykrajovátka?

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Propadli jste kouzlu scrapbookingu? Ať už aktivně tvoříte nějakou dobu nebo se na první album teprve chystáte, určitě při práci oceníte vykrajovátka. Co jsou to vykrajovátka, s jakými se můžete setkat a jak je použít, to vše se dočtete v tomto článku.

Vykrajovátko neboli raznice je jedním z užitečných „nářadí“ při výtvarné činnosti.
Rozlišujeme 3 základní typy: vykrajovátka tvarů, rohů a okrajů. Některá jsou tzv. „2 v 1“ – lze je použít např. na vykrajování rohů i tvarů. Jejich použití je velice snadné a výsledek stojí za to. Vybírat můžete z mnoha tvarů a velikostí.
foto

foto Vykrajovátka tvarů
U těchto vykrajovátek si můžete vybrat z mnoha tvarů i velikostí. Papír jednoduše vložíme do otvoru a zmáčkneme. Zvolený tvar spadne do zásobníku ve spodní části vykrajovátka. Vykrajovátko vysekává z obyčejných papírů i čtvrtek. S vysekanými tvary můžeme např. tvořit přáníčka, dozdobit fotky, deníky, dárky atd.

Vykrajovátko rohů
Toto vykrajovátko má dvojí použiti tzv. 2 v 1. Vytvaruje roh fotografie či papírů do ozdobného tvaru a po sundání „křidélek“ vyseká tvar v libovolném místě.
foto

foto Vykrajovátko okrajů
Vykrajovátka této řady jsou rovněž 2 v 1. Při použití se šablonou můžete vytvořit ozdobný okraj či rámeček nebo použít samostatně jako obyčejné vykrajovátko. Široká nabídka tvarů. Šablona je univerzální a dá se použít se všemi vykrajovátky stejné značky.

Vaše zkušenosti, názor či připomínky uvítáme, pište,
Inna K.

Autorka vede na serveru VašeDěti.cz poradnu Scrapbooking a také je provozovatelkou e-shopu www.svetvzpominek.cz.

Napsal/a: Innka K.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • bamiska

  koupila jsem si je v papírnictví mají různé druhy já hvězdičku a stromeček…maj medvídky a nevím co všechno stojí kolem 50 korun

 • Anonymní

  Vykrajovátka na uvedené adrese nemají…co s tím ??? kde je shánět ??? čtenářka

 • zurafa

  ano je to spíš hračička pro dospělé
  hezky se s nimi dělají třeba přáníčka

 • Znám je. Používáme je s dětmi ve škole. Pro malé předškoláčky bych je nedoporučila, neboť jemná motorika je problematická ještě v první třídě. Pokud nejsou šikovné, tvar se zmuchlá.

 • Bokul, však to je taky spíše pro dospělé:-) Já při scrapu používám ráda ozdobné okraje, a taky fotky s oblými okraji vypadají úplně jinak než klasické

 • bokul

  Viděla jsem to taky až zde poprvé, vypadá to zajímavě, ale přiznám se, že pro rozvoj dětí vidím spíše nůžky a tvary jimi vytvořené.

 • Ježeček
  Ježeček

  Absolutně jsem to nikdy neviděla, ale strašně se mi to líbí!:-) Hlavně to na ty rohy foteček.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist