Scrapbooking – vánoční blahopřání

Rubrika: Co se jinam nevešlo

S příchodem listopadu začínáme myslet na Vánoce. Nákup dárků, úklid domácnosti, pečení cukroví, atd. Součástí příprav na Vánoce je rozesílání blahopřání rodině a těm, které máme rádi.
Připravili jsme pro Vás inspiraci na výrobu vánočních blahopřání. Ručně vyrobené přání je osobní a originální.

obr.K výrobě tohoto blahopřání budete potřebovat čtvrtku bílou a světle modrou, vykrajovátko „sněhová vločka“, lepidlo a něco na řezání. Pokud na řezání chcete použit nůžky, stačí když si čtvrtku odměříte na požadovanou velikost. Řezačka na papír Vám práci urychlí a usnadní.

Postup je následující: čtvrtku rozpůlíme a každou polovinu ohneme přesně uprostřed. Získáme tak 2 blahopřáníčka velikosti 15x15cm. Z bílé čtvrtky si vykrajovátkem vykrojíme 4 sněhové vločky. 3 vločky použijeme k ozdobení přáníčka a 1 vločku můžeme použit k ozdobení dovnitř. Bílý papír, ze kterého jsme vykrojili vločky, upravíme do pruhů a nalepíme do levé části přáníčka, viz ukázka.

obr.obr.U tohoto přáníčka je postup rovněž velice jednoduchý. Modrá čtvrtka se přepůlí a přeloží napůl, vznikne tak přáníčko o velikosti 15x15cm. Vykrajovátky sněhová vločka, stromeček a saně si vysekáme z bílé čtvrtky zmíněné tvary. 5x sněhovou vločku, 4x stromeček a 4x saně. Nalepíme na přáníčko (viz ukázka), vnitřní část rovněž dozdobíme.

Výroba těchto blahoprání trvá cca 5 min. Fantazii se meze nekladou a tak si můžete vytvořit vlastní přáníčka podle sebe. Můžete přidat ozdoby jako stuhy, průchodky, knoflíčky, kytičky, nálepky, razítka, nápisy a mnohem více.

Výroba vánočních blahopřání může být zajímavou činností pro rodiny s dětmi, školy i školky. Naladí předvánoční atmosféru a poskytne přiležitost si popovídat o lidech, pro které budete blahopřání vyrábět.

Přejeme krásné chvíle při tvoření.

Nabídku papírů a vykrajovátek najdete v e-shopu na adrese www.svetvzpominek.cz.

Autorka vede na serveru VašeDěti.cz poradnu Scrapbooking a také je provozovatelkou e-shopu www.svetvzpominek.cz.

Napsal/a: Innka K.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Je to moc pěkné. Ale já zůstanu i nadále u tvorby v PC. 🙂
    I když nabídka Tchibo ode dneška zahrnuje i sadu těchto vykrajovátek (hvězdička, srdíčko, medvěd, jedlička) za 199,- a nebo sadu razítek s vánoční tématikou za stejnou cenu. Tak můžete tiskat, vykrajovat, lepit a zdobit, jak je vám libo. 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist