Prahnou prarodiče po fotkách svých vnoučat? Vytiskněte jim je doma

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Potřebovat přitom budete pouze minimum počítačových dovedností, tiskárnu a fotopapír (ten seženete v supermarketech, papírnictví či na internetu). Doma vytištěnými fotografiemi, které můžete samozřejmě zasadit do rámečku, tak uspokojíte poptávku svých rodičů po fotografiích jejich vnoučat. Takže, jdeme na to…

Nejdříve k fotografiím samotným

Je nutné si uvědomit, že vzhled fotografií na monitoru počítače a na papíře se může mírně lišit (a to i v případě, kdy si fotografie necháte tisknout v ateliéru). Je proto vhodné si nejdříve vytisknout nějaké zkušební fotografie a podle výstupu upravovat obrázky v počítači. Tento krok můžete samozřejmě přeskočit, pokud si myslíte, že nemáte dostatečné schopnosti. Věřte ale, že základní „defekty“, jako je nedostatečná světlost fotografií či efekt červených očí lze dnes snadno napravit i v jednoduchých grafických programech (např. Zoner Photo Studio, Picasa).

Ovšem pozor!!! Nikdy upravenými fotografiemi nepřepisujte ty původní. Mohli byste se dostat do fáze, že se vám výsledný efekt nebude líbit a vy již nebudete mít (po přepsání původní fotografie) cesty zpět.

Fotopapír jako nejlehčí část procesu

U fotopapíru je vhodné vybrat ten, jehož výrobce je shodný s výrobcem tiskárny, na které budete fotografie tisknout. Zbytek už je pouze na vašem vkusu (jestli je papír lesklý či matný, rozměry fotografie). Jak již bylo zmíněno v prvním odstavci tohoto článku, fotopapír je k sehnání ve větších supermarketech, papírnictvích, prodejnách fotografických potřeb a na internetu.

Nastavení tiskány – jde to snadněji, než byste si mysleli

Režim tisku fotografií má dnes snad každá barevná tiskárna v ceně nad 3.000 Kč. Samotné nastavení režimu tisku fotografií z běžného režimu (dokumenty) není nijak těžké. Stačí pouze, když tuto změnu provedete v nastavení tiskárny (v systému Windows toto nastavení najdete v nabídce Start – Zařízení a tiskárny), kdy dále vyberete kvalitu tisku a velikost papíru v tiskárně.

Nastavení režimu tisku fotografií u tiskáren Canon
nastaveniCanon

Řešíte cenu? Nemusíte!

Co Vám při čtení tohoto článku asi chybělo nejvíce, je informace o ceně. Nebojte se, domácí tisk fotografií Vás nezruinuje. Ani tisk na „originálních“ náplních není extrémně drahý. Výrazně pak můžete cenu tisku snížit v případě, kdy budete používat značkové kompatibilní náplně.
S těmi můžete oproti originálním náplním snížit cenu tisku o 60 % s tím, že si zachováte všechny výhody originální náplně, tj. vysokou výtěžnost a spolehlivost (toto jsou slabiny neznačkových kompatibilních náplní, se kterými lze ušetřit ještě o něco málo více, ovšem za cenu výrazně nižšího komfortu).

tisknulevne

zdroj: www.tisknulevne.cz

Nemáte co ztratit

Takže, neváhejte a vyzkoušejte si doma tisk alespoň několika málo fotografií. Pokud se vám výsledek nebude líbit, neztratili jste více, než pár korun. Na druhou stranu, pokud s výsledkem budete spokojeni, uspokojíte snadno poptávku svých rodičů po fotografiích a ještě budete mít z fotografií dobrý pocit (jako ze všeho ručně dělaného).

Napsal/a: TisknuLevně.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Hvězdičky z tavné pistole

Hledáte ještě nějakou dekoraci, která dovrší vánoční výzdobu? Pak si vyzkoušejte vyrobit hvězdičky z tavné pistole. Jsou jednoduché, rychlé

Čtu dál →

Naučte děti relaxovat v infrasauně a jejich imunitu máte vyřešenou

Saunování, jinak také známo jako termoterapie, využívá k relaxaci těla i duše příznivé účinky mírné zátěže organizmu, která nastane při

Čtu dál →

Doma dělaný adventní kalendář

Čokoládové adventní kalendáře jsou klasika už z doby mého dětství a možná ještě dál. Také je kluci dostávali, ale od

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist