Pionýr – opravdu dobrý tábor

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Za malou chvíli pro děti začne čas tolik toužebně očekávaných letních prázdnin a s nimi pro rodiče jdou i ruku v ruce starosti, co si se svým milovaným dítkem počít…Upřímně, každý by si rád alespoň na malou chvíli odpočinul a proto je stále jednou z velmi oblíbených možností dětský letní tábor.

Velmi oblíbenými se staly nejen letní dětské tábory občanského sdružení Pionýr, ale i veškeré aktivity, které provozují pro veřejnost celorepublikově (např. Bambiriáda 2007, CykloTREK, Jezdecké závody, Den dětí, Letadla v Mladé Boleslavi – soutěž plastikových modelářů, Kdo si hraje nezlobí 3., Pálení čarodějnic), ale i regionálně (např. 6. ročník turnaje v kuželkách, Májová veselice). Pionýr je také partnerem největší a nejstarší sbírkové akce v republice – Českého dne proti rakovině (dříve známého jako Květinový den).

Nás bude především zajímat jedna z jejich tradičních činností a to je pořádání dětských letních táborů, kterých se mohou účastnit i děti, které nejsou členy tohoto sdružení. Ale pokud budete mít zájem o členství, každý hlavní vedoucí Vám rád poskytne potřebné informace. Registrace s sebou nese i výhody jako např. sleva na táborovém poplatku.

Jako většina rodičů máte jistě strach svěřit své ratolesti do rukou úplně neznámým lidem, ale v tomto případě jsou Vaše obavy zcela zbytečné. S dětmi pracují plně kvalifikovaní lidé, a to nejen na táborech. Pionýr je dle požadavku MŠMT držitelem pověření MŠMT k zajištění základní kvalifikace. Vedle toho je ovšem i držitelem tzv. akreditace pro vzdělávání hlavních vedoucích a zdravotníků formou rekvalifikace. Aby vedoucí v Pionýru mohli získat potřebnou kvalifikaci, dokládají svoji způsobilost k práci nad rámec obecných kritérií:
 zdravotním osvědčením o schopnosti práce s dětmi
 výpisem z Rejstříku trestů
 dovršením věku 21 roků
 předchozí praxí práce s oddílem a působení na táboře

Dále jsou v Pionýru podle kvalifikačních nároků pro tábory připravováni: vedoucí oddílů, zdravotníci, hospodáři či instruktoři (tj. mladší 18 roků).
Tábory jsou samozřejmě pořádány na bezpečných, léty prověřených místech, i v nových lokalitách tak, aby vyhovovali nejmenším, ale i nejstarším účastníkům. Bezpečnost je vždy na prvním místě, proto jsou vybírány oblasti s opravdu minimální šancí, aby zde došlo k jakémukoliv neštěstí.

K dobrému táboru patří i zábavný program, který připravují zodpovědní vedoucí s velkou porcí fantazie. Jako obvykle se skládá z celotáborové hry, která je doplněna množstvím nejrůznějších her a soutěží. Celotáborových her (etapových her) je velké množství, záleží však na originalitě a schopnosti zaujmout. Ovšem některé tábory, které toto sdružení nabízí, je postaveno na různých specifických činnostech, které jsou různě náročné a jsou vhodné spíše pro starší účastníky :
• Putovní
• Vodácké
• Cyklistické
• Sportovní
• Jízda na koni
• Odborné – práce s počítači, výuka jazyků …
Tábory jsou určeny pro děti předškolního věku, mladšího školního věku a staršího školního věku a jsou v různých, dostupných, cenových relací po celý čas letních prázdnin. Tábory jsou:
• Týdenní
• Dvoutýdenní
• Třítýdenní
• Delší

Z letošních připravovaných táborů uveďme alespoň pár názvů:
Rytíři kulatého stolu (v Popovicích), M*A*S*H 2*0*0*7 (v Heralticích u Třebíče), Indiánské Malonty 2007 (v Rapoticích), Kamenec 26 dní (v Kamenci), Antické Řecko (v Újezdu u Domažlic), Českou Kanadou (putovní tábor v malebné krajině České Kanady)

Každý tábor znamená pro dítě spoustu nových zážitků, poznání a navázání nových přátelství. A pro rodiče chvíle vzácného odpočinku a jistoty, že je o jejich děti dobře postaráno.

Napsal/a: Veri

Toto taky stojí za přečtení!

Dar jménem neplodnost

Než jsme se rozhodli, že chceme založit rodinu a dát svému životu nový rozměr, vyšší smysl, jsme byli manželský

Čtu dál →

Recenze: Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Audiokniha Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema je dalším pohádkovým vyprávěním od autora „Nekonečného příběhu“, který se určitě bude

Čtu dál →
proč je pozitivní dítě pozitivní

Proč je pozitivní dítě pozitivní?

S pozitivním myšlením a tím, jak ho trénovat se za posledních 10 let doslova roztrhl pytel. O tom, jak být

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Na tábory jsem jezdila od první třídy a nějak se mi za tu dobu přejedli.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist