Naděje pro zrak nedonošených dětí

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Naše dítě logoZástupci společnosti ROSSMANN a Nadace Naše dítě společně předali 8. 11. 2010 neonatologickému oddělení Ústavu péče o dítě a matku v Praze v Podolí laser na operaci očí nedonošených novorozenců. Speciální laser byl zakoupen z části výtěžku kampaně „5.000.000 Kč pro dětský úsměv“, kterou již druhým rokem realizovala společnost ROSSMANN.

zprava Baudysova_Gott_Gottová_Mikel_Wagner1Charitativní kampaň společnosti ROSSMANN „5.000.000 Kč pro dětský úsměv“ probíhala v týdnu od 9. do 14. srpna 2010 a získala finanční prostředky ve výši 5 902 564 Kč. Ty směřují prostřednictvím Nadace Naše dítě na pomoc handicapovaným a předčasně narozeným dětem. Za zhruba 1.000.000 Kč z této částky byl uhrazen nákup laseru na operaci očí nedonošených novorozenců se závažnou poruchou sítnice. „Těší mě, že se podařilo laser zakoupit a dopravit do České republiky v tak krátké době a již brzy budou lékaři připraveni jeho prostřednictvím pomáhat předčasně narozeným dětem,“ uvedl jednatel společnosti František Wagner.
Gottova_Wollnerova_Baudysova_Melichar1Specialisté z neonatologického oddělení podolské porodnice se na přístroji již od začátku listopadu zacvičují a připravují na zahájení provozu. Přístroj se používá u velmi nedonošených novorozenců se závažnou poruchou sítnice. V poporodním období dochází u nedonošených dětí k růstu cév v sítnici. Nesprávný růst cév může vést ke vzniku cévních valů, které odchlipují sítnici a vedou k závažným poruchám zraku. Výsledkem operace laserem je přerušení cév a snaha o zabránění odchlípení sítnice. Laserový paprsek umožňuje velmi přesné zaměření a ošetření nemocných částí sítnice a zlepšení výsledků operace. Tento přístroj je určen na operace dětí z celých Čech. Cílem projektu je zlepšení prognózy zraku u nedonošených novorozenců v České republice. V případě konzervativní léčby hrozí dětem téměř jistě závažná porucha zraku až úplná slepota.
Feyereisl_Gottova_Baudysova_Wagner_Mikel1Dále Nadace Naše dítě z výtěžku kampaně financuje zakoupení a odborný výcvik celkem třinácti asistenčních psů. Výcvik jednoho asistenčního psa, který pomáhá handicapovaným dětem k návratu do aktivního života, stojí přibližně 200.000 Kč. Další 1.000.000 Kč je vyhrazen na nákup deseti resuscitačních přístrojů pro předčasně narozené děti. „V nejbližší době budou předány resuscitační sady porodnicím. Velmi nás těší, že můžeme pomoci dovybavit porodnice těmito důležitými přístroji v deseti městech najednou po celé České republice,“ říká Zuzana Baudyšová. Zbývající finanční prostředky postupně uvolňuje nadace na pokrytí potřeb rodin s handicapovanými dětmi, kterým Nadace Naše dítě dlouhodobě pomáhá. „Jedná se především o zakoupení zdravotních pomůcek, vozíků, naslouchadel a rehabilitačních přístrojů, které handicapované děti potřebují ke zlepšení svého zdravotního stavu nebo pro usnadnění již tak těžkého životního osudu,“ dodává Baudyšová.
Nadace Naše dítě již například poskytla částku 200 000 Kč jako příspěvek na zakoupení vhodného auta pro těžce handicapovanou Barborku, která se v srpnu 2010 se svým asistenčním psem stala tváří druhého ročníku charitativní kampaně „5 000 000 Kč pro dětský úsměv“.


rossmann_logoROSSMANN spol. s r.o.
Společnost ROSSMANN, spol. s r.o., provozuje širokou síť prodejen drogerie a parfumerie. První prodejnu otevřela v České republice již před šestnácti lety a v současné době provozuje celkem 110 poboček. Zakladatelem sítě drogerie a parfumerie ROSSMANN v České republice je Dirk Rossmann – majitel drogistických obchodů v Německu. Ve Spolkové republice Německo je považován za vynálezce konceptu drogistického trhu a jeho podnik patří dnes se svými více než 2000 prodejnami a zhruba 24 000 zaměstnanci k nejúspěšnějším drogistickým obchodům v Německu, Polsku, Maďarsku a také v České republice. Drogerie a parfumerie ROSSMANN nabízí velkou šíři sortimentu. Velkou část sortimentu tvoří výrobky prezentované pod vlastní značkou, které se vyznačují především výhodným poměrem vysoké kvality a velmi příznivé ceny. Mnoho z těchto výrobků je ohodnoceno renomovanými testy ÖKO-test nebo Stiftung Warentest, které jsou zaměřeny na posuzování kvality výrobků.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist