Malý průzkum mezi maminkami na mateřské a samoživitelkami

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jste-li v současné době na mateřské dovolené nebo pečujete o své děti samy, možná byste ocenily kurzy, které by právě vám mohly pomoci k lepší pozici na trhu práce. Měly byste o ně zájem, pokud byste se jich mohly účastnit ZDARMA?

Jednalo by se o kurzy financované ze strukturálních fondů EU, díky tomu by mohly být BEZPLATNÉ. Začínaly by v první polovině roku 2010 a trvaly až do roku 2012.
Měly by být určeny pro matky samoživitelky s dítětem do 15 let, nebo ženy (muže) na mateřské a rodičovské dovolené.

Tematika kurzů bude zaměřená na zlepšení pozice na trhu práce – např. kurzy PC dovedností, jazykové kurzy, rekvalifikační kurzy, kurzy komunikačních dovedností.
Dále by obsahovaly pracovně-právní poradenství apod.

Stručně řečeno – kurzy, které vylepší vaši pozici při návratu do pracovního procesu.

Aby bylo možné požádat o dotace, potřebujeme v tuto chvíli zjistit, jaký by byl o kurzy zájem. Proto uvítáme, když vyplníte nejpozději do 30.6. nezávaznou přihlášku, kterou jsme pro vás připravili.

Přihlašovací formulář slouží k zmapování zájmu o plánované kurzy a informace v něm obsažené nebudou využity pro žádné jiné účely.
V případě potřeby bližších informací pište na martin.podaril (zavináč) msmt.cz.

Napsal/a: Martin Podařil

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Anonymní

  Mile damy, dekuji za podnety. Hlidani deti primo v objektu bychom mohli zajistit. V pripade dotazu me nevahejte kontaktovat. Martin Podaril (martin.podaril@msmt.cz)

 • Gituška

  No myslím si že je to dobrý nápad ne všechny ženy na MD nebo samoživitelky by na to měli peníze jen by se muselo ještě vymyslet co s dětmi,které ještě nechodí do školky kor když nejsou poblíž babičky.

 • Lien

  dobrý nápad, ale já bych tam musela chodit i s malou,hlídání nemám a navíc ještě kojím, tak nevimm, nevim, jak by to vypadalo

 • Anonymní

  Prošla jsem podobným kursem, mohu jen doporučit.
  1 rok školy dotováno z fondů EU, od 8-13hod., děti jsem si v klidu ráno vypravila do školy a potom je v klidu vyzvedla. Po celou dobu jsem pobírala z ÚP podporu při rekvalifikaci, takže moje rodina sice ještě byla doplácena dáv.z MÚ do živ.minima, ale pracovnice se tam již ke mně chovaly jinak.
  Nyní jsem zaměstnaná, ale prac.dobu a místo výkonu práce mám přizpůsobeno, abych se byla schopna starat i dál o své 2 nezl.děti (jsem stále samoživitelka).
  Plat není nikterak závratný, ale již nemusím žádat na úřadě o sociální dávky, práce si vážím.
  A především si vážím toho, že mohu i dál fungovat jako matka doma, protože moje nem.dítě nemůže chodit do družiny.
  Mě kurs pomohl. Děkuji všem, kteří se na organizování podobných kursů podílejí.
  hedvika

 • Bramborka

  Mně to připadá jako výborný nápad, moje SŠ znalosti Anj a Nej zapadají prachem, jsem pro. Také bych uvítala nějaký kurz na téma : „Jak začít podnikat“

 • Anonymní

  já bych spíš uvítala jesle. Můžete mít kurzů kolik chcete a stejně Vás budou diskriminovat s dítětem. Šovinistům mozek nezměníš. Známá, VŠ, praxe ve Švýcarsku, dříve v top mg, nyní se 4letým dítětem prakticky na pozici řadového zaměstnance. No comment.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist