Kurzy Aktivní máma praskají ve švech

Rubrika: Co se jinam nevešlo

aktivnimamaV sobotu 9. října odstartuje již druhý ročník kurzů „Aktivní máma“. Čtrnáct dní před zahájením jsou obsazeny už dva z celkem 4 běhů kurzů, které v letošním školním roce pro středočeské maminky organizuje Občanské sdružení pro aktivní rodinu. Velký zájem o kurzy organizátorky těší.

Na druhé straně signalizuje rostoucí potřebu žen pracovat na své profesní budoucnosti i v průběhu rodičovské dovolené. Strašák možné nezaměstnanosti tíží mnohé z nich.

Koordinátorka kurzů Jitka Hrabánková k tomu dodává: „V minulém školním roce se podařilo obsadit všechna místa v kurzech během několika týdnů. Letos se situace opakuje.  Z přihlášek žen je znát, že téma skloubení rodiny a práce je velkou otázkou pro ženy mnoha profesí.“

Maminky se zajímají nejvíc o možnost pracovat na zkrácený úvazek, techniky pro skloubení rodiny a práce, komunikační a prezentační dovednosti využitelné při hledání zaměstnání. Právě to jim kurzy Aktivní máma poskytují.

Velký zájem je dán i faktem, že účast je pro ženy bezplatná – kurz je realizován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Pro ženy, které se na kurzy Aktivní máma nedostanou, je připravována placená varianta kurzu. Těchto kurzů se budou moci zúčastnit i ženy z celé republiky ve školním roce 2011/2012.  Nyní jsou sice kurzy bezplatné, ale určené pouze středočeským ženám.

Místo konání kurzů: Praha 3 – Vinohrady, Písecká ul. 17, Rodinné centrum Paleček.

Termíny bezplatných kurzů:
aktivnimama

5. a 6 cyklus – rok 2010
již obsazen

7. cyklus – rok 2011:
26. 2., 5. 3., 19. 3., 26. 3., 2. 4.

8. cyklus – rok 2011:
30. 4., 7. 5., 14. 5., 28. 5., 4. 6.

Další informace: www.aktivnimama.cz

Projekt AKTIVNÍ MÁMA je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak si dobít baterky? 3 tipy pro zdrchané rodiče a další dospěláky

V dobách před rodičovskou dovolenou jsme mívali energie dostatek, znali bambilion způsobů jak se dosytit (a nemyslím jen kafe

Čtu dál →

Recenze: Co se skrývá v našem těle?

Na první pohled úplně obyčejná knížka. Možná by vás ani nenapadlo podívat se dovnitř. Ale to by byla velká

Čtu dál →

Recenze: Vánoční hrátky pro šikuly

Je to k nevíře, ale už tu máme opět vánoční čas. Přemýšlíte co nového si letos vyrobíte? Potřebují něco

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist