Kdy už ta zima skončí?

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Už aby konečně začalo jaro. Zimu nám ráda hlavně na obrázku nebo v televizi. Než se vypravíme ven, tak to trvá. Obléct sebe a děti, naštěstí dcera je už dost velká na to, aby to zvládla sama. Ale než se vypravíme, je mi horko a venku zase zima. Mám ráda takovou tu zimu, kdy napadne sníh a je krásně, svítí sluníčko…

Tady ta co je, mě nebaví. Chvíli teplo, chvíli zima a pak mrzne. Člověk hned nachladne.

kyticeA co teprve děti. Letos si to nějak vybíráme. Už jsme třetí týden zavřeni doma. Dcera je nemocná, syn protivný, protože chce ven.
Nejhorší je vymyslet, jak děti zabavit. Všechno je baví jenom chvíli. U ničeho dlouho nevydrží. A co teprve když jste doma tři týdny.

A tak jsme začali tvořit malé dárečky pro radost – pro tetu, babičku, dědovi.
Malujeme, modelujeme a spotřeba plastelíny a krepového papíru je velká.
Děti mají radost, už se těší, až to každému předají. Tatínkovi posíláme nafocené obrázky emailem do práce. Prostě máme doma výtvarnou dílnu.
Tak pokud nevíte, jak zabavit děti, zkuste s nimi udělat třeba kytičku z krepového papíru. Je to jednoduché, čas Vám uteče rychleji.

Návod na kytici z krepového papíru

Budete potřebovat krepové papíry, špejle, nůžky, nit, stužku, lepidlo, pravítko a tužku.

kyticeNejprve si nabarvíme špejle na zeleno a necháme zaschnout.
Z krepového papíru si nachystáme proužek na okvětní lístky. A to tak, že si ustřihneme proužek 12 x 7 cm. Složíme ho do harmoniky se třemi sklady a horní kraje zakulatíme.
Střed kytičky uděláme z proužku 30 x 5 cm. Nastříháme na něm tenké dlouhé třásně.
Na špejli začneme namotávat střed kytičky. Trochu potřeme lepidlem. smotáme proužek s třásněmi a obtočíme okvětní lístky. Svážeme nití. Připravíme si listy. Záleží na Vás, jak budou vypadat – krátké, dlouhé, široké, tenké. Lepidlem přilepíme na špejli. Stačí potřít jenom konec listu a obtočit kolem špejle.
Kytiček můžete udělat kolik jen chcete. Až je budete mít všechny, zavážete je dole stužkou a zabalíte do krepového papíru (do takové manžety) a ovážeme stužkou.
Kytička je hotová a všichni jsou spokojeni. Maminka proto, že zabavila děti a děti proto, že mají dárek pro babičku, nebo pro někoho jiného.

Tak takhle trávíme čas, tvoříme a vyrábíme. Doufám, že už brzo budeme moct jít ven a že zimu už vystřídá jaro.

Napsal/a: nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Jani,to ti nezávidím 🙁
  Tak jedině snad rozmístit na parapet nějaké pěkné dekorace tak, aby byly za oknem vidět… nebo nějaké papírové vystřihovánky, které by se připevnily jen malinkým kousíčkem průhledné izolepy? Nebo je připevnit na záclonu tak, aby byly vidět (pak už jedině vyměnit domácí :D)

 • JanaOss

  Vzhledem k tomu, že se blíží polovina března, začínáme myslet na velikonoce – je potřeba zasadit osení, vymyslet nové dekorace na velikonoce a vzhledem k tomu, že jsme dostali zákaz nalepování obrázků na okno (domácí) včetně těch naprosto neškodných folií, musíme vymyslet, jak si svá okna ozdobíme. My totiž nemáme rádi smutná okna

 • Majulka

  Moc pěkné a moc pěkná zábava. Já bohužel mám na to děti buď moc velké, nebo moc malé. I když Péťovi by se to určitě líbilo, než by to roztrhal. Už se těším až bude tak velký, že budeme moct něco takového tvořit.

 • danasi

  Nuninko, je to pěkné.
  Petro, já ještě dělám květy z kávového filtru. Ten můžeš nabarvit. Barvou nebo fixem. Potom trochu pokropit, aby se barva roztekla a vzniklo žíhání a pak po uschnutí dole zatočit. Dále dát více do sebe a rúzné barvy. Je to pěkné a záleží na fantazii každého.

 • Nuninko to je krásné:-))

 • Piškotka

  Nuninko, jste šikulky:o) Já už taky vyhlížím jaro, protože co do nemocí jsme si to užili na několik let dopředu;o)) Dnes jdeme řešit mandličku, uvidím, co řekne v pořadí již 4. ORL specialista;o)

 • Martaska

  Nuni, vypadá to nádherně. Tak jste si to jaro udělali alespoň doma a venku už snad taky zanedlouho přijde.

 • Padmé

  Nuninko, pěkný článek – jak zabavit dítko, když je zavřené doma – také to znám – pexeso, človíčko, prší, modelína, vodovky…
  A jinak – když napíšu, že mám zimu ráda a miluju lyže, tak bych se nemusela setkat s pochopením, tak to raději přejdi… a já to nebudu rozebírat, jen podotknu, že mám ráda každé roční období 🙂
  Přeji Ti krásný den a ať jsou Tvoje zlatíčka zdravá.

 • Petra Vymětalová

  Jé, to jsi mi připomněla, jak jsme vyráběli kdysi kytičky ve škole 😉 ještě jsme omotávali zeleným krepákem i tu špejli – dlouhý tenký proužek se namotával postupně po celé délce špejle, „cestou“ jsme ke špejli takto přimotali i lístky. Jak jsme dělali květy už se moc nepamatuju, ale zkusím vyhrábnout doma krepák a vyzkoušet, pak dám kdyžtak vědět 😉

 • Nuninko, vyřešili jste to parádně…. 🙂
  Ty krepové květy jsou náááádherné, jste šikulky – pro děti je to super zábava a vypadá to opravdu krásně – obdarovaní budou jistě potěšení.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist