Jste unavené? Choďte tančit!

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jsem na mateřské dovolené, tak vím, že volného času nemá žádná maminka nazbyt. Respektive někdy tomu je tak, že nemá volný čas během dne žádný a má ho, až když dítě spí. Logicky je ho nejvíc v noci, kdy jsme unavené, někdy řešíme resty ze dne, jindy si uděláme čas na partnera a nejčastěji spíme…Takže co s tím?
Pro spokojenost rodiny i dítěte by měla být spokojená i matka. A jak to udělat? Každá máme svůj způsob, jak si udělat radost a každé vyhovuje něco jiného. Já jsem si řekla, že budu chodit na břišní tance. Každý týden na hodinu a půl. Důvod byl jednoznačný – bolely mě hrozně záda a slyšela jsem, že tance pomáhají. Vypravila jsem se tam jeden pátek na zkoušku. Lekce se totiž musely platit předem a já jsem nechtěla riskovat, že zaplatím a nebudu pak chodit. Ale byla jsem mile překvapená, po první lekci jsem okamžitě zaplatila i zbývajících 11 lekcí a začala se na pátky těšit.
Nejen, že jsem se zbavila letité bolesti bederní páteře, ale našla jsem skvělý kolektiv ženských, kde se nejen tančilo, ale probíraly se různé problémy a dozvěděla jsem se spoustu pro mě nových informací. A taky jsem našla místo, kde jsem se mohla svěřit a dostala jsem rady na řešení. Účinek tanců na moji vnitřní rovnováhu poznal i manžel, protože mi jednou řekl: „Já jsem tak rád, že jsi začala tančit, máš teď daleko lepší náladu než dřív.“ A měl pravdu, z hodin jsem se domů vracela ve výborné náladě, už jsem nebyla podrážděná na dceru a na manžela a měla jsem pochopení i pro jejich nálady.
Je pravda, že mám štěstí na babičky, obě jsou ochotné hlídat kdykoliv, když mají čas, takže nebyl problém se domluvit na hodině a půl týdně. Ale i kdybych bydlela jinde, než mí rodiče a rodiče mého manžela, tak bych se buď domluvila s manželem, anebo s kamarádkou, nebo si našla paní na hlídání. Stojí to za to, věřte.
Protože i když jste na mateřské dovolené, neznamená to, že musíte být 24 hodin se svými dětmi. Když si uděláte čas i na sebe, budete lépe naladěni a pozná to i vaše okolí. A stačí dobře využitá hodina týdně, to není tak moc, abyste ji nemohli obětovat.

Napsal/a: Kicul

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • No Michalangello:-) to je slovo do pranice:-)))

  otázka je taky jak dlouho je Tvoje žena po porodu…jestli kojí…jestli ji nebolí třeba poporodní jizvy…kolik má schopných kamarádek…atd…

  Je vidět,že má nějaké deprese a taky jen do ní š´tourat asi nepomůže..souhlasím s holkama,že by to mělo být na Vás obou..společně a příjemně strávený čas…bazén,sauna,masáže…holička,nákupy a pak můžeš poprosit některou její kamarádku aby ji vytáhla mezi lidi na kafíčko a zkusila ji vylákat na nějaké cvičení…

  Ono každá jsme jiná a upřímně prvních 6měsíců po porodu jsem já teda žádného jiného ,,tance“ než kolem prcka schopna nebyla:-))))

  a ke článku..břišní tance mě taky lákají a snad se už taky někam zapíšu:-))) malý bude mít za chvilku 3roky a zatím jsem neměla chuť někam chodit cvičit,tančit…stačilo mi chodit s prckem mezi maminky do kroužku,plavání,ven na hřiště…tam máme oba pohybu dost… no je čas se opět osamostatnit:-))) K

 • Kačábek

  Já jsem na mateřské půl roku a i když jsem unavená večer, chodím 3x týdně cvičit.Na bolavé záda doporučuji power yogu. Mám to zkušené. Vždy se vracím s úsměvem a elánem do dalších dnů.

 • Martina 2

  Možná je taky manželka utahaná po celodenní péči o dítě (dá to opravdu zabrat) a pak už se jí do ničeho nechce. Možná bys jí mohl s nějakou tou domácí činností trochu pomoci a nebo víc zapojit babičky.

 • Pomněnka

  Michelangello, co takhle zkusit něco společně? Třeba projížďky na kole, to jde i s dětma? Aspoň sem – tam, jen tak rekreačně, aby se aspoň odreagovala, odpočala si…
  Nebo co zkusit brusle? Já jsem vždycky obdivovala a strašně chtěla vyzkoušet in-line brusle, už jako malá holka. Koupila jsem si je před týdnem, abych pro sebe něco udělala, jde to i s kočárkem… Je to sranda, ale zatím „machruju“ jen na dvoře po rovince.. Ale baví mě to a i každá půlhodinka se počítá 🙂 Třeba by ji to taky bavilo..

 • Ahoj Michelangello, tak to bude tvrdý oříšek. 🙂 Manželka musí chtít sama a pak to půjde. Jestli má nějaké kamarádky, ty by jí mohly přivést k nějakému koníčku a určitě bude mít větší chuť něco začít. Klidně jí to řekni sám, ať nefňuká a začne něco dělat. Fňukáním si nepomůže, bude se v depresi pořád utápět. Do ničeho bych ji nenutila, chce to narafičit tak, aby to vypadalo, že je to její nápad. Ovšem nenapadá mě přesně jak to udělat.:-)Snad tebe něco napadne.

 • MICHELANGELLO

  Poraďte mi prosím, jak přesvědčit manželku, aby chtěla po porodu sama od sebe něco dělat se svou únavou a v neposlední řadě i postavou a sebevědomím. Když ji jeji maminka a moje tchýně chce do břišních tanců nebo jiného cvičení „dokopat“, narazíme na nepřekonatelný odpor a 150 důvodů proč to nejde. Spustí se brzda a nikdo s tím neni schopen nic udělat. Čím víc manželce jeji mamka doporučuje pohyb pro radost, zhubnutí a podobně, tím větší depresi manželce způsobuje. Já už jsem to vzdal dávno, protože se to mijí účinkem. Efekt je opačný. Deprese a komplexy, z toho plynoucí nespokojenost a předrážděnost. Nerozumím tomu, proč není ochotna sama od sebe něco změnit jenom slyším slova nespokojenosti. Abychom nezabírali zbytečně místo, můžete mi psát na e-mail: ki27@post.cz Díky všem za každou radu.
  Michelangello

 • Anonymní

  Na břišní tance jsem taky chodila, bylo to super, jednak mě to bavilo, a taky jsem cítila, že aspoň trochu „žiju“ a netočím se pořád jen kolem plínek a krmení. I manžel si to pochvaloval, když jsem mu pak doma zatancovala 🙂

 • xjannickax

  plánuju začít chodit o dzáří moc se těším.je to dobrá rada.

 • Martina 2

  To, co píše Kicul je pravda. Já chodím na jedno odpoledne v týdnu ke koním a i když je tam práce dost, vracím se domů odpočatá a veselá. Moje maminka mi sama nabídla, že bude jedno odpoledne v týdnu hlídat a já jsem jí za to vděčná. Někdy se mi samozřejmě od mojí malé princezny nechce, ale když vidím, jek si to s babičkou užívají, všechny obavy jsou pryč. O to víc si pak tu péči o děťátko užívám po zbytek týdne.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist