Dětský čin roku 2009 hledá své hrdiny

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Projekt Dětský čin roku odstartoval svůj pátý ročník. I v letošním roce bude podporovat konání dobra mezi školáky a nabádat je k šíření zajímavých příběhů. Žáci mohou své příběhy opět posílat písemně poštou či prostřednictvím webových stránek. Nadační fond již tradičně získal záštitu významných státních institucí a podporu známých osobností.

Do projektu se mohou zapojit děti, které udělaly něco dobrého, byť by šlo o zdánlivou maličkost, všimly si dobrého skutku svého stejně starého kamaráda nebo nějakým způsobem dobro podpořily. Žáci základních škol mohou své příběhy sepsat a zaslat poštou či prostřednictvím internetových stránek www.detskycinroku.cz do 15. září 2009.

Nadační fond ve spolupráci s odbornou porotou vyhodnotí příběhy v šesti kategoriích: záchrana lidského života, pomoc v rodině, pomoc jiným dětem, pomoc ostatním lidem, pomoc přírodě a dobrý nápad. Navíc bude již tradičně udělena Zvláštní cena odborného týdeníku Učitelské noviny. Ocenění budou slavnostně předány v prostorách Staroměstské radnice 1. prosince 2009.

Tváří projektu a současně čestným předsedou nadačního fondu Dětský čin roku je i nadále herec Aleš Háma. Jeho jméno je s projektem spjato už od samého počátku, tedy od roku 2004, kdy byl projekt poprvé představen v České republice. Patrony kategorií Dětského činu roku 2009 jsou: záchrana lidského života – Jan Révai, pomoc v rodině – Jitka Čvančarová, pomoc jiným dětem – Vendula Svobodová, pomoc ostatním lidem – Jiří Ježek, pomoc přírodě – Jitka Zelenková, dobrý nápad – Josef Klír.

Organizátorem akce, která si již za dobu své existence získala podporu významných institucí, sympatie veřejnosti i mediální pozornost, je nadační fond Dětský čin roku založený na podzim 2005 z iniciativy společnosti Whirlpool CR. Ta se už před lety rozhodla, že nechce naši společnou budoucnost ponechat náhodě a chce pomoci s výchovou slušných lidí.

Do loňského ročníku soutěže Dětský čin roku 2008 se zapojilo celkem 14.306 dětí, které sepsaly své příběhy o vykonaném dobru, anebo poslaly hlas v rámci hlasování dětské poroty. Nejrůznější zážitky nám sdělovali žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií ze všech koutů České republiky.

Pravidla Dětského činu roku

* do projektu se mohou zapojit žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií
* pravdivou zprávu o svých dobrých skutcích žáci napíší v maximálním rozsahu 2 stran A4 (ale samozřejmě může být i výrazně kratší!)
* mohou informovat také o dobrém činu, který vykonaly jiné děti
* do projektu je možné poslat i zprávu o kolektivním dobrém skutku (je třeba uvést, kolik dětí ho realizovalo)
* skutky, o nichž děti píší, musí být skutečné, nesmyšlené
* pro zařazení skutku do konkrétního Dětského činu roku není podstatná doba, kdy se odehrál, ale sepsání a odeslání příspěvku
* příspěvky musí být odesílány s vědomím školy a rodičů
* nositelem ocenění Dětský čin roku se stává ten, kdo vykonal dobrý skutek; ten, kdo sepíše zprávu o oceněném činu, získává věcnou odměnu a jeho škola pak dar 10 000 korun na školní pomůcky

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • JanaOss

    Myslím, že je dobré, že i děti jsou oceňovány, proože to rozvíjí jejich pocit zodpovědnosti a vůbec- K tomu snad ani není co dodat

  • Tyto akce se u nás dělají také,syn přinese ze školy formulář -a dáme dětem peníze,které budou určitě potřebovat.Myslím si,že každý člověk by měl dát nějakou korunu i když to bude malá částka.Všechny děti mají šanci na lepší život a nezáleží jestli je černý,bílý nebo žlutý.Rozdíly by jsme neměli dělat.
    Syn dneska přinesl ze školy papír,že má napsat co se mu podařilo udělat v životě za dobrý skutek a jaký měl pocit z toho,když někomu pomohl.Tak jsem zvědavá co napíše.Přeji všem krásný zbytek dne.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist