Muži, meče, cit a krev

Rubrika: Kulturní a literární tipy, VD tipy

Máte rádi filmy o hrdinech? Výpravné příběhy plné ideálů, ctností a pevných mužů? Prázdná srdce bojovných mužů, jejichž smyslem života je boj? Líbí se Vám příběhy doprovázené výraznou hudbou a efekty spíše naznačující než reálně ukazující? Fascinuje Vás bojová vášeň a zároveň vnímáte myšlenky skryté pod tvrdou slupkou hrdinů? Tento film je toto vše…

Intersonic vydává na DVD film od producentů trilogie Pána prstenů s názvem Cesta samuraje „A hrdina povstane“. V hlavních rolích můžeme vidět Geofrey Rush, Jang Dong Gun a Kate Bosworth. Film trvá 96 minut a můžete ho shlédnout v češtině, angličtině i maďarštině. Mluvené slovo ale v tomto filmu není rozhodující, a i kdyby jste se koukali v maďarštině nebude to vadit. Na filmu jsou nejdůležitější výrazné efekty, hudba a zvláštním způsobem prezentované jednotlivé obrazy.

Jedná se o velmi výpravný film, plný efektů a výrazné hudby.  Pozadí filmu spíše připomíná takový zvláštní výrazový tanec než klasické filmové scény. Ústřední postavou filmu je profesionální válečník – samuraj Yang, který je vycvičený k zabíjení a jeho učitel v něm udusil veškeré city tak, aby mohl fungovat opravdu jenom jako zabiják.  V úvodní scéně vyvraždí celou vesnici a má zabít i posledního obyvatele – novorozenou holčičku, ta se na něj ale usměje a tím se i v jeho ledovém srdci pohne kus citu a on  ji zabít nedokáže.  Odnese ji s sebou, během svých dalších bojů ji drží v náručí a okolo nich sviští meče a stříká krev –  pro ženy asi trochu drsná scénka…  Dorazí do vesnice a seznámí se s tajemnou vrhačkou nožů, se kterou naváže takovým zvláštním způsobem přátelství, až vtah. Ze strohého válečníka bez kousku citu se pomalu stává člověk starající se o rodinu, domácnost a navazující přátelství. Nicméně ho stále provází jeho válečná kariéra v duchu i ve skutečnosti – filmem se prolínají různé scény z minulosti samuraje, z jeho výcviku, dětství, bitev…

Do vesnice dorazí nepřátelé, se kterými musí všichni bojovat, spousta z nich padne, ale díky samurajovi nakonec zvítězí.  Jeho učitel mu připomíná jeho úděl válečníka a zabijáka, jeho srdce, ve kterém není prostor pro cit, a nutí ho zabít to dítě. Válečník odmítá, ale opouští vesnici i ženu, kterou miloval,  a dítě, kterému zabil rodiče, a odchází ve světle vycházejícího slunce od všech pryč.

Film obsahuje opravdu zvláštní efekty, takové básnické, boj probíhá jako tanec, smrt také, téměř černobílé části doplňují výrazné barvy květin a slunce, v matných vzpomínkách se objevují jasné obrazy konkrétních lidí a zvířat.

Děj tento film ale v podstatě nemá, dějová linie je opravdu jednoduchá a tvoří jí válečníkova cesta. Větší důraz je ve filmu kladen spíše na efekty a pozadí této cesty.

Myslím si, že pro ženy tento film až tak určený není, jeho výpravnost spíše ocení muži. Některé otřesné scénky – třeba boj s miminem v náručí či rozseknutí malého psíka, jsou opravdu spíše pro silnější povahy. Rozhodně to nepouštějte dětem. Film je vhodný asi nejvíce na tu chvíli, kdy manželka i s dětmi opustí byt a manžel může naplno pustit domácí kino a užít si výrazných a výpravných scén a hudby.


Cesta samuraje (Warrior´s Way)

Hrají: Dong-gun Jang, Kate Bosworth, Geoffrey Rush
Režie
: Sngmoo Lee
Nový Zéland 2010
Délka
: 96 min
Zvuk
: originální anglický, dabing český a maďarský
Formát
: 16:9
Přístupný
: od 18 let

DVD Cesta samuraje si můžete koupit například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Zuzana Svobodová

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist