Moje děti za to stojí

Rubrika: VD tipy, Výchova školáka, Výchova teenagera, Výchovné tipy, Vývoj a výchova batolete, Vývoj a výchova předškoláka

Proletělo i vám už několikrát hlavou, že Nevýchova, kterou vám tu opakovaně doporučuju, nebude pro vás a už vůbec ne pro vaše děti? Netvrdím, že je to přístup vhodný pro každého, ale když jí nedáte šanci, tak to nezjistíte.

Možná si jen potvrdíte své domněnky, ale možná dopadnete stejně jako mmandlikova, která byla u květnového workshopu Tajemství výchovy prvorozených dětí naprostým nováčkem a po jeho shlédnutí mi napsala:

Nevýchovu už jsem několikrát zaregistrovala, ale stále jsem si říkala, že je to nějaká hloupost, jako většina knížek o pohodové výchově, které jsem přečetla. A že jich teda bylo. Po shlédnutí tohoto dílu Nevýchovy si říkám, že paní Katka Králová je moucha na stěně, která u nás žije již několik let, pečlivě nás pozoruje a tento kurz udělala dle naší rodiny.

Vzpomínám si, jak mne vždy vytáčelo, když mi rodiče říkali, že už jsem velká a mám mít rozum, jak musím mladšímu sourozenci pomáhat a samozřejmě jim také, jak musím být hodná, skvěle se učit a kdesi cosi. Když jsem poprvé objevila dvě čárky na těhotenském testu, přísahala jsem si, že toto provozovat nikdy nebudu. Když jsem měla jenom jedno dítě, tak to bylo super. Měla jsem spoustu času na dítě a moc jsem si rodičovskou dovolenou užívala.

Pak přišlo druhé dítě a času neskutečně ubylo, najednou jsem toho hodně musela stihnou podstatně víc. Ale s vypětím všech sil nadále vše jakž-takž fungovalo. Poslední půlrok je děs běs. Starší dítě začíná prudit hodně moc a ze mně padají věty: „Neblbni, už jsi velký kluk,“ „To zvládneš, jsi chlap jak hora,“ „Ostatní děti to umí, jen u tebe to vázne!“. A to je přesně to, co jsem nikdy nechtěla.

Tato lekce mi hodně napověděla, kde je chyba a kam směřovat dál.

Posledních pět let se můj život točí kolem dítěte (později kolem dvou dětí), výletu, hřišť, dětských bebíček, tvoření s dětmi, domácnosti, rodinných problému… a na sebe jsem tak nějak zapomněla. Jsem hodně vyčerpaná z toho jak se snažím mít vše naprosto dle představ (teď je otázka jestli dle mých nebo mé mámy) a pak svoji nervozitu přenáším na své děti, hlavně na to starší, které již zvládá základní péči o sebe.

Je nutné, abych si určila priority a těch se držela. Také musím pamatovat na to, že moje starší dítě je taky jenom malé dítě a při hraní si může jenom blbnout aniž by bralo ohled na mladšího sourozence, že v pěti letech nemusí znát hlavní města všech státu ani počítat do 1000…

Bude to těžké vyskočit ze začarovaného kruhu, ale rozhodně to zkusím. Moje děti za to stojí.

Za všemi výše zmíněnými slovy stojí účast na jediném online workshopu, který se zabýval sourozeneckými vztahy.

Nevýchova není ale jen o vztazích mezi dětmi. Řeší především vztahy mezi dětmi a rodiči, ukazuje, jak si to doma zařídit tak, aby to fungovalo i bez křiku a zbytečného pláče.

I vaše děti za to stojí…

I když v nejbližších dnech nebude další vysílání, máte hned několik možností se s Nevýchovou a jejími kouzelnými principy seznámit zcela zdarma. Ráda bych vás navedla na tu nejnovější a nejvypiplanější.

Před pár dny se totiž otevřel nový Rodičovský seriál, který vás chytne, ve kterém můžete prostřednictvím 4 videí nahlédnout pod nevýchovnou pokličku. Dozvíte se zde, jaký typ rodiče jste a proč na některé vaše dobře míněné snahy děti reagují úplně jinak, než byste si představovali.

Zjistíte, že chyba není ve vás ani ve vašem dítěti, ale…

… na to už předávám slovo Katce Králové, stačí kliknout na tento odkaz a vstoupit do rychlokurzu.

Potkáme se tam?

 

Toto taky stojí za přečtení!

[Soutěž] Vyhrajte dárkovou sadu barev a štětců od profesionálů!

Malé děti rády kreslí. A to je dobře, protože malování a kreslení je důležitou součástí jejich vývoje. Nejprve jen

Čtu dál →

Dar jménem neplodnost

Než jsme se rozhodli, že chceme založit rodinu a dát svému životu nový rozměr, vyšší smysl, jsme byli manželský

Čtu dál →

Recenze: Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Audiokniha Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema je dalším pohádkovým vyprávěním od autora „Nekonečného příběhu“, který se určitě bude

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist