Milovat ve zdraví i nemoci

Rubrika: Kulturní a literární tipy, VD tipy

Manželský slib, ve kterém oba z páru slibují, že spolu budou žít nejen v časech dobrých, ale i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku, je obrovským závazkem. Závazkem tomu, koho milujeme. Dá se ale opravdu neporušit tato přísaha, pokud přijde těžká nemoc jednoho z páru? Na to vám odpověď nabídne snímek Srdce v plamenech z produkce Intersonic.

Americký režisér Jeff Bleckner se rozhodl ve filmu zachytit jednu z životních zkoušek manželství. Manželský pár ztvárnila dvojice Lesley Ann Warren a Tom Skerritt. Ženu, která je příčinou manželské nevěry, hraje Marg Helgenberger. Dále se může divák těšit na herecké výkony Raye Bakera, Robyn Livelyové, Rosse Malingera a řady dalších. Herecké výkony především ženských hlavních hrdinek mne potěšily, hodnotím je jako velmi zdařilé.

Jerrett a Anita Matisonovi jsou od pohledu úžasný pár. Od jejich svatby už uplynulo dvacet let. Anitina roztroušená skleróza však ovlivňuje život celé rodiny. Prakticky se neobejde bez celodenní pomoci druhých. Stará se o ni zaměstnaný manžel a také dcera Holly. Vztah dcery k matce narušuje každodenní povinnost věnovat se jí i v době, kdy její vrstevníci tráví čas se svými vrstevníky nebo láskami.

V den, kdy Jarrett najme mladou ošetřovatelku Mickey, změní život nejen Anitě, ale i sobě. Mickey je stále usměvavá mladá žena, která se sama stará o dvě děti. Jako pečovatelka konečně není závislá jen na platu servírky v kavárně. Přivýdělek v rodině Matisonových je pro ni nejen prací. Chvíle s Anitou si užívá a hlavní hrdince vnáší do života velkou dávku naděje. Má však Anita skutečně naději?

Jarrett si brzy vytvoří blízký vztah k dětem Mickey. Rodina Matinosových a Mickey vypadá jako by k sobě patřila od jakživa. Tato blízkost nakonec vyvrcholí v pokušení, kterému Jerrett a ošetřovatelka podlehnou. Jak tuto situaci přijme středoškolačka Holly? A jak porušení manželského slibu přijme stále více nemocná Anita? To už Vám prozradí romance, kterou bych Vám doporučila jako večerní film, pokud zrovna nenajdete nic zajímavého v televizním programu. Jsem předvědčená o tom, že diváka neurazí, ale také příliš nenadchne. Snímek hodnotím průměrně. Vzhledem k tomu, že vím, jaké to je žít s nevyléčitelným chronickým onemocněním, dokázala jsem se vžít do Anity. I to je jedním z důvodů, proč se mi zpracování tématu včetně rozuzlení velice líbilo.


Srdce v plamenech (Hearts on Fire)

Hrají: Lesley Ann Warren, Tom Skerritt, Marg Helgenberger, Ray Baker
Režie
: Alan Hines
USA 1992
Délka
: 89 min
Zvuk
: originální anglický, dabing český
Formát
: 4:3
Přístupný
: od 12 let

DVD Srdce v plamenech si můžete zakoupit například zde


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist