Zajímavé, napínavé i poučné

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Opět vám chceme představit několik nejnovějších titulů z produkce nakladatelství Motto. I tentokrát budete mít možnost představované knihy vyhrát v našich soutěžích.

náhledMexická vlna

Maxim E. Matkin
Skandální kniha autora, jehož totožnost nikdo nezná

V den synových narozenin odchází otec Henryho a Terezy do cukrárny pro dortíky. Slíbí jim, že mu to nebude dlouho trvat. Ke své rodině se už ale nevrátí, ve skutečnosti má dávno jinou. Jeho potomkům se zdá, že přišli o všechno, přitom jen ze dne na den dospěli. A navíc získali nevlastní sestru Veronu, která věří v číselnou magii a lásku. Jenže všechno nejde převést na čísla a láska je nedostatkové zboží. Navzdory tomu, že příběh nekončí v cukrárně, ale na hřbitově, nakonec stejně všichni tři zjistí, že život chutná po hořkých mandlích a sladkém marcipánu.

Váz., 192 stran, 209 Kč
román

náhledOčima tchýně

Radka Kvačková
Další kniha úsměvných fejetonů známé novinářky Radky Kvačkové

Člověk se dostane na špatnou cestu, ani neví jak. Stačí slabá chvilka a může se stát třeba korupčníkem, nebo nedej pámbu i zlodějem. A jsou takoví, co se jim jen jednou zatmělo před očima a skončili dokonce jako vrazi. Moje postavení v lidské společnosti utrpělo v jednom malostranském kostele. Farář požehnal manželskému páru a já se stala tchyní. Neomluvitelné.

Fejetony Radky Kvačkové, které se objevují v časopise OnaDnes, ale také v Lidových novinách a v časopise Bydlení, vycházejí knižně prostě proto, že si o to čtenáři a čtenářky začali psát. Aby je měli pohromadě.

Váz., 128 stran, 170 Kč
fejetony

náhledPachuť smrti

P. D. Jamesová
Adam Dalgliesh řeší jeden z nejkomplikovanějších případů své kariéry

Komander Adam Dalgliesh je pověřen, aby velel novému policejnímu útvaru, který se zabývá delikátními případy z prostředí vyšší společnosti. Hned první případ mu pořádně zamotá hlavu. V kostele sv. Matouše byla nalezena dvě mužská těla s proříznutým hrdlem. Adam Dalgliesh a jeho tým pátrají po tom, zda smrt bezdomovce a bývalého ministra má nějakou souvislost, kdo byl vrahem a jaký měl motiv.

Váz., 496 stran, 299 Kč
detektivka

náhledHry života

Josef Kirschner
Chcete být úspěšní a mít spokojený a klidný život? Naučte se vítězit bez boje!

Není pochyb o tom, že žijeme v době politických bojů, bojů o zaměstnání, střetu kultur a války pohlaví. Josef Kirschner jako svědek věčného, urputného soupeření došel k střízlivému, ale působivému konstatování: Kdo bojuje, je dopředu poražen, protože je odsouzen k tomu, aby donekonečna potvrzoval svá vítězství. Naopak ten, kdo přestane svádět bitvy a každodenní realitu bere jako hru, je v životě mnohem úspěšnější. Podstatou hry je zabránit ostrým konfliktům. Na příkladu čtrnácti her života (hra harmonie, hra lásky, hra moci, hra komunikace, hra organizace apod.) autor demonstruje pravidla a strategie potřebné k tomu, abychom vítězili bez boje.

Brož., 200 stran, 179 Kč
Populárně psychologická řada

náhledKdyž nám rodiče ničí život

Susan Forwardová – Craig Buck
Nenechte si život řídit rodiči, kteří vám ho záměrně ničí!

Každý rodič někdy udělá chybu. Svého počínání pak lituje a snaží se ze svých omylů poučit. Mezi námi jsou však i rodiče, kteří svým dětem ubližují cíleně a ničí je prakticky až do jejich dospělosti. Některé dokážou svým rodičům odpustit a začít nový život, některé však se svými frustracemi z rodičovské manipulace bojují celý život.
Kniha Susan Forwardové je určena všem dětem, jimž bylo neustále předkládáno, že za nic nestojí a nikdy ničeho pořádného nedosáhnou. Je určena těm dospělým, kteří se po návštěvě u rodičů musí dát dohromady, protože jsou z ní naprosto zdeptaní. A je určena i rodičům. Rodičům vybíjejícím si své komplexy na vlastním dítěti, a to jak fyzicky, tak citově. Možná že jim kniha konečně otevře oči.
Navíc nabízí řadu cvičení a sebepoznávacích metod, pomocí nichž se autorka snaží oběti jakékoli formy násilí dovézt k závěru, že nemohou za to, jak se k nim rodiče chovali.

Brož., 352 stran, 209 Kč
Populárně psychologická řada

První dva tituly máte šanci vyhrát v říjnu v soutěži Hledej, čti a vyhraj, proto neváhejte a zpojte se do ní co nejdříve.
Zbývající tři knihy jsme se rozhodli zařadit do soutěže Víte…?, které se můžete zúčastnit v době od 3. do 23. října 2008.

Kterou z uvedených knih byste vyhráli nejraději? Kterou byste rádi dostali nebo věnovali jako dárek?

Jedná se o novinky z nakladatelství Motto.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Kolik her života využil autor stejnojmenné knihy, aby na nich demonstroval pravidla a strategie potřebné k tomu, abychom vítězili bez boje?
  Správná odpověď: 14

  Počet soutěžících: 469

  Výherci: kristulka (Pachuť smrti), rumik (Když nám rodiče ničí život), embee (Hry života)

  GRATULUJEME!

 • tak pachuˇ’t smrti vypadá zajímavě asi budu muset napsat ježíškovi

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist