Zahrajte si s filmem Arthur a souboj dvou světů o kurzy pro vaše děti v hodnotě přes 15 tisíc korun!

Rubrika: Doporučujeme, Kulturní a literární tipy

Pomocí lsti se Maltazard  dostal do světa lidí. Má jasný cíl: sestavit armádu jeho přívrženců a převzít nad-vládu nad celým světem.  Vypadá to, že plány mu může zmařit jenom Arthur! Zahrajte si s filmem Arthur a souboj dvou světů – vyhrát můžete úžasné ceny!

Arthur – uvězněný v drobném tělíčku  Minimoje, se může samozřejmě spolehnout na pomoc Selenie a Betameche a kupodivu také na Darkose, syna Maltazarda, který tvrdí, že chce přejít na jeho stranu.

V závěrečném boji proti Maltazardovi, kdy jde Arthur se svými kamarády pěšky, jede na kole, v autě a dokonce i na motorce Harley Davidson, bude Arthur s kamarády potřebovat veškerou pomoc, kterou seženou. Bitva může začít!

DOBRÝ, ŠPATNÝ A NEVDĚČNÝ SYN

Jsou mladí, vypadají dobře a v žilách jim koluje dobrodružná krev: Arthur, Selenia a Betameche patřili okamžitě k oblíbencům mladého publika – dobrodruh, princezna a klaun, spojení v bitvě proti ztělesnění temných sil, proti Zlému M.

Prvního půl roku příprav trilogie zabralo vytvoření designu hlavních postav 100% času štábu výtvarníků. I když pro třetí díl ságy o Arthurovi trochu povyrostli, úpravy hlavních postav jsou čirému oku téměř neviditelné.

Komická postava, která je karikaturou, je pro animaci snadnější, než realistická postava. Především Darkos nám vyšel dobře hned. Pierre Buffin.

Animační práce na Darkosovi byly vždy zábavné a příjemné. Animátoři se pořádně vyřádili na designu této postavy s aspektem roztomilé příšery, kdy se snažili sladit hrůzu i hloupost. Pointa spočívala právě v této kontradikci. Yves Avenati, supervizor animace.

U Maltazarda bylo důležité dávat pozor, abychom se nedostali do klišé. Jeho osobnost je dvojznačná, je daleko rafinovanější, to vyžadovalo větší preciznost a v důsledku toho také víc práce. Stéphane Naze, hlavní supervisor.

DESET MILIONŮ FANOUŠKŮ

A DALŠÍ PŘIBÝVAJÍ…

3 miliony prodaných knih o Arthurovi po celém světě.

Přes 700 lidí  pracovalo na vzniku této trilogie.

Přes 10 milionů prodaných vstupenek ve Francii na první dva díly trilogie.

Přes 2 miliony DVD nosičů s prvními dvěma díly Arthura prodáno ve Francii.

8.15 milionu diváků, když byl film Artur et les Minimoys poprvé vysílán na televizním kanále TF1.

Černý Darkos & Železný Maltazard

Darkos vypadá se svým účesem dost jako punková ikona. Není to samozřejmě náhoda, že této postavě propůjčil svůj hlas tygr rocku – Iggy Pop, který postavu srovnává s Gene Simmonsenem, frontmanem a baskytaristou skupiny Kiss! Když se Iggy Popa zeptali, jaká písnička sedí Darkosovi nejlépe, bez váhání vybírá Paranoid  od Black Sabbath, legendární heavymetalovou skladbu. Je logické, že Maltazarda dabuje další rocková legenda – Lou Reed, hlavní zpěvák kapely the Velvet Underground, jejichž Walk on the Wild Side byl masový solo hit. Role ušitá na míru muži, kterému se říkalo „princ noci.“

NÁVRAT DO ŠEDESÁTÝCH LET

Nejtěžším úkolem při natáčení živých scén bylo postavit Daisy Town, americké městečko na počátku 60. let, které bylo postaveno na venkově Normandii na ploše přes  40,000 m2. Hugues Tissandier, filmový architekt vytvořil znovu tlukoucí srdce života na malém městě – kostel, obchody, supermarket, prodejnu aut, obchod se smíšeným zbožím, policejní stanici, kino a podobně. Nechal se přitom inspirovat dobovými odkazy, především dílem hlavních postav amerického naturalismu Normana Rockwella a Edwarda Hoppera.

VIZUÁLNÍ VÝZVA

Všechny nástroje použité v trilogii Arthur, jsou patentované systémy vytvořené pomocí BUF, zařízení na speciální efekty, známé po celém světě z filmů jako jsou Fight Club (David Fincher), Matrix (Andy a Larry Wachowski), Batman Begins (Christopher Nolan) a 2046 (Wong Kar-Wai).

Mezi prvním a třetím pokračováním se vývojáři systému BUF zaměřili na to, jak vytvořit ještě realističtější efekty. Největší výzvou v třetím díle bylo, jak úspěšně animovat úplně fiktivní postavy v prostředí reálného života.

Publikum si rychle zvyká na technologický pokrok, takže chce pořád víc a víc. Když se dívám na film, který je starý patnáct let, triky jsou moc okaté a neohrabané, i když v té době lidem vyrážely dech. U trilogie Arthur byl hlavní prioritou realismus postaviček 3D. Takže teď, v třetím filmu to působí přirozeně, když je vidíte v prostředí reálného života. Pierre Buffin, z oddělení 3D obrazů a efektů.

V posledních dvou dílech trilogie je 3000 animovaných záběrů.

——————————————————————————————————————-

ARTHUR A SOUBOJ DVOU SVĚTŮ

scénář: Luc Besson
podle románu
Artur and the Minimoys autora Luca Bessona a Céline Garcii                             
podle grafického prostředí
vytvořeného Patrice Garciou
návrhy prostředí a postav:
Patrice Garcia, Philippe Rouchier, Georges Bouchelaghem, Nicolas Fructus and Robert Cepo
Žánr:
rodinný, animovaný
Formát:
1 : 2,35, barevný, dabovaný
Stopáž:
101 minut
3D a efekty:
BUF – Pierre Buffin
kamera: Thierry Arbogast
zvuk:
Martin Boissau
střih:
Julien Rey
režie
: Luc Besson
V české znění:
Zuzana Norisová (Selena), Zlata Adamovská (Daisy), Miroslav Táborský (Armand) a další

Film Arthur a souboj dvou světů uvádí do našich kin společnost Bioscop. Premiéra v českých kinech je 10. listopadu 2011.

——————————————————————————————————————-

POZOR SOUTĚŽ!

Líbí se vám hrdina Arthur a chcete s ním prožívat jeho velká dobrodružství při záchraně světa? Arthur, uvězněný do těla Minimoje se vrací ve třetím díle!

Se společností Bioscop jsme pro vás připravili soutěž s tímto filmem o úžasné ceny v celkové hodnotě přes  15000Kč!

Hned pět z vás může vyhrát od HAF studia kurzy pro vaše děti! Chcete je zasvětit do filmového či televizního herectví? Má vaše dítě výtvarné nadání nebo se rádo předvádí na divadelním jevišti? Co třeba takhle hudební hrátky? Nejen toto je obsaženo ve výhrách, které do soutěže věnovalo HAF studio!


Podrobný rozpis výher najdete na soutěžní stránce s filmem Arthur a souboj dvou světů!

Soutěž s filmem Arthur a souboj dvou světů běží od 3. do 17. listopadu 2011.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist