Záchrana ohroženého druhu tygra ve stylu agenta 007

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Miluje-li vaše dítko zvířata, džungli a dobrodružství, pak sáhněte po knize, která je zavede do téměř špionážní akce.

Na co se vždy těšíte do ZOO? Já osobně už při vstupu hledám pavilon šelem. Jejich krása, mrštnost a síla mě vždy uchvacovala. Při shlédnutí přebalu knihy „ Záchranáři v akci – Past na tygra“ od nakladatelství Alpress mě velmi zajímalo, jakým způsobem autoři Jan Burchett a Sara Voglerová  zatáhnou děti do problematiky ohrožených druhů zvířat.

Ráno doma, odpoledne na tajném ostrově

Jedenáctiletá dvojčata Zoe a Ben rozhodně netráví svůj čas jen v rodné Anglii. Spolu s rodiči, veterináři, cestují do různých koutů světa. Po prázdninách je ovšem čeká přestup na jinou školu a proto tentokrát odlétají rodiče do Mexika sami. V momentě, kdy pod hlídacími křídly své babičky řeší, zda vůbec ještě letos zažijí dobrodružství, dostávají do rukou přání k narozeninám spolu se zvláštním dárkem. Po zjištění, že je „dárek“ součástí jedné babiččiny sošky, se objevuje hologram.

Prostřednictvím hologramu na ně mluví čtyři roky pohřešovaný strýc Štěpán a žádá je o účast a pomoc při záchraně tygra sumaterského.

Dětem se rozjíždí dobrodružství, o kterém ani nesnily. Vydávají se do Indonésie spolu s velmi vychytanými, elektronickými pomocníky. Co na to babička? Kam zmizel strýc Štěpán? Dokážou tygra zachránit?

Pro kluky a děvčata, co lákají je zvířata 😉

Akční, dejme tomu desetileté, děti knihu jistě uvítají. Napětí střídá občasné vtipkování. Hrdinové používají vyspělou techniku ke sledování, mapování, odposlechu. Do samotného příběhu jsou decentně vsunuta fakta o problematice vyhynutí zvířat a jejich zachraňování prostřednictvím organizací. Celé dobrodružství doprovází opravdu bohaté ilustrace Diane Le Feyer.

Větší písmo, srozumitelnost děje a časté ilustrace zaručují malým čtenářům pohodlí při četbě. Knihu určitě doporučuji! Osobně moc takto „nadsazené“ (dvě děti v exotické zemi, sami, …) příběhy nemusím, ale jako dítě jsem je četla ráda. Sama jsem si i představovala, jaké by bylo nést v dětství břímě odpovědnosti a hrdinství.  Co oceňuji, je i faktická část v závěru knihy, kde se dozví – nejen děti – jak na tom tygr sumaterský je v číslech. Tyto dvě dvoustrany jsou stručné, výstižné a snadno srozumitelné.

Máte-li doma špióna s láskou k divé zvěři, touto knihou ho jistě nadchnete.


Záchranáři v akci – Past na tygra

Autor: S. Vogler J. Burchett/
Vydalo nakladatelství
Alpress

Datum vydání: 06.10.2011
Počet stran
: 128
Vazba
: kniha – pevné desky (vázaná)
Rozměry
V x Š x H: 205 x 130 x 14
Barevnost
: černobílá

Knihu Záchranáři v akci – Past na tygra si můžete koupit například zde.


Nakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu.

Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist