Z muzikálu Mauglí se stala senzace

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Kritika se předhání v superlativech a shoduje se, že v současnosti není v muzikálovém žánru k vidění nic lepšího. Diváci plní hlediště divadla po strop a vyžádali si další přidaná představení. Takovou bilancí se může pochlubit muzikál respektovaného autorského dua Ondřej Soukup – Gabriela Osvaldová Mauglí, který má na svém kontě už 100 odehraných repríz.

V čem tkví tajemství takového nebývalého úspěchu? Především samozřejmě v žánrově pestré, nápadité hudbě Ondřeje Soukupa i v humoru a nadhledu, s nimiž Gabriela Osvaldová osobitě vypráví nesmrtelný příběh z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga.

MAU4 MAU3

Lví zásluhu na výsledku ovšem má také neotřelé scénické a režijní nastudování mezinárodně uznávaného tandemu SKUTR. To diváky překvapuje efektními výrazovými prostředky sahajícími až ke špičkovým akrobatickým číslům (choreografie Jana Burkiewiczová a Adéla Stodolová). Nezapomenutelný zážitek slibují rovněž kostýmy naší přední výtvarnice Simony Rybákové a scénografie Jakuba Kopeckého.

MAU5

Ve výpravné show se objevují ti nejlepší umělci, schopní suverénně zvládat vysoké nároky na zpěv, herectví i tanec. Tanečníci, akrobati, herci, zpěváci prošli náročnými konkurzy, na nichž byl brán zřetel také na jejich schopnost se vnitřně osvobodit a hledat v sobě bod zlomu, kdy se v každém z nás setkává nebo prolíná to „lidské“ s tím „zvířecím“. K rolím se nakonec probojovali například Jiří Korn, Jiří Zonyga, Jan Kříž, Lucia Šoralová, Jan Cina, Csongor Kassai, Michaela Doubravová, Roman Tomeš, Petr Vančura, Zbyněk Fric, Vladimír Marek, Richard Tesařík, Petr Opava, Michal Pleskot, Radka Pavlovčinová a další výrazné talenty.

MAU2MAU1

„Jsem  spokojena, myslím, že máme některé velmi vzácné exempláře,“ komentuje výsledný herecký tým Gabriela Osvaldová. „Snažili jsme se především najít herce, kteří jsou výraznými typy. Podivíny, kteří kromě kvalitního zpěvu a schopnosti zvládat svoje tělo mají dar improvizace s potřebnou dávkou humoru. Takový ten humor na pokraji smrti, to je to, co jsme hledali,“ doplňuje ji polovina režijního tandemu Lukáš Trpišovský.

MAU6„Muzikál Mauglí je pro dospělé i pro děti. V představení je několik rovin, které ocení spíše dospělí. Pro děti by to měla být podívaná. Kromě toho hudba vůbec neevokuje hudbu pro děti, v textech si děti určitě najdou své části, ale jinak jsou mnohem víc pro ty, co již nabyli rozumu. No a pánové režiséři jsou zárukou představení atraktivního i pro dospělé diváky,“ představuje svůj muzikál Ondřej Soukup.

Informace o jednotlivých představeních, včetně rezervace vstupenek, najdete na stránkách Divadla Kalich.
Fotky z představení najdete i ve VD fotogalerii.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Peťka

  Myslím, že to malý zvládne. Záleží kam máme rezervované vstupenky, zda vůbec něco uvidí. Hlediště je zde dost nešťastně řešeno a mnohdy nevidí ani dospělák, natož dítě. i když pro děti mají podsedáky.
  Na jevišti se pořád něco děje, takže si myslím že i malé dítě vydrží. I když bych řekla, že muzikál není přímo určený dětem, asi nepochopí některé hlášky apod., což ale není nijak na škodu. Ale viděla jsem tam u některých scén i malé dítko brečet, nejspíš se leklo, představení je hlučné a některé scény vypadají vážně hodně věrohodně. Hezky si to užijte!

 • bamiska

  Pavli také jsem zvědavá,váhala jsem jestli ano nebo né…ale na Touze jsem viděla malé holky a líbilo se jim to….takže v nejhorším s ním manžel odejde a já si to s velkejma užiju 😀

 • Bami, budu zvědavá na dojmy a hlavně na malého, chtěla jsem to na podzim zkusit s holkama taky – malé budou čerstvě čtyři…

 • bamiska

  mooooc se těším čeká nás v červnu i s klukama snad to malej také zvládne…. 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist