Výstava Vynálezci a vynálezy obdržela první cenu v soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP 2011

Rubrika: Akce pro děti, Kulturní a literární tipy

Národní muzeum získalo se svou výstavou Vynálezci a vynálezy v soutěži nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy realizovaných na území ČR nebo v českem jazyce, kterou pořádalo AV ČR – Středisko společných činností, první místo v kategorii expozice. Vyhlášení proběhlo 1. prosince 2011 ve vile Lanna v Praze 6.

Úspěch popularizačních aktivit Národního muzea dokládá i fakt, že v nabité konkurenci science center, věděckých ústavů, vysokých škol a občanských sdružení muzeum uspělo i se svou druhou výstavou Příběh planety Země, která obsadila 3. místo.

Vynálezci a vynálezy představují významné i opomíjené vynálezce a objevitele, jejichž společným jmenovatelem je úzká vazba na české země. Nabízí možnost seznámit se s pestrými osudy více než 20 osobností, které po sobě zanechaly nesmazatelná díla světového či evropského významu v mnoha oborech lidské činnosti – např. v technice, lékařství, zemědělství, biologii, chemii, ale i v humanitních vědách. Opomenuty nezůstaly ani kuriózní a absurdní výtvory. Výstava je doplněna řadou interaktivních modelů a her. Vidět ji můžete v Nové budově Národního muzea do 1. května 2012.

Do této soutěže jsme se přihlásily s vědomím, že konkurence bude velmi silná. V tom jsme se nezmýlily, všechny předložené aktivity byly na vysoké úrovni. O to více si vážíme tohoto nejvyššího ocenění,“ říkají autorky výstavy Vynálezci a vynálezy Vanda Marešová a Lucie Černá.

Informace o výstavě najdete na stránkách Národního muzea zde.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist