Výprava za pokladem

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Existence pirátských pokladů je historickou skutečností. Bohužel jich bylo do dnešní doby nalezeno jen málo. A co poklad Černého žraloka? Kde ho máme hledat?

Nakladatelství Fragment vydalo pro děti dobrodružnou knížku Expedice Kolumbus – Poklad Černého žraloka. Autorem je známý spisovatel Thomas C. Brezina, který napsal řadu  sérii knížek Klukům vstup zakázán ( Bráchové a jiné katastrofy, Jak vyčarovat superkluka, Ségry a potrhlá sestřenka, Ségry a hromada malérů), dobrodružných příběhů  pro Klub záhad, Klub čarodějek a mnoho dalších příběhů.

Sourozenci Miki a Tino T-Rex žijí u své tetičky Ulriky, která tak trochu vynalézá. Jednou je navštíví tetina kamarádka, které každý říká Žraločí Žaneta. Ta má starosti o delfíny Selinu a Sindibáda, kteří jsou chováni v zoologické zahradě a jak se zdá, vůbec tam nejsou šťastni.

Jenomže jak by jim mohli pomoct? Jediným řešením je delfíny ze zoologické zahrady vykoupit. Musejí se teda vydat hledat poklad Černého žraloka. Jenomže ten chce získat také ředitel zoo, který dříve zvířata lovil pro zábavu. Chystají se tedy na dobrodružnou výpravu a k tomu potřebují vzducholoď jménem Kolumbus, kterou sestrojila teta Ulrika. Nejde o obyčejnou vzducholoď, ale o badatelskou autoloď, která umí spoustu věcí, dokonce se umí potápět jako ponorka.

Vše je nachystáno na cestu a mohou vyrazit. S sebou vezmou také mluvícího potkana Lojzíka. V dobrodružství jim už nic nebrání, nebo ano? Podaří se jim najít poklad a zachránit tak delfíny?

Tohle vše a mnohem více se můžete dočíst v nádherné knížce Expedice Kolumbus.

Po otevření knihy čeká na děti lupa a červená průhledná fólie. S pomocí lupy si děti přečtou odpovědi na hádanky, které jsou uvedeny vždy vzhůru nohama a strašně maličkým písmem.

Díky červené folii zase rozluští další hádanky, které v knize najdou. Děti si mohou na určené místo nalepit svoji fotku a pod ni se také podepsat. Tak bude každému jasné, komu knížka patří.
Knížka plná dobrodružství je určena pro –náctileté čtenáře, kteří mají chuť hrdinům tohoto příběhu pomáhat s hledáním pokladu. Moc pěkné barevné a černobílé ilustrace budou děti provázet celou knížkou.

Děti se také mohou těšit na různé pokusy, které najdou v barevně odlišeném rámečku. Jak proplést pramínky vody, co se stane s třešní, když ji nechají pár hodin ve vodě nebo jestli ze sáčku vyteče voda, když ho propíchají tužkami.

A protože jsou děti zvídavé, mohou si popsané pokusy také samy hned vyzkoušet. V barevně odlišeném rámečku také najdou další zajímavosti, které se jim budou hodit nejen při hledání pokladu. Např. Co je to periskop a jak si ho doma vyrobit. Jak si udělat ponorku, nebo se dozvědí, jestli ryby musí pít. Děti v knížce také najdou mapu, která jim ukáže, na který ostrov se musí dostat, aby našli poklad černého žraloka.

Expedice Kolumbus je druhá dětská knížka, kterou jsem od autora Thomase C. Breziny měla možnost číst a musím říct, že jsem za to moc ráda. Jeho knížky jsou napsané moc pěkně a pro děti srozumitelně. Kapitoly nejsou moc dlouhé a děti si tak klidně můžou číst ještě i před spaním, pokud to maminka dovolí 🙂 .

Z knížek T. C. Breziny si vyberou holky i kluci. Přestože jsou knížky určeny pro –náctileté, číst je můžete také menším dětem. Asi budou mít více otázek, ale z příběhů se jim bude tajit dech.


Expedice Kolumbus – Poklad Černého žraloka
Vydalo nakladtelství Fragment

Autor: Thomas C. Brezina
Překladatelka
: Dagmar Steidlová
Počet stran
: 152
Provedení
: vázaná
Formát
: 155×210
ISBN
: 978-80-253-1353-4
Rok vydání
: 2012

Knihu Expedice Kolumbus – Poklad Černého žraloka si můžete objednat například zde.


Nakladatelství Fragment se zaměřuje zejména na knihy pro děti a mládež, leporela, slovníky, učebnice a turistické průvodce. Mezi bestsellery patří ERAGON, Letopisy Narnie, Maturita v kostce.

Produkce se pyšní díly Václava Čtvrtka, Zdeňka Svěráka nebo Pavla Kantorka

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist