Víte, co je to Český rok? Zavzpomínejte si a vyhrajte s námi!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Říjen je v nakladatelství Mladá fronta ve znamení vydání poslední ze série nádherných knih, na které má většina z nás zřejmě i hezké vzpomínky z dětství. Ať je znáte či nikoliv, pojďte se podívat a vyhrát!…

Vydavatelství Mladá fronta bylo založeno již v roce 1945 a v současné době se právem řadí mezi největší a nejúspěšnější vydavatelské domy v České republice. Svoje produkty cíleně zaměřuje na široké spektrum čtenářů nejrůznějšího věku. Vydává časopisy pro nejmenší čtenáře, silné lifestylové magazíny a stejný důraz klade na odborné tituly.

Své dobré jméno a odborné renomé udržuje Mladá fronta i v široké nabídce knižní produkce od světové a české krásné literatury, přes oblíbené dětské knihy až po oceňované encyklopedické projekty.

Mladá fronta má svůj knižní portál Kniha.cz, kde vám nabízí velké množství knih s výhodnou slevou 15 %. Vybírat můžete ze stovek produktů, které potěší malé i velké čtenáře. V nabídce jsou zajímavé knihy známých autorů, které jsou velmi oblíbené již po několik generací. Pokud hledáte čtivou beletrii, naučnou literaturu či knihy pro děti a mládež, vše najdete právě v internetovém knihkupectví. V kategorii encyklopedie najdete zajímavé knihy, připraveny jsou rovněž cestopisy, které vás zavedou na nejrůznější místa světa. V nabídce nechybí ani životopisy či detektivky.

Nakladatelství vydává také zdravotnickou literaturu a to jak určenou odborníkům v edici Aeskulap, tak určený rovněž široké veřejnosti. Té se věnuje kategorie Lékař a pacient.

Literatura pro vás i vaše děti

Mladá fronta nabízí v několika kategoriích knihy pro děti a mládež, které jsou rozděleny pro lepší přehlednost. Vybírat můžete z kvalitních dětských encyklopedií, literatury určené pro děti do 6 let a do 12 let a pro mládež.

Pokud rádi vaříte, najdete v nabídce kategorie Hobby kvalitní i reprezentativní kuchařské publikace, včetně těch, které pro čtenáře připravily slavné osobnosti. Máte-li problém s váhou či zajímáte o diety, i vy zde najdete řadu zajímavých knih.

Český rok – lidová slovesnost ve čtyřech svazcích

Novinkou je vydání posledního dílu ze série Český rok. Tento svazek Podzim tak doplnil celou řadu, která se tak stává zcela kompletní.

Čtyři svazky Českého roku nazvané Jaro, Léto, Podzim a Zima znají již celé generace čtenářů. Je v nich shromážděna téměř nevyčerpatelná zásoba lidové slovesnosti vážící se ke každému z ročních období; koledy, říkanky, písničky známé i neznámé jsou seřazeny podle toho, při jakých příležitostech se používaly, a vytvářejí tak nezaměnitelný obraz života našich předků.

Autor: Plicka Karel, Volf František


Český rok – Podzim         Český rok – Zima

Počet stran: 432                    Počet stran: 436
Rok vydání: 2011                   Rok vydání: 2010Český rok – Jaro            Český rok – Léto

Počet stran: 384                Počet stran: 432
Rok vydání: 2010              Rok vydání: 2011

POZOR SOUTĚŽ!

Máte-li rádi lidovou slovesnost, zazpíváte si doma s dětmi nebo chcete pro své známé kvalitní knižní dárek? Pak právě pro vás jsou určeny čtyři svazky Českého roku!

S nakladatelstvím Mladá fronta jsme pro vás připravili soutěž právě o tyto nádherné a cenné tituly!

Hned čtyři z vás mají možnost v této soutěži získat všechny čtyři svazky Českého roku!

Soutěž s vydavatelstvím Mladá fronta běží od 20. 10. do 4. 11. 2011.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Anonymní

  Bamisko, chce to zkoušet a třeba se štěstí usměje i na tebe:-)

  A protože to Bamiska už prozradila, můžete se všichni těšit na recenzi jedné knihy z těchto svazků s aktuálním tématem Podzim:-)

  Iveta P.

 • bamiska

  tak tohle by se mi líbilo vyhrát hned bych to zužitkovala ve školce…jenže tyhle typovací soutěže jdou mimo mě nevyhrávám 😀

  jinak na podzim zatím čekám že pošlou na tu recenzi a zatím nic to jen aby jsi věděla že jsem se na to nevyprdla…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist