Veletrh ITEA 2011 – spokojenost byla všudypřítomná…

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Letos po několika letech (naposledy jsem byla na ITEA asi před pěti lety) jsme se s rodinou vydali do ráje hraček a her. Veletrh ITEA se letos konal 20.-23.10. 2011, na Výstavišti v Praze – Holešovicích. A jaké to tam bylo?…

Chvilku po příchodu nás mile překvapilo, že není plno až po střechu a člověk se může i rozhlédnout a rozmyslet, jakou cestu zvolí, aniž by ho dav tlačil před sebou – tak tomu bylo při naší minulé návštěvě před lety.

Děti se samozřejmě chtěly zastavit u každého stánku, vše si vyzkoušet, osahat, prohlédnou, ovládat, skládat, řídit a tak podobně. Samozřejmě jsme sem šli zejména kvůli dětem, proto jsme jim dopřáli dostatek času, aby si hračky a hry užily.

Cestou jsme několikrát potkali maskota – obřího plyšáka. Zejména miminkům se líbil, hladila si ho, smála se na něj.

U starších dětí se velké oblibě (soudě podle obsazenosti stolů a front) těšily deskové hry a různá vozidla.

U mladších pak vedly stavebnice, všudypřítomné vláčkodráhy a autodráhy a těm nejmenším do oka padlo cokoliv, co se blýskalo nebo vydávalo zvuky.

I rodiče si přišli na své – nechali jsme se s manželem přetočit na simulátoru v automobilu přes střechu. Při představě, že bych tohle měla zažít v plné rychlosti, navíc s dětmi vzadu, to nebyl moc příjemný zážitek, ale stálo to za to.

V jedné hale probíhala osvětová akce Magistrátu hl. m. Praha, jak poskytnout první pomoc při nehodě s praktickým nácvikem a ukázkou.

O kousek dál, na improvizovaném dopravním hřišti, měly děti možnost získat přímo od Městské policie dětský řidičský průkaz na 1 rok po složení jednoduchého testu – zaškrtnout na obrázku nevhodné chování jak chodců, tak řidičů či cyklistů. Kdo zkoušku úspěšně absolvoval, mohl si vypůjčit kolo a přilbu a vyzkoušet vědomosti v praxi pod dozorem policisty.

Z veletrhu jsme odcházeli příjemně unavení všichni čtyři. Děti se dosyta vyhrály, my jsme „pořídili pár tipů pro Ježíška“ a něco k okamžitému předání dětem. Některé stánky totiž měly velice výhodné veletržní slevy, kdy se dal velký výběr zboží koupit už za 30% původní ceny.

Já jsem byla mile překvapená, jakým směrem se veletrh za těch pár let posunul a zejména jsem ocenila to, že pavilony nebyly přehnaně ozvučeny hudbou linoucí se z reproduktorů tak, že má člověk strach, aby nepřišel o sluch.

Napsal/a: lennka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Babofko, moje děti byly tak paf z toho všeho, že nestihli studovat, kde a čím jsme naplnili tašky. Teda, něco jsme koupili s nimi, tak to jsme nezapírali. Ale byli jsme na ně dva, takže to nebyl problém koupit bez jejich přítomnosti.
    A jinak teda změnu místa také velice vítám. Lenka

  • Lenko, díky za článek. Mohu jen souhlasit, byla jsem na veletrhu ITEA už asi potřetí/počtvrté a tento ročník mi přišel nejlepší. Velmi jsem byla potěšená změnou místa konání, z Letňan do Holešovic. Cítila jsem se tam příjemněji a davy lidí byly snesitelné… Spousta vyžití pro malé i velké a velmi jsme ocenili i hrací koutek se skákacím hradem a hlídáním, kde jsme nakonec malého na 50 minut nechali vyskákat a zrychlili jsme prohlídku 😉 A díky této vymoženosti máme více než „tipy“ pro Ježíška 😉
    Odcházeli jsme nakonec spokojení všichni 3 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist