Večerníček uvede nové díly 3D animovaného seriálu Tři prasátka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Večerníček odvypráví dětem na dobrou noc příběhy tří nerozlučných kamarádů Čáry, Chloupka a Sněženky, plné humoru, nadsázky a vtipu. V září se mají děti na co těšit…

Prvních sedm dílů večerníčku Tři prasátka uvidí malí diváci tradičně na Jedničce v 18:45 hodin od 1. 9. a 8. 9. se mohou těšit na šest nových epizod seriálu výtvarníka a režiséra Michala Žabky.

Historicky první český 3D animovaný seriál večerníčků Tři prasátka, respektive jeho první premiérová řada, měla u malých diváků i jejich rodičů velmi pozitivní ohlas. Na programovém okruhu ČT1 od 18:45 hodin jim Večerníček od 1. září 2011 odvypráví sedm příběhů tří nerozlučných kamarádů Čáry, Chloupka a Sněženky, jejich věčných rivalů – vlků Zuba a Borise, psa Kedluba a paní Žízaly (Nečekaná návštěva, To bude cirkus, Nenadálá pomoc, Havajský tanec, Zvlčilí únosci, Zimní překvapení, Vítězní jízda).

Od 8. září 2011 na ČT1 vždy od 18:45 hodin Večerníček uvede šest nových dobrodružství Tří prasátek – Zprávy z lesa, Bláto za ušima, Pohoda u vody, Spadla klec, Přípravy vrcholí, Veselá paseka.

Poprvé v historii Večerníčku České televize byla elektronická technologie 3D animace použita ve vtipných a veselých příbězích večerníčku Tři prasátka.

Pohádky plné humoru, nadsázky a originálního vidění světa fantazie napsal výtvarník a režisér seriálu Michal Žabka, spoluautorem prvních dílů je Jan Prokopec, dramaturgem seriálu Miloš Zvěřina. Nápaditou hudbu složil Ivan Doležálek. Nezaměnitelné hlasy propůjčili virtuálním loutkám v netradičně dynamické formě celého vyprávění Yvetta Blanarovičová a Petr Rychlý. Pro Českou televizi seriál vyrobilo studio Alkay Animation Prague s.r.o.

Večerníček Tři prasátka získal na Mezinárodním festivalu animovaných filmů AniFest v Teplicích v roce 2010 Zvláštní uznání v kategorii TV film a seriál za kreativní a humorný přístup k tématu. V roce 2011 mu byla na základě hlasování dětí na webovém portálu www.alik.cz udělena Alíkova cenu animovanému filmu.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist