Václav Neckář se vrací na pódia s novým albem, v Moravském divadle Olomouc bude mít speciální koncert

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Překonal těžkou mrtvici a triumfálně se vrátil do hitparád. Osmašedesátiletý zpěvák a herec Václav Neckář zažívá neuvěřitelný comeback. Jeho píseň Půlnoční získala sošku Anděla za skladbu roku, on sám pak na začátku března vstoupil do Síně slávy populární hudby. A svým dlouholetým fanouškům splnil sen – po sedmi letech vydává další řadové album a navíc vyráží na koncertní turné. Ve středu 6. června v 19 hodin bude mít Václav Neckář speciální koncert v Moravském divadle Olomouc. Na pódiu ho podpoří nejen tvůrci hitu Půlnoční, ale i bratr Jan či smíšený pěvecký sbor Doubravánek.


Loňský návrat Václava Neckáře prostřednictvím hitu Půlnoční ze soundtracku k filmu Alois Nebel má pokračování – nové studiové album Dobrý časy. Poslední studiovou nahrávku s názvem Oči koní přitom legendární zpěvák vydal v roce 2005. Novinka vznikla pod dohledem tvůrců zmíněného hitu Půlnoční, autorské dvojice Jaromír Švejdík (Priessnitz) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Umakart), která ke všem skladbám na albu složila hudbu. O texty se postaral výhradně Švejdík.

Nové album pokřtí Václav Neckář na konci května na dvou speciálních koncertech v pražském Švandově divadle. „Díky přátelským vazbám s vedením Švandova divadla můžeme tento koncertní projekt hostit i v Olomouci. Je to nabídka, která se neodmítá a velká čest pro Moravské divadlo Olomouc, které tak v červnu přivítá skutečnou legendu české populární hudby. Na projektu produkčně spolupracujeme s dramaturgem Jazz Tibet Clubu a hudebního programu festivalu Divadelní Flora Vladimírem Foretem,“ sdělil ředitel Moravského divadla Olomouc Josef Podstata.

Na olomouckém koncertu se vedle Švejdíka a Neuwertha představí také bratr Václava Neckáře, zpěvák, skladatel a lídr skupiny Bacily Jan Neckář, dále multiinstrumentalista a člen kapely Druhá tráva Luboš Malina nebo pěvecký sbor Doubravánek. Koncertní program bude postavený především na ukázkách z novinkového alba Dobrý časy, nebudou ovšem chybět ani zajímavé úpravy největších hitů Neckářovy více než čtyřicetileté pěvecké kariéry. O vizuální koncepci se postará VJ Clad. Moravské divadlo Olomouc je přitom po pražském Švandově divadle a brněnské Flédě třetí a poslední zastávkou tohoto mimořádného koncertního projektu.

Vstupenky v cenovém rozmezí od 370 do 440 korun lze zakoupit v pokladně Moravského divadla Olomouc.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • bamiska

    johano souhlasím, mám ho ráda také není to tak dlouho dávali o něm moc hezký pořad písničky a povídání…

  • johana

    Václav Neckář je Pan Zpěvák a po nemoci mu to dobře zpívá. Půlnoční je nejlepší 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist