Tři, dva, jedna… prdíme!!!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

S trochou obav jsem začala číst tuto neobvyklou knížku. Vůbec jsem nevěděla, co si o ní mám myslet. Ale protože jsem ženská zvědavá, šla jsem do toho. A jak by řekl můj syn – „hustý“. Ale to bych předbíhala…

Doktor Proktor a prdící prášek –  nakl. JOTA

Vše začalo v jednoho slunečného květnového dne v docela malé zemi zvané Norsko v pevnosti Akershus.

Líza je moc smutná. Její nejlepší kamarádka se odstěhovala a ona teď nemá nikoho, s kým by se kamarádila, a ještě ke všemu se do kamarádčina domu stěhují noví lidé. A jak to tak vypadá, nemají děti, protože stěhováci nepřivezli nic dětského.
Naštěstí to není pravda a Líza se tak seznámí s Bulíkem. Ten je tak maličký, že si z něho a z jeho jména dělá každý srandu. Díky Bulíkovi  se seznámí také s ráčkujícím tak trochu šíleným profesorem, který se jmenuje doktor Proktor. Je to vynálezce a jeho vynálezy jsou tak trochu šílené. Zrovna vynalezl prdící  prášek, ale neví co s ním. Naštěstí je tady Bulík a ten moc dobře ví, co s prdícím práškem udělat a komu se bude líbit. Všichni tři společně vymyslí naprosto dokonalý plán, který se bude hodit nejen na nadcházející slavnostní 17. květen .

Čeká na vás odhalení příšery v kanalizaci nebo útěk Bulíka z cely smrti. Jak byli Truls a Trym vystřeleni do vzduchu, co je to Prdonaut nebo o třech lotrech a jejich plánech. Kdo je Juliet margarínová a proč doktor chce vydělat spoustu peněz. A to je jenom troška z těch 22 kapitol, které na vás v knížce čekají.

Jak vše dopadne, si můžete přečíst v knize Doktor Proktor a prdící prášek. A rozhodně o to nemůžete přijít. Protože pokud jste tuto knížku ještě nečetli, nevíte, o co jste přišli.

Knížka napsaná s humorem, fantazií a se spoustou šílených situací, je srozumitelná a velice čtivá. Je rozdělena do 22 kapitol na 200 stránkách, začátek každé kapitoly je odlišen  modrou stránkou. Děj je napínavý a nenajdete zde žádné nudné pasáže.

Je také doplněná mimořádně půvabnými ilustracemi norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh dokonale vystihují. Už dlouho jsem se tak nezasmála. Doktor Proktor a prdící prášek je určený pro děti a mládež a můžu zaručit, že u dětí bude mít opravdu úspěch. Protože číst knížku o prdění,  to se jim tak často nepoštěstí.  A jak říká Bulík – Prdí, ale nesmrdí.

Nakonec bude prdící prášek i s příchutí karamelu. Myslíte, že tomu vaše děti odolají?

Já bych ale radila přečíst si knížku dříve, než ji dáte svým dětem. Pozor! Nečíst večer. Mohlo by se totiž stát, že svých řehtáním děti budete pořád budit. 🙂

A co říct na závěr? Pozor na kalhoty!

Tuto knížku doporučuji na 100% nejen pro děti, ale myslím, že si ji s chutí přečtou i dospělí. Takže neváhejte a tuhle knihu si do své knihovničky rozhodně pořiďte.

Pár slov o autorovi

Jo Nesbø (*1960, Oslo) – nejznámější současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom. Věhlas mu přinesly především jeho detektivní romány s hlavním hrdinou detektivem Harry Holem, které jsou ověnčené mnoha cenami, jak na domácí skandinávské půdě, tak i v zahraničí. Byly přeloženy do více než 40 jazyků. V roce 2007 vydal Nesbø svou první dětskou knihu Doktor Proktor a prdicí prášek. Ani na tomto poli nezůstal za svými romány pozadu a brzy následovaly další díly Doktor Proktor a vana času (2008) a Doktor Proktor a konec světa, možná (2010). Jeho dětské knihy byly rovněž přeloženy do mnoha jazyků a obdržely významná ocenění.


Doktor Proktor a prdicí prášek

Vydalo: nakladatelství Jota

Autor: Jo Nesbø
Formát: 145 × 210 mm
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 200
Vydáno: 25. 1. 2012
ISBN: 978-80-7462-011-9
Překladatel:  Jiří Vyorálek

Knihu Doktor Proktor a prdicí prášek si můžete objednat například zde


Nakladatelství Jota spolupracuje s renomovanými autory, překladateli, výtvarníky i mnoha externími spolupracovníky technického zaměření.

Vydává své knihy v sedmi edičních řadách – Beletrie, Sherlock Holmes, Javořice, Cestopisy, Populárně naučná literatura, Military a literatura faktu a Turistické průvodce.

V nabídce najdete i kvalitní knihy pro děti a mládež.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist