Tak trochu jiná pohádka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Netradiční pohádka, která zaujme větší děti, maminky i tatínky, plná vtipu, různorodých postav i parodie – to je Princezna nevěsta, kterou na DVD přináší Intersonic.

Filmové zpracování knihy Williama Goldmana u mne divácky zabodovalo hned prvními záběry. Režisér Rob Reiner do děje vpravuje prostřednictvím dědečka (Peter Falk – známý divákům především jako poručík Colombo), který nemocnému vnukovi (Fred Savage) předčítá knihu, kterou kdysi četl i jeho tatínkovi.

Přes počáteční  odpor vnuka k přítomnosti dědečka a čtení knížky se během okamžiku přeneseme z dětského pokoje do romantického příběhu krásné Buttercup, kterou ztvárnila Robin Wright, a mladého farmáře Westleye (Cary Elwes).

Krásná krajina, dva sympatičtí hrdinové a jejich láska slibují velkou dávku romantiky. Během chvíle se však příběh změní v lidské drama. Westley odchází do světa vydělat peníze, aby se mohl ucházet o ruku své milé. Mezitím si ji však jako nevěstu vybere panovačný princ Humperdinck.

Pokud byste v tuto chvíli očekávali klasický pohádkový souboj Westleyho s Humperdinckem a jeho vojskem, věřte, že se dočkáte překvapení. Do příběhu vstupuje řada dalších hrdinů – zlý koumák Vizzini (Wallace Shawn), šermíř Inigo Montoya (Mandy Patinkin), který brázdí svět s účelem pomstít smrt svého otce, obří silák Fezzik (André the Giant), hrabě Tyrone Rugen (Christropher Guest), který koná pokusy na lidech. Z pohádky se tak rázem stává přehlídka různorodých představitelů zla i dobra, kteří jsou obdařeni nejen nadlidskými vlastnostmi, ale jsou i nehezcí nebo jinak poznamenaní.

Nemocný vnuk je na konci knihy natolik nadšený příběhem, že prosí dědečka, aby mu jej přišel zítra přečíst znovu. Věřím, že nejeden divák se k tomuto snímku bude vracet.

Princezna nevěsta by se mohla zdát na první pohled nestravitelná pro běžného diváka pohádek a pohádkových příběhů. Nicméně nebojte se a rozhodně ji pusťte do svého obývacího pokoje. Pro ty nejmenší může být bohužel zdrojem poněkud hrubých slovních obratů, což považuji za jedinou chybu celého snímku. Ostatním nabídne zajímavý příběh i zábavu.

Film byl natočen před 15 lety, ale i v dnešní době má své kouzlo. Jeho tvůrci sice nedisponovali dnešní moderní technikou, i přesto Princezna nevěsta nabízí více jak spousta soudobých snímků. Doporučuji ho opravdu celé rodině!


Princezna nevěsta

Produkce: Intersonic
Hrají: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Chris Sarandon, Christopher Guest, Wallace Shawn, André the Giant, Fred Savage, Robin Wright, Peter Falk, Peter Cook, Mel Smith, Carol Kane, Billy Crystal, Betsy Brantley
Režie: Rob Reiner
USA 1987
Délka: 93 min
Zvuk: originál anglický 5.1, dabing český 5.1, titulky české
Formát: 16:9
Přístupný: od 12 let

DVD Princezna nevěsta si můžete objednat například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist