Tak trochu jiná pohádka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Netradiční pohádka, která zaujme větší děti, maminky i tatínky, plná vtipu, různorodých postav i parodie – to je Princezna nevěsta, kterou na DVD přináší Intersonic.

Filmové zpracování knihy Williama Goldmana u mne divácky zabodovalo hned prvními záběry. Režisér Rob Reiner do děje vpravuje prostřednictvím dědečka (Peter Falk – známý divákům především jako poručík Colombo), který nemocnému vnukovi (Fred Savage) předčítá knihu, kterou kdysi četl i jeho tatínkovi.

Přes počáteční  odpor vnuka k přítomnosti dědečka a čtení knížky se během okamžiku přeneseme z dětského pokoje do romantického příběhu krásné Buttercup, kterou ztvárnila Robin Wright, a mladého farmáře Westleye (Cary Elwes).

Krásná krajina, dva sympatičtí hrdinové a jejich láska slibují velkou dávku romantiky. Během chvíle se však příběh změní v lidské drama. Westley odchází do světa vydělat peníze, aby se mohl ucházet o ruku své milé. Mezitím si ji však jako nevěstu vybere panovačný princ Humperdinck.

Pokud byste v tuto chvíli očekávali klasický pohádkový souboj Westleyho s Humperdinckem a jeho vojskem, věřte, že se dočkáte překvapení. Do příběhu vstupuje řada dalších hrdinů – zlý koumák Vizzini (Wallace Shawn), šermíř Inigo Montoya (Mandy Patinkin), který brázdí svět s účelem pomstít smrt svého otce, obří silák Fezzik (André the Giant), hrabě Tyrone Rugen (Christropher Guest), který koná pokusy na lidech. Z pohádky se tak rázem stává přehlídka různorodých představitelů zla i dobra, kteří jsou obdařeni nejen nadlidskými vlastnostmi, ale jsou i nehezcí nebo jinak poznamenaní.

Nemocný vnuk je na konci knihy natolik nadšený příběhem, že prosí dědečka, aby mu jej přišel zítra přečíst znovu. Věřím, že nejeden divák se k tomuto snímku bude vracet.

Princezna nevěsta by se mohla zdát na první pohled nestravitelná pro běžného diváka pohádek a pohádkových příběhů. Nicméně nebojte se a rozhodně ji pusťte do svého obývacího pokoje. Pro ty nejmenší může být bohužel zdrojem poněkud hrubých slovních obratů, což považuji za jedinou chybu celého snímku. Ostatním nabídne zajímavý příběh i zábavu.

Film byl natočen před 15 lety, ale i v dnešní době má své kouzlo. Jeho tvůrci sice nedisponovali dnešní moderní technikou, i přesto Princezna nevěsta nabízí více jak spousta soudobých snímků. Doporučuji ho opravdu celé rodině!


Princezna nevěsta

Produkce: Intersonic
Hrají: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Chris Sarandon, Christopher Guest, Wallace Shawn, André the Giant, Fred Savage, Robin Wright, Peter Falk, Peter Cook, Mel Smith, Carol Kane, Billy Crystal, Betsy Brantley
Režie: Rob Reiner
USA 1987
Délka: 93 min
Zvuk: originál anglický 5.1, dabing český 5.1, titulky české
Formát: 16:9
Přístupný: od 12 let

DVD Princezna nevěsta si můžete objednat například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist