T-birds a Pink ladies zdraví VašeDěti

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Kdo hádá, že se jedná o herce a zpěváky z připravovaného muzikálu Pomáda, má samozřejmě pravdu. Potkali jsme se jedno čtvrteční dopoledne ve známém pražském divadle Kalich, kde producent, a zároveň ředitel jmenovaného divadla Michal Kocourek odtajnil několik detailů z připravovaného světoznámého muzikálu.

Letošní rok by klidně mohl být nazván rokem Pomády, protože přesně před 40 lety byla poprvé uvedena na newyorské Broadwayi, a shodou okolností to bude příští rok 35 let, kdy vítězně vtrhla také na stříbrná plátna kin. Celý svět si letos tato výročí připomíná, což ostatně dokazuje bezmála 28 nových nastudování. S Pomádou se můžete potkat nejen v Evropě a Americe, v Asii nebo v Africe.

Vraťme se ale domů. Kalich se po 9 českých muzikálových titulech poprvé pouští do zahraničního. Podle slov producenta Michala Kocourka si chtějí vyzkoušet, jaké to je přivést na jeviště světový muzikál. Volba na Pomádu padla především pro aktuální náladu diváků, kteří se v divadle chtějí především bavit. Dalším důležitým faktorem byla slíbená spolupráce choreografa a režiséra Jána Ďurovčíka, pro kterého ostatně není Pomáda ničím novým. Před 11 lety ji totiž režíroval jako svůj vůbec první muzikál, tehdy jsme ji mohli vidět na Výstavišti.

Těžkým oříškem pro režiséra byl tentokrát výběr svého týmu, především herců a zpěváků. Ti vzešli z náročných konkurzů s rekordní účastí čtyř stovek zájemců o role a další stovka zpívajících tanečníků se utkala o místa v company. Kritéria výběru byla překvapivě jednoduchá: výjimečný talent po stránce taneční, pěvecké i herecké, neboť v Pomádě je kromě tanečních čísel také hodně činohry, takže v tomto smyslu přivřít ani jedno oko prostě nešlo. V hereckém týmu Pomády se nakonec sešly přední tváře nastupující generace muzikálových profesionálů, kteří už stačili přesvědčit o svých kvalitách.

Na tiskové konferenci 31. května 2012 byli představeni v roli Dannyho Roman Tomeš, Přemysl Pálek a Jan Kříž (ten v převtělení do své druhé postavy Johnnyho Casina) – všichni tři už mají na svém kontě velké role. Představitelka hlavní dívčí role Sandy Nela Pocisková je jeden z nejvýraznějších talentů slovenské hudebně – divadelní scény. V Čechách si diváky i odbornou kritiku získala svými výkony v hlavních ženských rolích muzikálů Robin Hood a Osmý světadíl.

Ve výraznou osobnost své herecké generace dle odborníků zraje Michaela Doubravová, jež bude hrát Rizzo. Mezi velice respektované muzikálové herce patří i Tomáš Savka (zde Kenickie), Ivana Korolová (Jane) a rozhodně i Zbyněk Fric. Ten si dlouhodobý respekt publika i recenzentů vybudoval právě také na roli Dannyho, již ztvárnil v první pražské inscenaci Pomády. Nyní bude hrát Johnnyho Casina.

Nevím jak vy, ale já se na premiéru Pomády ve čtvrtek 6. září už moc těším.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • JanaK

  anebo takovej ten oobr kufr na kolečkách 😀

 • Anonymní

  Tak to aby sis pořídila pořádnou krosnu, abychom se ti tam všichni vlezli 😀 *

 • JanaK

  Ježečku, nevím jestli zvládnu přímo premiéru, na tu se špatně sháněj lístky 😉 ale určitě půjdu, páč to je jedno z mých srdcových představení 😀 jo a píšu si tě na seznam, nejsi jediná, kdo by rád šel 😀

 • Ježeček

  Jani, a ty půjdeš přímo na premiéru??? Nechceš mě vzít do batůžku??? 😀 *

 • JanaK

  Ahojky, doufám, že muzikál uvidím, tak určitě dám vědět, jinak oproti filmu je muzikál úplně jiný. Podle producenta a režiséra bude scéna rozzářená, bude pořád blikat a svítit, auto by mělo snad i „vrčet“, no prý se máme na co těšit.

 • Ježeček

  Mám pro muzikály slabost… Pomáda se mi líbila – znám jen filmovou verzi, nikoli jevištní, ale třeba se to změní a poznám 😉
  Přeji úspěch a vyprodaný sál 🙂 *

 • Peťka

  Taky se těším. Viděla jsem Pomádu před lety na Výstavišti. Jsem zvědavá, jak v divadle Kalich zvládnou scénu. Jde přeci jen o hodně malé divadlo, nějak si neumím představit, jak se tam tanečně a celkově herci na jevišti vejdou.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist