Střípky z ložnic

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Autor: Simona Monyová
Nakladatelství: Belami
Rok vydání: 2006

„Ve střípcích z ložnic se dočtete, jak se změní vztah, když se z manželských ložnic namísto milostných vzdechů začne ozývat dětský pláč…“

Tak tohle jsem si přečetla na zadní straně knihy, kterou mi nutila moje mamka se slovy, že je moc dobrá. Pomyslela jsem si něco o tom, jak nemám náladu na nějaké psychologické výlevy vzdálené od reality, ale knihu jsem ve volné chvilce ze zvědavosti otevřela. Od té doby mám ale oči navrch hlavy. To je přesně ono! Jak je možné, že to ta ženská ví? To snad není možné!
Abych vás nenapínala. Zmínka o této knize na VD určitě patří, přestože mám dojem, že máme všechny milé a chápající manžely. 🙂 Chodí váš muž z práce za světla? Má čas si s vámi popovídat a pohrát si s dětmi? Všimne si, že by vám mohl s něčím pomoci? Nekritizuje pracovní nepořádek doma? Ví, kdy chodíte s dětmi plavat a dokonce se zajde někdy podívat?… No, tak tahle kniha pro vás není. A vy ostatní? Prostě se pusťte do čtení.
Pro někoho může být tato kniha až drsně otevřená, ale právě proto je tak moc pravdivá. Střípky z ložnic vůbec nehodnotí, pouze konstatují skutečnost. Moje máma se u čtení neustále smála, mně se chtělo brečet. Nezasmála jsem se ani jednou. Když jsem ji doporučila přečíst otci, tak ji po dvaceti stránkách odložil, že tomu nerozumí. Svěřila jsem se s tím paní v knihovně, když jsem si zamlouvala další titul od této autorky. Paní se smála a říkala, že to chlapi nechápou a nečtou, protože je to o nich. Ale je to sakra moc i o nás, milé dámy. 🙂

Napsal/a: Manka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Tak jsem si přečetla upoutávku na těchto stránkách,pak zabrouzdala na odkaz,kde byl úryvek z knížky a hned si jí objednala domů-naprosto mě uchvátila-v některých pasážích mi to opravdu připadalo,jako by někdo tajně špehoval u nás doma.Snad pak donutím i manžu,aby si kousek přečetl-no,nerad čte,takže mu zase budu předčítat.

 • Jo, tak chlap je na podobné téma schopen napsat akorát Základy mužského šovinismu (J. Hausmann). O jiné knize podobného ražení zatím nevím:-)

 • Anonymní

  Milé kolegiňky,
  po přečtení této knížky jsem se cítila ještě bídněji,než do doby,kdy mi ji půjčila švagrová.Taky mi toho nebylo příliš k smíchu,spíš jsem i maličko záviděla takovýho chlapa,kterej si ten problém aspoň začíná uvědomovat. Jenže to je právě ono,psala to ženská a ne chlap,takže chápu,že si takovýho chlapa dovede vyfantazírovat.Chlap by to asi tak nenapsal,ale nechci je všechny házet do jednoho pytle.
  Jinak mohu vřele doporučit a už sháním další,protože pokud jsou i ostatní podobného ražení,tak se třeba jednou odhodlám se svým životem udělat něco snad lepšího

 • Kukačko,
  také si nemyslím, že by tak přemýšleli všichni muži. Ale ani my nejsme všechny stejné. Když jsem manželovi předčítala úryvky, které my přišly jako od nás doma, tak mi odpovídal, že: „Hm, je to tak a co jako?“ A konec:-)
  Quendolino,
  já mám v knihovně další čtyři rezervace a jsem tam druhá až čtvrtá v pořadí:-( Jinak se můžeme těšit, na vánoce se chystají vydat novou knížku. Bude se jmenovat Sebemilenec….

 • quendolina
  quendolina

  Manko, díky za tip, sice nevím co se tam píše, ale asi něco podobného právě prožívám. Od této autorky mám přečteno skoro všechno, je to čtivé a docela rychle přečtené.
  Teď jsem nakoukla do online knihovny – a je to beznadějně všechno půjčené, asi si to budu muset rezervovat 🙂

 • Ahoj, taky jsem si ji koupila (symbolicky k našemu tříletému výročí svatby :)) Občas u některých pasáží jsem si říkala „ta ženská byla u nás doma!“ Dala jsem to přečíst i manželovi, no, nějak ho to nenadchlo, prý takhle muž (jako ten v knížce) nepřemýšlí, tak nevím…

 • Tak už jsem přelouskala další knížky Simony Monyové(a na další se chystám):

  Otcomilky
  Jednou nohou v blázinci
  Pletky s osudem
  Tchyně a uzený
  Hra svalů

  Mohu vřele doporučit. Fakt nechápu, že není Monyová protěžovaná třeba jako Michal Viewegh. Má na to.

 • Ahoj, ještě chci napsat, že si můžete úryvek z knížky přečíst na http://www.monyova.cz. Pa:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist