Spousta čtení o lásce i rady pro všechny holky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

lovebookPřečtěte si naše další knižní tipy. Možná si od svých dcer některou z následujících knížek rády půjčíte, a to nejen proto, abyste si udělaly představu o tom, co čtou. Třeba budete mít chuť zavzpomínat na chvíle, které jste kdysi nad stejnými nebo podobnými knihami trávily vy samy.
Troufnu si tvrdit, že první z knih, kterou vám nabídnu a kterou máte šanci od neděle vyhrát v naší soutěži, už dávno znáte. Pokud jste ji nečetly, patrně jste viděly alespoň film. V případě, že vám uniklo obojí, pouvažujte, zda by nebylo od věci, doplnit si čtenářské vzdělání v oboru „dívčí román“.

an_metracekNedávno se na knihkupeckých pultech totiž opět objevil snad nejznámější román Stanislava Rudolfa – Metráček. Děj snad ani není třeba rozvádět, připomenu jen, že hlavní hrdinkou je milá a přátelská Jitka Pažoutová, která se trápí pro svá „kila navíc“. V prvním dílu se vrhne do sportu, v druhé části můžeme sledovat její studium na zdravotnické škole i to, jak prožívá svou první lásku.

Dále mám pro vás čtyři knihy z různých nakladatelství, které kromě „cílové skupiny“ mají společné i to, že volně navazují na předchozí tituly. Přesto není třeba obávat se, že nepochopíte, o co jde. Hrozí jen nebezpečí, že po vás dcery budou vyžadovat dokoupení předchozích dílů a postupem času i pořízení těch novějších.

an_malaNejsem přeci malá! od Cathy Hopkinsové je volným pokračováním příběhů tří kamarádek – Lucy, Nesty a Izzie, která touží po tom, aby se s ní zacházelo jedině jako s dospělou. Jenže způsob, jakým toho chce dosáhnout není z nejšťastnějších, což se střetává s nepochopením ze strany dospěláků. Ani zde nechybí trable s láskou.

an_12Začíst se můžete také do druhého dílu neobyčejného deníku obyčejné holky Viky vydaného pod názvem Dvanáct. Právě v den jejích dvanáctých narozenin se totiž otevírá volné pokračování předchozího deníku nazvaného Jedenáct. Jaké další díly budou následovat asi nebude těžké uhodnout.
Dozvíte se, že ještě větší vzrůšo než mít jedenáct je mít dvanáct.
Nudit se rozhodně nebudete, Viky je totiž citlivá i vtipná holka, která si v dalším roce svého života musí zvykat na spoustu novinek, mezi které patří třeba lesk na rty, dívčí prádlo, letní tábory a hlavně kluci…

an_lillyV edici Divoška Lilly rovněž vyšel další díl, jehož název Zamilovaná Lilly nás nenechá na pochybách, že i zde na lásku dojde. I Lilly si píše deníček a radí se s ním, když nemá po ruce svoji úžasnou babičku Betty.
Příběh se odehrává v době kolem Vánoc, které přijede z Ameriky oslavit také přítelkyně Lillyina bratra, jež s sebou doveze i svého přidrzlého bráchu Justina. Do toho se Lilly musí vypořádat „dárkem“ v podobě pojídání koláče se strašnou Evelyn, která získala celý den s jejím Moritzem.

an_sitPoslední románek pochází z pera Bonnie Bryantové a je už 36. knihou v řadě Dívky v sedlech. Vyšel pod názvem Záchranná síť. Hlavní hrdinkou je Carol, která vždy toužila mít sestru, teď se jí sen splní – otcova přítelkyně má dceru Marii. Jenže místo pocitu štěstí ji zaplaví žárlivost. Má pocit, že všichni včetně Stefi i Lisy dávají Marii přednost. Carol se k ní chová velmi nerudně a po jedné prudké hádce Marie zmizí.

an_abecedaNa závěr ještě přidám knihu plnou rad pro všechny holky – Abecedu půvabu. Ta slibuje poradit náctiletým dívkám, jak se cítit stále svěží, zdravě se stravovat a pečovat o své tělo i obličej. Nechybí ani tipy, jak se správně líčit a vytvořit pěkný účes. Jedna část je věnována také sportu a trávení volného času.

Knihy Metráček, Nejsem přece malá! a Zamilovaná Lilly můžete vyhrát v dalším kole otázkové soutěže, které se můžete zúčastnit od 3. do 16. října.
Dvanáct, Abecedu půvabů a Záchrannou síť máte šanci získat za přijatelné ceny v nejbližších dnech v aukcích.

Článek s knižními tipy byl připraven ve spolupráci se serverem Akce-Novinky.cz, kde najdete informace o knižních novinkách, které můžete získat v aukcích i soutěžích.

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist