Speciální vánoční muzikál Janka Ledeckého odstartuje premiérou již ve středu!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Zázraky se prý dějí. Ať už tomu věříte nebo ne, jeden máte právě na dosah a pokusí se vás o tom již brzy přesvědčit. Ve středu 30. 11. 2011 totiž dorazí do Divadla Broadway konkrétně Vánoční zázrak autora Janka Ledeckého. První ochutnávka z romantického vánočního muzikálu proběhla v úterý 22. 11. 2011 a navodila atmosféru blížících se svátků, které jsou pro mnohé také zázrakem.

Pokud jste patřili mezi vyvolené a nechyběli jste v hledišti oblíbeného pražského divadla, mohli jste být svědky zkoušek muzikálu pod režijní taktovkou Radka Balaše. Protože času není před premiérou právě nazbyt a všichni účinkující pilují své role, nesla se celá tisková konference v pracovním duchu.

Vítr do ní vnesl svým osobitým způsobem herec Juraj Bernáth, který se ujal moderování předpremiérového setkání s novináři. Svůj výstup ještě podtrhl atraktivním kostýmem čerta.

Obdivovat bylo možné také scénu a především kostýmy výtvarnice Simony Rybákové, do nichž se oblékl Petr Kostka s Elin Špidlovou. Spolu poté zazpívali píseň A od těch časů. Náladu rozhodně všem zvedla písnička Santa Superstar, kterou zpívá hned několik účinkujících najednou.

Autoři, tvůrci a celé hvězdné obsazení netrpělivě očekávaného muzikálu se podělilo se svými zážitky ze zkoušek a vůbec z práce, která všem přinášela velké potěšení. Právě takové přejí ostatně i všem divákům, kteří přijdou nové dílo Janka Ledeckého do Divadla Broadway zhlédnout.

Slovo producenta:

Vánoce jsou pro mě vždy spojené se vzpomínkami na dobu, kdy naše děti byly malé a my se s nimi a manželkou procházeli Prahou, dívali se na jesličky a poslouchali Rybovu Mši vánoční. A také vzpomínkami na rodiče a mé dětské Vánoce. A také na to, jak nás žena s dětmi vždy na Štědrý den dopoledne vyhazovala z domu, abychom nepřekáželi (já) a nezlobili (děti). I o tom jsme si povídali s Jankem Ledeckým a po čase přišli oba nezávisle na sobě s nápadem vytvořit speciální vánoční představení, které budeme hrát i na Štědrý den pro ty „vyhnané“ tatínky s dětmi. A představení je na světě a já si myslím, že je moc krásné. Ať se vám líbí.

Všem, kdo se na něm podíleli, moc děkuji. Krásné Vánoce!

Oldřich Lichtenberg
Producent


 

Slovo autora:

Když za mnou tenkrát přišlo vedení B&M music a přemlouvalo mě k napsání vánoční písničky, moc jsem se do toho nehrnul. A vzdoroval jsem dlouho a statečně. Ale nakonec, v srpnu 93,  jsem během dvou hodin ve třicetistupňovém vedru tu písničku napsal. Jmenovala se Sliby se maj´ plnit o Vánocích.

Za dva roky přišli znova – jestli bych nedopsal ještě devět dalších, že by byla celá vánoční deska. Devět původních písniček o Vánocích? To zní dost šíleně. Ale zkusil jsem to. A k mému překvapení to šlo úplně samo. Stačilo jenom pootevřít ten šuplík s nápisem Vánoce, který máme všichni zašoupnutý někde v podvědomí.

Když jsme se s Honzou Potměšilem pustili do psaní Zázraku, věděli jsme hned od začátku, o čem to bude. O tom, že věřit je někdy daleko důležitější než znát. A že je to právě fantazie, co nám dává křídla. A tak už od konce září přicházím na zkoušky do divadla Broadway a žasnu, jak se s tím nápadem všichni ztotožnili. A jak ho báječně rozvíjejí.

Vánoce jsou pro většinu dětí magickým svátkem, který v hitparádě dětských zážitků na hlavu poráží narozeniny, jmeniny a dokonce i prázdniny. A já si myslím, že to je právě tím tajemstvím. Tak se to snažte dětem nepokazit. Ať jim to vydrží co nejdéle. Nejlíp napořád.

A kdybyste ještě pořád neměli tak úplně jasno, co to je ten vánoční zázrak, tak Vám napovím. Začíná to na L…

Ápropo – už jste napsali Ježíškovi? Ne? Tak to máte nejvyšší čas. Aspoň to zkuste.

Člověk nikdy neví….

Šťastný a veselý!
Janek LedeckýSynopse:

Na firemní mikulášské oslavě dostává Marek hned dva dárky najednou. Po letech potkává svou studentskou lásku Veroniku. A k tomu navrch mu Radan, šéf developerské firmy, pro kterou pracuje, nabídne spolupartnerství. Ale jak už to tak chodí, nic není úplně zadarmo.

Vánoce jsou pro všechny z nás především svátkem, při kterém se setkává celá rodina. Což ale není Tomášův případ. Sedmiletý Tomáš se narodil na Štědrý den. A v den svého narození přišel o maminku. Takže spolu se svým tátou Markem, strejdou Pájou a dědečkem slaví Vánoce jako narozeniny a všechny vánoční atributy jsou v této svérázné domácnosti tabu.

Proti pragmatickému Markovi je Veronika jako z jiného světa. A pro malého Tomáše jako anděl, který přináší úplně nový a nečekaný pohled na všechno, co měl dosud s Vánoci spojeno.

A tak Tomáš poprvé v životě porovnává šance báječného a skvěle marketingově vybaveného Santa Klause a tajemného Ježíška, jehož podobu se přes všechny snahy zatím žádné reklamní agentuře nepodařilo uchopit.

Stejně jako vánoční tradici se Marek brání vážnému vztahu, protože má strach ze zklamání. Strach věřit, že se může stát zázrak, který znovu vystaví most přes tu propast úzkosti a bolesti, která mu zvlášť o Vánocích připadá tak bezedná. A už vůbec nechce takové zkoušce vystavit Tomáše. I Veronika má své tajemství a důvod bránit se vážnému vztahu. Ale všechna předsevzetí se jim začínají tak nějak vymykat z ruky. Tomášův dědeček je emeritní profesor hematologie. Strohý a distingovaný džentlmen. Pomáhá Markovi, jak může, a trpí tím, že jeho druhý syn Pavel je pravý opak Marka. Nezodpovědný, nepraktický a nepředvídatelný. Ale Tomáš na strejdu Páju nedá dopustit. A po tom, co spolu vyvádějí, se mu nikdo nemůže divit. Veroniku si pan profesor až nečekaně snadno oblíbí. A díky své profesi odhalí jako první její tajemství. Důvodem, proč se Veronika nechce vázat, je její nemoc. A ta je daleko vážnější, než si je Veronika ochotna připustit. A šance na obrat v léčbě se rovná zázraku.

Jsou zrovna Vánoce – ta pravá chvíle pro zázrak? A co všechno je pro něj každý připraven a ochoten udělat? A obětovat?

Pojďme a zkusme na chvíli zase věřit. Na Ježíška a na to,

že v každém z nás je víc síly, než nám připadá. Věřit na zázrak…

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist