S knihami Já a moje rodina si děti mohou bezpečně užívat internet

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Pro začínající čtenáře začal v letošním roce Knižní klub vydávat novou sérii knih a DVD se záběry z dokumentárních filmů BBC. Této novince jsou věnovány také webové stránky plné her a zábavných úkolů.
Od 12. do 25. března a od 26. března do 8. dubna máte možnost s námi ve dvou na sebe navazujících kolech soutěže Víte…? vyhrát knihy z této nové edice.

Knižní klub letos přichází na trh s novinkou pro začínající čtenáře. S každou zakoupenou knížkou ze série Já a moje rodina obdržíte DVD s originálními záběry z dokumentárních filmů BBC o divokých zvířatech žijící ve volné přírodě. Navíc k tomu získáte kartičku s tajným kódem, který umožňuje volný a naprosto bezpečný přístup na webové stránky plné her a zábavných úkolů. Příběhy o zvířecím mláďátku a jeho rodině ze stejné série můžete také sledovat každou středu na pořadu České televize (ČT1).

obr.„Jedná se o unikátní propojení dětského čtení a on-line her, včetně sledování televizního seriálu a DVD, jež obsahuje spoustu zajímavých faktů o zvířatech a přírodě,“ vysvětluje projekt Martin Kaše, jednatel společnosti KM Records vydávající tuto knižní sérii. „Příběhy jsou založeny na rodinných hodnotách a situace v nich jsou dětem známé z každodenního života,“ dodává Kaše.

Na webových stránkách Já a moje rodina se jednoduše zaregistrujete a prostřednictvím tajného kódu vstoupíte do jednotlivých zvířecích Krajin. Stránky jsou profesionálně vytvořené a pečlivě vystavěné, takže dětem poskytují naprosto bezpečné prostředí pro získávání nových poznatků. Interaktivní hry, hádanky, rébusy, malování a jiné zábavné aktivity nabízejí dětem spousty legrace, ale hlavně přitom bezpečně používají internet a zdokonalují se v počítačových dovednostech. Všechny hry jsou vhodné pro děti od tří do sedmi let.

Dětský hlas na DVD doprovází originální filmové záběry z BBC, které zachycující reálný den mláděte žijící v divočině. Děti mohou si mohou příběhy interaktivně vybírat a sledovat, jak například skutečné lvíče ukazuje své sestře cestku k řece nebo jak se malý šimpanz učí lézt na strom.

„Děti jsou příběhy okouzleni. Dopoledne si hrají on-line hry v krajině, odpoledne mohou shlédnout seriál o zvířátkách v televizi a večer si přečteme v knížce další z jejich dobrodružství,“ říká Martina Veselá (34), maminka tříleté Majdy a sedmiletého Fanouška z Hradce Králové. „A pokaždé, když jdeme do zoo, tak ihned poznají svá zvířátka,“ dodává se spokojeným úsměvem na tváři.

Knížky v rámci série Já a moje rodina, včetně DVD a kódu pro vstup na internet, je možné zakoupit v distribuční síti Knižního klubu. Na webových stránkách Já a moje rodina existují již dvě Krajiny plných výchovných her, hádanek a úkolů zcela zdarma.

Navštivte stránky www.jaamojerodina.cz.

Překlad a vypráví © Ivona Březinová, 2008
Výroba © KMRecords s.r.o.
Vydala Euromedia Group, k.s. – Knižní klub v Praze ve spolupráci KM Records s.r.o., rok vydání 2009

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • bokul

  Jéje, jsem překvapená 🙂 taky jsem vyhrála 🙂 To je ale náhodička, že jsem se o tom vůbec dočetla…

  Tak už se těším 🙂

 • Lussy

  Také všem gratuluji,já tipovala 600 🙂

 • Gratulace všem… Já tipovala 619… 🙁

 • Petra Vymětalová

  Právě jsem vyhodnotila další kolo soutěže s knihami a DVD Já a moje rodina – výsledky najdete ZDE.

 • Gratuluji k nádherné výhře!!!!

 • Jéééé, já vyhrálaaaaa!!!!!!!
  Děkuji moc, mám velikou radost – a kluci budou mít ještě větší :)))

 • Petra Vymětalová

  Právě jsem vyhodnotila první kolo soutěže s knihami a DVD Já a moje rodina – výsledky najdete zde.
  Zároveń s můžete zúčastnit druhého kola soutěže, tenktokrát o knihy s DVD Slůně.

 • Petra Vymětalová

  Tak dnes ráno dorazil pošťák s knížkami do soutěže (zapojit se do ní můžete ZDE). Musím říct, že to nevypadá vůbec špatně – knížky jsou s celostránkovými ilustracemi, přes které je vždycky krátký text – přesně akorát pro začínající čtenáře (obtížnost nedovedu posoudit). DVD je taky povedené, měla jsem strach, že to bude spíš pro větší děti, ale je to pojaté z pohledu mláděte. Možná některé koukáte na seriál Já a moje rodina na ČT1, tak to pro vás nebude žádná novinka, já jsem na něj ještě nenarazila.
  Nekoukala jsem akorát na stránky, kam je vstup přes tajný kód, který každý výherce dostane (buď je součástí knížky, nebo vyhrajete jen kód). Kartiček s kódem přišlo podstatně víc, než jsem měla slíbeno, tak zvažuju přidat je do KLUBkové soutěže.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist