Recenze: Záplaťák v pavoučí síti

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Pro příznivce malého Záplaťáčka, příšerky z hradu Groteskinu, mám dobrou zprávu. Je tady další díl, a s ním i další dobrozdužství.


Nakladatelství Albatros vydalo pro děti v pořadí již čtvrtý díl knížky s názvem Záplaťák, V pavoučí síti, a autorem je Guy Bass. Ilustrace namaloval Pete Williamson. Na stránkách Vašeděti.cz si můžete přečíst i recenzi na první, druhý i třetí díl.
Zdá se, že se už Záplaťák smířil s tím, že si na něho profesor nevzpomene. Naštěstí má hrad plný přátel a vůbec nevadí, že jde o stvůry, které jsou dalšími výtvory šíleného profesora. Záplaťák velice rád pomůže všem. A tentokrát bude jeho pomoc potřebovat jeho lidská kamarádka Arabela.
Po smrti babičky se dostane do sirotčince, a tak se Záplaťák a Ivo vydávají na záchrannou výpravu, během níž se ocitnou také v obrovské pavoučí síti. Věřte, že to není jediná zvláštní věc, která se v sirotčinci děje. Všechny děti v tam jsou velice zvláštní, jakoby bez života. Záplaťáček a Ivo se dozvídají jedno obrovské tajemství, které je může stát život. Ano, i příšerky mohou přijít o svůj život. Musejí být velice opatrní a chytří, protože za zdmi sirotčince najdou velikánské zlo. Podaří se jim zachránit Arabelu a všechny ostatní děti?
Pojďte dále a začtěte se do dalšího pokračování příběhu, o příšerkách z hradu Grotesinu. Tentokrát se ale budete opravdu bát, protože malí kamarádi se dostanou do obrovských problémů.

7d9eb701efb632b81baaca38fe0a6b9f4d1fcc8e53c7a0a30a32796e77892956df5c841fbc523058793946b41367b2a2

Stejně jako předchozí díly, i tento slibuje dobrodružství, zábavu, napětí a krásný příběh o přátelství pro všechny dětské čtenáře, kteří si malého Záplaťáka oblíbili.  Líbí se mi, že design knížky je stejný jako u předchozích dílů. Tentokrát je úvodní stránka černé barvy s výrazným bílým názvem s pavučinou, ve které je chycen Záplaťák. I tady obrázek po přejetí prsty mírně vystupuje a bílé stránky s textem jsou lemované černým okrajem. Obrázky jsou černobílé.  5e6bc3ad402e68d585e03dd7c2c37254Publikace má 22 kapitol a 199 stránek. Zatím poslední díl by v knihovničce dětem určitě chybět neměl a zda se dočkáme pokračování, to nevím, já osobně doufám, že už ne.
Tím nechci říct, že knížka není dobrá, jenom se mi líbí ukončení tak, jak je, a už by ho tak nechala. 🙂

Knihu vydalo nakladatelství Albatros a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist