Recenze: Zábavné spojovačky pro šikovné děti

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Nakladatelství Grada vydalo v květnu 2016 sešit s názvem Zábavné spojovačky pro šikovné děti. Autorem je Václav Ráž. Sešit je určen dětem od 5 let.

Na 64 stranách tohoto sešitu děti naleznou spoustu krásných obrázků – spojovaček. Každý puntík má své číslo, děti tedy spojují nejen podle puntíků, ale hlavně podle čísel.

Hlavním recenzentem u nás byl pětiletý Tadeášek. Spojovačky má rád. Tady jsme ale narazili na drobný problém. A tím jsou právě ta čísla. Táda rozhodně neumí počítat do 270, takže spojoval spíše podle intuice. No a samozřejmě jsme mu my ostatní radili.

Spojoval sám, dokud věděl. První obrázek se snažil spojit úplně sám, ale někdy prostě bodík přeskočil a tím obrázek nebyl úplně správný. Takže jsme si vysvětlili, že když nebude vědět, řekne si o pomoc. Pak už to šlo jedna báseň.

spojovačky 1 spojovačky 3

Při spojování bodíků si děti hravou formou procvičí ruku a pozornost, ale také to, zda se dokáží nějakou dobu soustředit a vydržet až do konce. Tádovi se první spojování zdálo dlouhé, ty další už ale zvládl naprosto s přehledem.

Nespojovali jsme obrázky přesně tak, jak jdou za sebou, ale Táda si vždy vybral, jaký obrázek chce spojit. Poté vždy přemýšlel, jaký obrázek mu vznikl. A pak se těšil na vybarvování. To je taková třešnička na dortu za odměnu, že se podařilo obrázek správně spojit.

Děti spojování ohromně baví. A jelikož má Táda staršího brášku, který mu záviděl, pořídili jsme ještě jeden sešit a kluci mohou spojovat společně. No a já se samozřejmě také přidám, jen tedy se spojovačkami „pro dospělé“. Ty mi kluci moc záviděli, tak jsem moc ráda, že je na trhu také něco podobného určeného přímo dětem.

spojovačky spojovačky 2

Zábavné spojovačky pro šikovné děti hodnotíme kladně. Obrázky jsou opravdu krásné a děti spojování milují. Jediným drobným mínusem, jak jsem už zmínila, je fakt, že v pěti letech se děti ještě neumí dopočítat do takto vysokých čísel (i když výjimka určitě existuje), takže je zapotřebí drobné pomoci rodičů, aby byl obrázek spojen správně.Co se procvičování ruky týče, je to ale velmi vítaná změna od běžných grafomotorických cvičení.

101597Zábavné spojovačky pro šikovné děti

Baví tě objevovat skryté obrázky? Spojování teček podle čísel je skvělá zábava.

Obrázek si pak můžeš vybarvit a pochlubit se rodičům nebo věnovat kamarádům. A při tom si ještě hravou formou uvolníš ruku a procvičíš pozornost, soustředění i trpělivost.
Tak pojď na to a objev, kdo nebo co se skrývá pod tečkami!

Autor: Václav Ráž

Pro děti od 5 let, 64 stran.

Publikaci Zábavné spojovačky pro šikovné děti  si můžete objednat přímo na webu nakladatelství Grada.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist