Recenze: Vytvoř si svůj pokoj snů

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Chlapci, slečny pojďte dál, překvapení tu pro vás mám. 🙂 Už máte okoukaný pokojíček a chtělo by to nějakou změnu? Pak je čas na tuhle knihu – Vytvoř si svůj pokoj snů. V nakladatelství Fragment vyšla kniha s názvem Vytvoř si svůj pokoj snů, pro všechny děti, které si chtějí proměnit pokojíček. Autorkou je Sophie Splattová.

V publikaci najdete originální nápady na proměnu pokoje. Nemusí jít jenom o dětský pokoj, hotové výrobky najdou své místo všude a to nejenom doma. Jelikož se pomalu blíží Vánoce, můžete tak vytvořit originální dárek pro kamarádku nebo kamaráda.

Každé tvoření najdete jednoduše popsáno v bodech společně s vypsaným materiálem a pomůckami. Určitě oceníte i rady a tipy nebo nápady co a jak ještě můžete zkusit. Postupný foto návod zde nenajdete, ale vůbec to nevadí. Postupy jsou docela jednoduché. Místo toho najdete na konci knihy krásné šablony, fotorámečky, štítky, visačky, ozdobné tvary, narozeninový kalendář nebo tvořítka na bambulky pro vaše tvoření.

My jsme si hned vyzkoušeli vyrobit papírovou vlajkoslávu.

Pomůcky a materiál: barevný vzorovaný papír, provázek, nůžky, děrovačka na papír, tužka, pravítko

Postup

Připravíme si pomůcky a materiál. Podle pravítka si na papír nakreslíme trojúhelník.Vystřihneme.

Papírovou šablonu překreslíme na barevný, vzorovaný papír a vystčihneme si tolik trojúhelníků kolik jich budeme chtít.

1

Pomocí děrovačky uděláme v obou rozích dírku u všech připravených trojúhelníků. Dírkami v rozích provlékáme provázek a všechny „vlaječky“ na něj navlékneme.

3 2

Zavěsíme na požadované místo a máme hotovo. 🙂

5 4

Publikace nabízí zajímavé nápady na vylepšení pokojíčku. Myslím si, že návody jsou dostatečně a jednoduše popsané a někdy se stačí podívat na obrázek a víte co a jak udělat. Opravdu jde o jednoduché a srozumitelné postupy pro děti. Školáci zvládnou vyrábět sami, bez vaší pomoci a s malými dětmi můžete tvořit společně. Osobně se mi kniha líbí. Nápad přiložených šablon je velice dobrý, hlavně pokud tvoříte s menšími dětmi. Vyhnete se tak problému, že se třeba něco nepovede. Výsledek bude vždy pěkný. Jako rodič také vítám to, že není potřeba speciálních materiálů nebo pomůcek. Většinou doma všechno najdete, takže se opravdu můze hned začít tvořit a ne jít nejprve na nákup materiálu. Děti pak také tvoření neodradí a rádi se ke knize vracejí. Protože ví, že se stačí podívat do mých tvořících krabic, vybrat co potřebují a mohou začít vyrábět. Ale i bez nich doma najdete papíry, zbytky látek, korálky, stužky, lepidlo, nůžky. 🙂 Tak se nebojte knihu předat dětem a čekat čím Vás překvapí. 🙂

Jednoduché tvoření a přitom velice nápaditá ozdoba pokojíčku, kterou zvládnou opravdu všichni. 🙂

b3a4ab76dbVytvoř si svůj pokoj snů

Autorka: Sophie Splattová

Pro děti od 10 let, 32 stran + 16 stran příloha

Vydalo nakladatelství Fragment v září 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist