Recenze: Víly Nevíly: Mezi světy

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Kdo jsou víly víme, ale nevíly? A co se děje mezi světy? A jakými světy? To vše se dozvíte v knize Víly Nevíly: Mezi světy od autorky Kiky Thorpeové, kterou vydalo nakladatelství Albatros Media. Už samotný název knihy pobízí k rozvoji fantazie a snění. Kniha je určena dětem, prolínají se tu tedy světy dětí a víl. 

Děj je sestaven do kapitol – vždy jedna kapitola ze světa víl střídá kapitolu ze světa lidí. V každém světě se odvíjí jiný příběh. Teprve v poslední kapitole se děj spojí a čtenář se dočká vyřešení.

„Daleko od světa, který známe, ve vzdálených mořích snů, leží ostrov jménem Země Nezemě. Je to místo plné kouzel, místo, kde zpívají mořské panny, kde skotačí víly a kde děti nikdy nevyrostou. Každý den se tu odehrávají nová dobrodružství a možné je tu úplně cokoliv. “ – těmito slovy začíná kniha, po jejímž přečtení nám zůstal úsměv na tváři.

Co do obsahové stránky bych ji jako rodič četla už i předškolákům, ale právě u menších dětí se může stát, že neudrží v paměti, čím skončila předchozí kapitola, zvláště pokud budete číst vždy jen jednu kapitolku za den. Před začátkem čtení další kapitoly bude dobré si předchozí děj nejdříve připomenout.

IMG_20160814_194517

Příběh je doplněn pěknými obrázky. Kniha má tvrdé desky, což je ideální pro menší děti, přední strana je třpytivě zdobená. Knížka má něco málo přes sto stran, je napsána poměrně velkými písmeny, i když není určena pro první čtení.

Knížku bych doporučila zejména holčičkám, které mají rády víly a kouzelné světy, ideálně ve věku do 8 let. Děj je ale i dostatečně živý, později až napínavý a na konci samozřejmě všechno dobře dopadne.

IMG_20160814_194727 IMG_20160814_194655

 

Mé dceři je již 9 let, knížku četla ráda, protože dodnes miluje pohádky a ráda se nechává unést fantaziemi o vílách, ale po přečtení prohlásila, že je to kniha pro malé holčičky. 310404ec21fabaa4823ed59a249f4c54Dané zápletky jí byly okamžitě jasné.

V této řadě vyšlo již více dílů, tento není první. Dle mého názoru ale není nutné číst je postupně, i když je to asi lepší. Každopádně je to milá a čtivá knížka.

Knihu Víly Nevíly: Mezi světy vydalo nakladatelství Albatros Media, zakoupit si ji můžete zde.

Napsal/a: EE

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist