Recenze: Tajný život mazlíčků: První čtení

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Komediální příběh podle filmu Tajný život mazlíčků: První čtení vydalo nakladatelství CPress a já vám ji mohu vřele doporučit. Autorem je Dennis R Shealy  a ilustrace doplnil Craig Kellman.  Tato útlá knížka v pevné vazbě má 24 stránek plných nádherných obrázků a každá stránka také obsahuje dva až čtyři krátké řádky „čtení“.

Což je dle mne ideální pro právě první čtení a první knihu pro začínající čtenáře.  Knížku četli naši dva prvňáčci, kdy Davídek je do čtení „blázen“, čte jakékoliv nápisy doma i venku, čtení ho úplně pohltilo, prostě ho miluje. A Mareček, který zas tak moc rád nečte, tedy spíše nerad procvičuje čtení, spíše ho ještě zajímají  knížky obrázkové, bez písmenek, ale když se mu podaří přečíst nějaké opravdu dlouhé slovo, tak je to pro něj velká radost.

Knížku četli sami, beze mne, jak mi  David řekl:

To je moje první knížka, kterou přečtu úplně sám, bez dospěláků. A Mára dodal: Tak mami, teď  nechoď do pokojíčku!

Takže tito naši dva čtenáři  si vzali knížku do postele  ke společnému čtení a četli . Nejdříve četl Davídek první stranu, pak Mareček druhou a takto se střídali až do konce. Když si nebyli jisti nějakým písmenkem, přišli se mne zeptat. Ale musím říci, že to nebylo mockrát a myslím, že tomu bylo tak, protože velkou nápovědou byly i všeříkající kouzelné ilustrace.

dsc03657 dsc03576

O příběhu mi po přečtení  kluci vyprávěli. Davida nejvíc zaujali „mazlíčci“, protože o nějakém domácím zvířátku stále sní. Líbilo se mu morče, které se pořád ztrácelo ve větracích šachtách, i kanárek, který se nebál žádného nebezpečí ve vzduchu .  Markovi se zase líbilo, co tito „mazlíčci“ vyvádějí, když nemají doma páníčka. „Třeba mami, víš, co dělá pudl, když je doma sám?“ ptal se mne Mára. „Nevím.“ odvětila jsem. „Pustí si cédéčko a tancuje na rockovou hudbu!“  vysvětlil mi nadšeně Marek.

dsc03658 dsc03659

A nadšení našich dětí  z knížky přetrvalo ještě po jejím přečtení.  A další dny se k ní ještě kluci rádi vraceli, knížkou si  listovali a osvěžovali si paměť, co které zvířátko samo doma vyvádělo.  Čtení jim touto hravou formou procvičování šlo lépe a lépe.

Líbí se mi, že ilustrace děti vtáhnou do děje, protože jsou opravdu všeříkající a krásně doplňují děj knížky. A také se mi líbí, jak je obsah knihy pečlivě vybraný, aby zaujal právě začínající čtenáře. Zvířátka, trocha zlobení a trocha tajností, to je dle mne přesně to, co naše děti zaujme.

Takže za nás doporučujeme!

33e9b80e256475086f9bc4a508b414d9

Tajný život mazlíčků: První čtení

Autor: Dennis R Shealy

Ilustrace: Craig Kellman

Pro děti od 4 let, 24 stran

Vydalo nakladatelství CPress v listopadu 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist