Recenze: Star Wars VII: Síla se probouzí

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Pokud si přečtete jméno jako je Luky Skywalker, tak málokdo nebude vědět, o koho se jedná. Ano, přesně tak. Je to mocný rytíř Jedi, který kdysi porazil zákeřné impérium. Ale pak zmizel, a protože nyní mají Odbojáři nového nepřítele, Luka potřebují zpět! Knihu Star Wars VII: Síla se probouzí vydalo nakladatelství Albatrosmedia.

Kniha byla napsána podle scénáře George Lucase a Lawrence Kasdana a napsal ji Ryder Windham, illustrace jsou z dílny Brana Rooda.  Z anglického originálu vydaného ve vydavatelství Disney v roce 2016 ji přeložila Tereza Vlášková.

Kniha je určena pro čtenáře od 6 let, má hodně bohatou ilustraci a větší písmenka. Dětem se bude moc líbit a přečtou ji docela rychle, má jen 36 stránek.

IMG_20160824_154754 IMG_20160824_154737

Poe Finnovi vysvětlil, že se musí vrátit zpátky na Jakku a najít droida BeeBeeho. Finn protestoval.

„Jestli se tam vrátíme, je po nás.“

Na dohadování ale nebyl čas. Najednou se celá loď rozhoupala pod nárazem laserové střely z Hvězdného destruktoru. Poe se ohlédl na Finna, který seděl na místě střelce.

„Teď by asi nebylo od věci začít střílet.“

Jenže už bylo pozdě. Rozezněla se siréna a stíhačka se neovadatelně řítila k písečné planetě. Než stíhačka dopadla na zem, Finn se katapultoval. Po Poeovi ale na místě zbyla jenom bunda. Finn ji popadl, sundal si stormtrooperskou výzbroj a namířil si to přes rozpálenou poušť. Musel najít pomoc.

IMG_20160824_154806

Dominik je velký milovník tohoto žánru, a proto se mu kniha moc líbila a četl ji bez nějakého nucení, přestože velký čtenář není. 62156529667dc936ffd346eee86e4f53Pro všechny znalce a milovníky Star wars tuto knihu a i další epizody této řady doporučuji.

Knihu Star Wars VII: Síla se probouzí vydalo nakladatelství Albatrosmedia a zakoupit ji můžete zde.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist