Recenze: Rok v lese

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Příroda je krásná a kouzelná. Žije v ní mnoho různých tvorů. Co dělá medvěd v zimě a co v létě? Kdo v nocí spí a ve dne bdí? Kdo naopak? Toto a mnoho dalšího se můžete dozvědět v knize Rok v lese od Emilie Dziubakové, kterou vydalo nakladatelství Host.

Úmyslně jsem nenapsala dočtete, ale dozvíte. V této knize se totiž nic nedočtete. Nebo skoro nic. Jedná se totiž o knihu obrázkovou. Není to ale žádné leporelo pro nejmenší. V jednotlivých obrázcích totiž hledáte příběh jednoho měsíce. Kdo v lednu spí zimním spánkem? Kdy se příroda a zvířátka ze zimního spánku probouzí? Kdo se stará o svá mláďata? Kdy si medvěd připravuje svůj brloh?

Hned na začátku knihy se seznámíte se všemi zvířátky, která v knize můžete najít. Poznáte tak život medvěda, užovky, bachyně, včel, sýkorek, bobra evropského, rysa, vos, kalouse ušatého a mnoha mnoha dalších. Co je pro to které zvířátko typické, čím nám je užitečné? I to se zde dozvíte. Dětem kniha přijde vhod zejména pro hodiny prvouky a přírodovědy.

Všechny tyto příběhy naleznete v obrázcích. Každému měsíci v roce je zde věnována dvoustrana pevné knihy, kde je zachycena proměna lesa v průběhu celého roku. O tom, co na obrázcích vidíte si můžete donekonečna vyprávět, domýšlet si příběh, trénovat pátrání a hledat zvířátka.

My jsme s její pomocí trénovali právě vyprávění, co vidíme na obrázku. Prostě o zábavu na dlouhé zimní večery budete mít s knihou Rok v lese určitě postaráno.

Ač se jedná o knihu určenou dětem, zaujme i dospělé. A to zejména krásnými ilustracemi. Co musím vyzdvihnout je pevná vazba a krásné barevné ilustrace, které dokonale vystihují koloběh života v přírodě. Za nás tedy jednoznačně doporučujeme. Věřím, že i u Vás si kniha najde své čestné místo v knihovničce a nejen děti se k ní rády budou vracet.

Rok v lese                                                         

Autorka: Emilia Dziubaková

Počet stran: 28

Vydalo nakladatelství Host v roce 2017.

Knihu si můžete objednat na www.nakladatelstvi.hostbrno.cz.

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist