Recenze: Rok v lese

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Příroda je krásná a kouzelná. Žije v ní mnoho různých tvorů. Co dělá medvěd v zimě a co v létě? Kdo v nocí spí a ve dne bdí? Kdo naopak? Toto a mnoho dalšího se můžete dozvědět v knize Rok v lese od Emilie Dziubakové, kterou vydalo nakladatelství Host.

Úmyslně jsem nenapsala dočtete, ale dozvíte. V této knize se totiž nic nedočtete. Nebo skoro nic. Jedná se totiž o knihu obrázkovou. Není to ale žádné leporelo pro nejmenší. V jednotlivých obrázcích totiž hledáte příběh jednoho měsíce. Kdo v lednu spí zimním spánkem? Kdy se příroda a zvířátka ze zimního spánku probouzí? Kdo se stará o svá mláďata? Kdy si medvěd připravuje svůj brloh?

Hned na začátku knihy se seznámíte se všemi zvířátky, která v knize můžete najít. Poznáte tak život medvěda, užovky, bachyně, včel, sýkorek, bobra evropského, rysa, vos, kalouse ušatého a mnoha mnoha dalších. Co je pro to které zvířátko typické, čím nám je užitečné? I to se zde dozvíte. Dětem kniha přijde vhod zejména pro hodiny prvouky a přírodovědy.

Všechny tyto příběhy naleznete v obrázcích. Každému měsíci v roce je zde věnována dvoustrana pevné knihy, kde je zachycena proměna lesa v průběhu celého roku. O tom, co na obrázcích vidíte si můžete donekonečna vyprávět, domýšlet si příběh, trénovat pátrání a hledat zvířátka.

My jsme s její pomocí trénovali právě vyprávění, co vidíme na obrázku. Prostě o zábavu na dlouhé zimní večery budete mít s knihou Rok v lese určitě postaráno.

Ač se jedná o knihu určenou dětem, zaujme i dospělé. A to zejména krásnými ilustracemi. Co musím vyzdvihnout je pevná vazba a krásné barevné ilustrace, které dokonale vystihují koloběh života v přírodě. Za nás tedy jednoznačně doporučujeme. Věřím, že i u Vás si kniha najde své čestné místo v knihovničce a nejen děti se k ní rády budou vracet.

Rok v lese                                                         

Autorka: Emilia Dziubaková

Počet stran: 28

Vydalo nakladatelství Host v roce 2017.

Knihu si můžete objednat na www.nakladatelstvi.hostbrno.cz.

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist