Recenze: Receptíky pro kuchtíky – Hurá za dobrodružstvím

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Milují vaše děti dobrodružství? Pletou se vám často v kuchyni a chtějí vám pomáhat? Není nic lepšího, než jim pořídit knihu Receptíky pro kuchtíky: Hurá za dobroodružstvím! Jde již o čtvrté pokračování dětské kuchařky od nakladatelství CPRESS. Autorsky se naní podíleli Pavla Šmikmátorová, Libor Drobný a Michaela Šmikmátorová.

Nechte děti, ať popustí uzdu své fantazii a vydají se na dobrodružný výlet do světa kulinářského umění. Na stránkách knihy najdou recepty na  tradiční dobroty (muffiny, čokoládovou pěnu, jednohubky, salát, sendvič atd.) v netradičním pojetí. Vydejte se pod stan k ohýnku, na louku za včelami a motýly, cestou lesem potkáte medvědy,… Ale ne doopravdy. Děti Vám všechny tyto věci mohou připravit v sladké či slané podobě. Ano, i takový stan či ohýnek najdou v této kuchařce.

Už při prohlížení se vám budou sbíhat sliny. A nebudete vědět, co vyzkoušet dřív. Naše volba padla na spacáky a stonožku. A musím říct, že jsme si u toho užili spoustu zábavy a vyzkoušeli i nové chutě.

Stonožka

Co potřebujeme:

  • 1 avokádo
  • 1 smetanový sýr
  • 1 lžíce zakysané smetany
  • 1 stroužek česneku
  • šťáva z ½ citronu
  • sůl, pepř
  • světlé a tmavé rohlíky (my jsme použili bagety)
  • zelenina na ozdobu (ředkvička, olivy, paprika – my jsme tak trošku improvizovali, tak naše stonožka vypadala trochu jinak)

Z avokádové dužiny, kterou jsme rozmačkali a zakapali citronovou štávou, sýru, smetany, česneku, soli a pepře vymícháme pomazánku, kterou střídavě mažeme světlé a tmavé pečivou a formujeme do tvaru housenky. Mezi kolečka zasuneme plátky papriky, vytvoříme a ozdobíme hlavičku a stonožka je na světě!

Jedna dobrota lepší než druhá. Vyzkoušejte a vydejte se za dobrodružstvím i vy. Naše další výprava už je naplánovaná za motýly, medvědy a asi i k ohýnku.

Recepty jsou opravdu jednoduché a děti je jistě zvládnou samotné. Přitom si mohou přečíst komiks, ve kterém se setkají s opičkou Chechtičkou, prasátkem Chrochtou a mravenečníkem Frfňou.

My knihu hodnotíme velmi kladně, dětem se moc líbí a těší se, až zase budou připravovat dobroty. A jelikož toto je, jak jsem zmiňovala, už čtvrté pokračování, určitě si do knihovničky pořídíme i předchozí tři díly.

Receptíky pro kuchtíky – Hurá za dobrodružstvím

Autoři: Pavla Šmikmátorová, Libor Drobný, Michaela Šmikmátorová.

Počet stran 64, pro děti od 6 let

Vydalo nakladatelství CPress v lednu 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist