Recenze: Receptíky pro kuchtíky – Hurá za dobrodružstvím

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Milují vaše děti dobrodružství? Pletou se vám často v kuchyni a chtějí vám pomáhat? Není nic lepšího, než jim pořídit knihu Receptíky pro kuchtíky: Hurá za dobroodružstvím! Jde již o čtvrté pokračování dětské kuchařky od nakladatelství CPRESS. Autorsky se naní podíleli Pavla Šmikmátorová, Libor Drobný a Michaela Šmikmátorová.

Nechte děti, ať popustí uzdu své fantazii a vydají se na dobrodružný výlet do světa kulinářského umění. Na stránkách knihy najdou recepty na  tradiční dobroty (muffiny, čokoládovou pěnu, jednohubky, salát, sendvič atd.) v netradičním pojetí. Vydejte se pod stan k ohýnku, na louku za včelami a motýly, cestou lesem potkáte medvědy,… Ale ne doopravdy. Děti Vám všechny tyto věci mohou připravit v sladké či slané podobě. Ano, i takový stan či ohýnek najdou v této kuchařce.

Už při prohlížení se vám budou sbíhat sliny. A nebudete vědět, co vyzkoušet dřív. Naše volba padla na spacáky a stonožku. A musím říct, že jsme si u toho užili spoustu zábavy a vyzkoušeli i nové chutě.

Stonožka

Co potřebujeme:

  • 1 avokádo
  • 1 smetanový sýr
  • 1 lžíce zakysané smetany
  • 1 stroužek česneku
  • šťáva z ½ citronu
  • sůl, pepř
  • světlé a tmavé rohlíky (my jsme použili bagety)
  • zelenina na ozdobu (ředkvička, olivy, paprika – my jsme tak trošku improvizovali, tak naše stonožka vypadala trochu jinak)

Z avokádové dužiny, kterou jsme rozmačkali a zakapali citronovou štávou, sýru, smetany, česneku, soli a pepře vymícháme pomazánku, kterou střídavě mažeme světlé a tmavé pečivou a formujeme do tvaru housenky. Mezi kolečka zasuneme plátky papriky, vytvoříme a ozdobíme hlavičku a stonožka je na světě!

Jedna dobrota lepší než druhá. Vyzkoušejte a vydejte se za dobrodružstvím i vy. Naše další výprava už je naplánovaná za motýly, medvědy a asi i k ohýnku.

Recepty jsou opravdu jednoduché a děti je jistě zvládnou samotné. Přitom si mohou přečíst komiks, ve kterém se setkají s opičkou Chechtičkou, prasátkem Chrochtou a mravenečníkem Frfňou.

My knihu hodnotíme velmi kladně, dětem se moc líbí a těší se, až zase budou připravovat dobroty. A jelikož toto je, jak jsem zmiňovala, už čtvrté pokračování, určitě si do knihovničky pořídíme i předchozí tři díly.

Receptíky pro kuchtíky – Hurá za dobrodružstvím

Autoři: Pavla Šmikmátorová, Libor Drobný, Michaela Šmikmátorová.

Počet stran 64, pro děti od 6 let

Vydalo nakladatelství CPress v lednu 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist